Spirit Animals. Upadek Bestii. Powrót

Okładka książki Spirit Animals. Upadek Bestii. Powrót
Varian Johnson Wydawnictwo: Wilga Cykl: Upadek Bestii. Spirit Animals (tom 3) Seria: Spirit Animals fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Upadek Bestii. Spirit Animals (tom 3)
Spirit Animals
Wilga
2017-09-27
2017-09-27
Bartosz Czartoryski

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

Kolejna świetna część przygód Czwórki Przyjaciół, którzy wezwali na swe Zwierzoduchy Czwórkę Poległych. Losy całej Erdas leżą w rękach odważnych dzieciaków i ich Zwierzoduchów, którzy muszą powstrzymać niegodziwego Zerifa sterowanego przez mrocznego Wyrma. Podczas tej misji utracą naprawdę wiele, lecz zyskają także nieoczekiwanych sprzymierzeńców. Czy ich misja się powiedzie? Przekonajcie się sami, warto!

Ile tu się dzieje! Jestem zauroczony drugą serią. Jej wartką akcją, fantastyczną fabułą i świetnymi pomysłami na dalsze przygody bohaterów. Polecam!

Ostatnio skończyłem czytać trzeci tom Upadku bestii, czyli "Powrót" autorstwa Variana Johnsona.

W tej części dalej śledzimy losy Conora, Abeke, Meilin i Rollana, któryż usiłują pokonać pradawne zło. Jeśli polegną, Wszechdrzewo umrze i wszyscy utracą swoje więzi ze zwierzoduchami. W tej części jedna z czterech legendarnych bestii zostaje pojmana przez Zerifa, czyli ich największego wroga - tym samym najbardziej oddanego sługę Wyrma. Jak potoczyły się losy przyjaciół? Czy udało im się uratować inne wielkie bestie? Na te pytania poznacie odpowiedź, gdy przeczytacie tę książkę.

Akcja w tej części była bardzo dynamiczna. Nie nudziłem się ani przez chwilę, przez książkę przeszedłem bardzo szybko. Coraz bardziej wczuwam się w sytuację bohaterów. Mogę nawet powiedzieć, że wyobrażam sobie, jakbym przemierzał przez świat razem z nimi.

Kolejna zmiana autora nie była dla mnie szczególnie odczuwalna. Varian Johnson utrzymał poziom swoich poprzedników. Jego styl pisania bardzo mi się podoba. Całkiem możliwe, że w przyszłości sięgnę po inne jego książki - nie miałem jeszcze okazji zapoznania się z jego twórczością.

Nie mogę się doczekać, aż zacznę czytać czwarty tom. Zapowiada się świetnie. Mam nadzieję, że Jonathan Auxier nie okaże się gorszym pisarzem; jego też nie znam.

Trzeci tom serii "SPIRIT ANIMALS. UPADEK BESTII" opowiada o dalszych podróżach Abake i Rollana oraz Conora i Meilin. Więzi pomiędzy ludźmi, a ich zwierzoduchami są już na granicy. Bohaterowie muszą się śpieszyć, aby prześcignąć i przezwyciężyć zło. Tajemnica Conora wychodzi na jaw... Meilin robi wszystko, aby nie stracić przyjaciela, nie zważając na czyhające niebezpieczeństwo... Abake i Rollan wyruszają na poszukiwanie Lwa Cabaro oraz osoby, która go przywołała... Na pomoc przyjaciołom przybywają Czerwone Płaszcze... Kim tak naprawdę są? Czy są przyjaciółmi, czy podstępnymi wrogami? Co dodatkowo łączy człowieka, który przywołał Lwa Cabaro z naszymi, dzielnymi bohaterami?

Zakończenie zaskakuje... Książka ukazuje ogrom przyjaźni oraz niewyobrażalnego poświęcenia dla dobra ogółu... Część trzecia podobała mi się na równi z pierwszą, jednak trochę szkoda, że Meilin i Conor, tak jak w tomie drugim pojawiali się znacznie rzadziej. Autor skupił się głównie na losach Abake oraz Rollana, chociaż wątki, w których pojawiała się pozostała dwójka okazały się krótsze ale stosunkowo mocne. Ponownie akcja nabiera tempa, a fabuła wciąga od pierwszych stron książki. Powieść została naprawdę bardzo dobrze wykreowana, a bohaterowie zarówno główni, jak i poboczni ciekawie przedstawieni. Osoby, które już znają serię z poprzednich tomów na pewno się nie zawiodą.

Trzeci tom serii był mocno poruszający. Sporo się wydarzyło i sporo szokowało. Ciekawy sposób na podkręcenie akcji. Polecam

Tę książkę wysłuchałem jako audiobook. Szybko minęła, trwała ledwie 5h. Akcja wartka jak zawsze ale dialogi i przewidywalność tego konkretnego tomu nieco leży. Wiem, to książka dla dzieci, jednak jak do tej pory nie dawało się tego odczuć aż tak bardzo. Mimo wszystko polecam i czekam na kolejne tomy.
Polecam,
Adrian Jeżak

Polecam,
Adrian Jeżak

Nareszcie porządnie akcja się rozkręca. Pozytywnie, na plus ogormny i zaskakuje aż za bardzo!

Super

Super

Rozdarci między dwoma światami, Conor, Abeke, Meilin i Rollan ścigają się z czasem, aby przezwyciężyć pradawne zło. Zagłada grozi nawet świętemu przymierzu ludzi i zwierząt. Przyjaciele stają przed wrogiem zdolnym zniewalać umysły i wykradać zwierzoduchy prawowity towarzyszom. Ich sojusznicy padają ofiarami ciemności i cała czwórka musi odszukać w swoich przyjaciołach światło, które wskaże im drogę. Lecz jedno z nich wygaśnie. Briggan, Uraza, Jhi i Essix. Zanim dotrą do kresu podróży, jedna z legend dobiegnie końca (Uraza).

No i tutaj wióry się posypały. Ja nie wiem czy tylko ja tak mam, że jak druga tom jest dobry i mi się podoba to od razu liczę na to w 3 i w kolejnych. Znowu się przeliczyłam 😔 . Tutaj pojawiła się zmiana narracji, której totalnie nie potrafiłam zrozumieć. Nagle byłam pod ziemią a potem na powietrzu i wyszło tyle, że nic nie zrozumiałam z fabuły. Autor książki nie potrafił, moim zdaniem, napisać dobrego opisu, czy dialogu. Fabuły się ze są nie wiązały kompletnie. Jedyne co mogę przyznać tej książce to to, że miała tylko 219 stron i ani strony więcej. Myślę, że po tej opinii doskonale wiecie jaką dam ocenę tej książce. Oczywiście, że 3/10. Te 3 punkty za to, że coś się działo i fabuła nie była monotonna.
Więcej znajdziecie u mnie na blogu:

Varian Johnson Spirit Animals. Upadek Bestii. Powrót Zobacz więcej

Video