Klechdy domowe

legenda opowieść mit bajka Polska regiony dla dzieci
literatura dziecięca
2012-01-01
legenda opowieść mit bajka Polska regiony dla dzieci

Okładka książki Pod niebem rodzinnym. Krajobraz w poezji Hanna Kostyrko, praca zbiorowa
7,8
Pod niebem rod... Hanna Kostyrko, pra...

Dostałam tę książkę jako nagrodę w I klasie podstawówki i towarzyszyła mi do dorosłości,często po nią sięgałam.

Emik84 najtrafniej ujęła sens tego zbioru legend i baśni staropolskich. Nie jest to pozycja dla małych dzieci, chyba, że postaramy się "przetłumaczyć" z polskiego na nasze pewne powiedzonka, czy niezrozumiałe dla młodego czytelnika wyrażenia. Jest to w pewnym sensie kopalnia wiedzy dotycząca naszej historii wierzeń, z którą warto się zapoznać.
Polecam serdecznie.

Na półkach: , , , , ,

Kopalnia wiedzy o historii Polski, polski folklor w pigułce.
Może nie nadaje się dla bardzo małych dzieci, bo język jest dość trudny, ale dla starszych - jak najbardziej.
Po prostu klasyka - wypada mieć przynajmniej jedną tego typu książkę w domu. Ja mam tę starą wersję z roku '87. Nowsza ma ładniejszą okładkę.

bajki dzieciństwa..

Czytajmy dzieciom, to co nasze, polskie. Dlaczego każdy młody Polak musi znać Gargamela a nie ma pojęcia o Panu Twardowskim?

Zbiór legend i podań związanych z polskimi miastami, które bardzo mi się podobały, gdy byłam małą dziewczynką. Niestety nie mam tej książki w swojej kolekcji. Ciekawe, czy są wznowienia.

do dziś śnią mi się te baje.. ;)

Wczoraj opowiadałam o pięknej publikacji przybliżającym najmłodszym najpopularniejsze legendy polskie dziś poruszę podobny temat. Tym razem opowiem również o legendach, skierowanych jednak do odrobinę starszego czytelnika. Zagościła bowiem w moim domu książka pt. "Klechdy domowe".

Publikacja jest bardzo bogatym zbiorem legend wywodzących się z różnych zakątków naszego...

Duży zbiór legend, baśni i podań ludowych związanych z polskimi miastami, zabytkami i wierzeniami. Przyznam, że sam nie zdawałem sobie pojęcia że powstało tyle rdzennych, rodzimych baśni i legend związanych bezpośrednio z polską kulturą i obyczajami sprzed wielu lat. I moim zdaniem właśnie te klechdy powinny być również rozpowszechniane i "reklamowane", żebyśmy nie mówili...

Wspanialy I tajemniczy swiat basni!!! Wlasnie skonczylem czyac ta ksiazke po raz "setny". To bylo moje dziecinstwo. Ta ksiazka kojarzy mi sie z chodzeniem do przedszkola, zima I sniegiem bo pamietam, ze wlasnie wtedy gdy mialem 6 lat Klechdy czytala mi moja mama. Klechdy to swiat tajemnic, wspaniale rozwinieta fabula dzialajaca na moja wyobraznie rowniez I teraz. Pomimo, ze...

• Dzieciństwo
  • Z dzieciństwa