Marian OrłońJan Tyszkiewicz Wydawnictwo: PTTK Kraj baśnie, legendy, podania
PTTK Kraj
legendy podania polska rycerze Popiel smok wawelski diabeł czarownice
baśnie, legendy, podania
legendy podania polska rycerze Popiel smok wawelski diabeł czarownice

Książka mojego dzieciństwa. Najpierw czytali ją moi starsi bracia, a na końcu ja. Mieliśmy ją w dokładnie takiej samej okładce jak ta. Ile miłych wspomnień się z tym wiąże, ile chwil najmilszych spędzonych z wypiekami na twarzy! Wiele z tych legend i podań zdążyło się już zatrzeć w mojej pamięci, więc z chęcią przeczytałabym je raz jeszcze. Niestety z biegiem lat książka...

Polskie legendy i baśnie... Kto z nas nie zna tej o smoku wawelskim, bazyliszku czy syrence warszawskiej? W tym zbiorze znajdują się nie tylko te najpopularniejsze, ale i takie, o których ja osobiście nigdy nie słyszałem. Polecam!

• Dzieciństwo
  • 2010
  • Wspomnienia z dzieciństwa
  • PWDR
  • Szkolne czasy
  • 2017

Dodaj cytat z książki Legendy i podania polskie