Willa

2001-01-01
978-83-7648-000-8
Grażyna Jagielska
wino uczucie kłopoty imerium

Po tych wszystkich obyczajowo-romantyczno-erotycznych gniotach, które masowo zalewają rynek sięgnęłam po "klasyka" sprawdzonej autorki. To był balsam na moją duszę. Kiedyś poziom Nory Roberts wydawał mi się płytki, i niewymagający myślenia. Za to teraz jest to majstersztyk! Serio!
Historia "Willi" jest bardzo przemyślana i wciągająca. Jest tam wszystko: wątki historyczne, kryminalne, sensacyjne, romantyczne, itp. mnóstwo fachowej wiedzy z różnych dziedzin. Dialogi lekkie i dopasowane do postaci. Widać, ze autorka dobrze przygotowuje się do pisania.
No nie mogłam się oderwać.
I co najlepsze - Nora Roberts pisze solidne książki. Nie rozciąga ich w pierdyliard części. Historia zazwyczaj zamyka się w jednym tomie, bądź tworzy serie po 4 książki związane tematycznie.
Mi to pasuje.

Jedna z lepszych tej autorki.

Jedna z lepszych tej autorki.

Bardzo ciekawa, wciągająca i zaskakująca opowieśc. Jedna z lepszych książek autorki.

„Willa” to solidnie napisana powieść. Myślę, że nie wyróżnia się niczym szczególnym na tle pozostałych obszerniejszych powieści autorki, ale czyta się ją z równą przyjemnością. Akcja jest wartka, Nora Roberts nie przynudza przydługimi opisami, a bohaterowie są autentyczni: wzbudzają zarówno sympatię jak i antypatię. „Willa” to świetna rozrywka na parę wieczorów.

Myślę, że romans z kilkoma trupami w tle jest tym, co Norze Roberts wychodzi najlepiej. Wielopokoleniowej rodzinie winiarzy Giambelli zagraża niebezpieczeństwo. W otoczeniu głównych bohaterów dochodzi do kilku morderstw. W trakcie śledztwa krąg podejrzanych powili zacieśnia się prowadząc do nich samych. Bo komu bardziej zależałoby na śmierci denata niż zdradzanej przez niego byłej żonie, rozczarowanej teściowej czy zranionej córce? Fabuła od początku prowadzona była tak, żeby jasne było, kto jest mordercą. Myślę, że ta bezpośredniość okazała się najbardziej myląca.

Nora Roberts jak zwykle świetnie się spisała pisząc thriller, romans i powieść obyczajową w jednym. Jako smaczek w tle przedstawiła kulisy pracy winiarzy. Mimo, że książka ma ponad 500 stron, czyta się ją bardzo płynnie.

Myślę, że...

Do Nory Roberts starałam się podchodzić obiektywnie, ale moje uprzedzenia do obyczajówek i romansu zaczynało powoli brać górę. Jak jest ostatecznie?

Chyba całkiem nieźle. Nie powiem, daleko tej książce do takiej, którą byłabym zachwycona nawet, gdy nie bardzo toleruję ten gatunek. Nie jest jednak źle - w moim przypadku uratowały mnie dialogi, które momentami naprawdę były dosyć intrygująco rozegrane. Choć historia miłośna raczej średnia.

Polecać czy nie polecać? Nie wiem. Przekonajcie się, bo to naprawdę zależy od indywiduum.

Książka ewidentnie babskie czytadełko na leniwe popołudnia. Przyjemna mieszanka rodzinnej sagi, romansu i kryminału na tle winnicy. Niezłe dialogi i dawka humoru oraz ciekawe postacie. Początek nie zachwyca, końcówka może zaskoczyć. Idealna książka na jesienne popołudnie.

2002

Polecaną 'Willę" i dopisuję do książek, które mi się podobały.
Tym razem jest to historia rodziny winiarzy, która od pokoleń trudni się uprawą i produkcją świetnych win. Wszystko się dobrze układa aż do momentu, gdy konkurencja postanawia zniszczyć dobre imię rodziny.
Zaczynają się intrygi, dochodzi do morderstw.
Bardziej niż romans głównej bohaterki Sophii, podobał mi się romans jej matki Pilar z Davidem, kobiety zawsze w cieniu, od lat w separacji z mężem, która w ciągu kilku dni staje się rozwódką i wdową.
Zresztą wszystkie postacie zasługują na uwagę i mimo że powieść nie trzyma w napięciu, a winnego można się już wcześniej domyślić to warto ją przeczytać .
Jest trochę inna, ale wciąga i czyta się szybko i z zainteresowaniem .

Polecaną 'Willę" i dopisuję do książek, które mi się podobały.
Zaczynają się intrygi, dochodzi do morderstw.
Bardziej niż romans głównej bohaterki Sophii, podobał mi się...

Powieść Nory Roberts niczym mnie nie zachwyciła. Z trudem przez nią przebrnęłam. Nie wiem czemu, ale dla mnie wiało nudą. Poza tym zbyt duża liczba bohaterów w książce sprawiła,że ich losy mieszały się i plątały tworząc chaos. Miałam nadzieję, że może którekolwiek morderstwo ruszy akcję do przodu, ale tak się nie stało. Jedyne co mogłoby być plusem tej historii to opisy pięknych zakątków świata, w których rozgrywała się akcja powieści. Losy miłosne bohaterów nie poruszyły mnie. A rozwikłanie zagadki, choć mogło być zaskakujące - nie było. Chyba czas odpocząć od powieści Nory Roberts na jakiś czas. Może powinnam powrócić do czytania mrocznych, mrożących krew w żyłach thrillerów? :) Chyba tak zrobię. A co do powieści ,,Willa" mogę ją polecić wielbicielom pióra pani Roberts,bo pewnie im się spodoba ta historia.

Lektura bardzo fajna. Czytałam ją już ją jakiś czas temu, ale jedno ze słów które mi się z tą książką kojarzą to "ciepła", chociaż i znajdzie się tam elementy sensacji i zagadki... o o romansie nie wspominając :) Nory Roberts nigdy dość :) POLECAM!!!

To co lubię najbardziej - coś więcej niż romans. Zagadka kryminalna, historia osadzona w ciekawym miejscu. Trzyma w napięciu!!

• Nora Roberts
  • Romans