Rewolucja energetyczna. Ale po co?

Okładka książki Rewolucja energetyczna. Ale po co? Marcin Popkiewicz
Okładka książki Rewolucja energetyczna. Ale po co?
Marcin Popkiewicz Wydawnictwo: Sonia Draga popularnonaukowa
popularnonaukowa
Sonia Draga
2015-11-25
2015-11-25

Okładka książki Pismo. Magazyn opinii, nr 2 /luty 2019 Karolina Breguła, Krzysztof Cieślik, Juliusz Ćwieluch, Norbert Frątczak, Urszula Jabłońska, Brooke Jarvis, Zuzanna Kowalczyk, Paulina Kramarz, Ewelina Krupska, Yonit Levi, Kasia Mochi, Marcin Popkiewicz, Marcin Wicha, Agne Žagrakalyte
Pismo. Magazyn... Karolina Breguła, K...
Okładka książki Nauka o klimacie Aleksandra E. Kardaś, Szymon Malinowski, Marcin Popkiewicz
Nauka o klimacie Aleksandra E. Karda...
Okładka książki Polski Węgiel Edwin Bendyk, Urszula Papajak, Marcin Popkiewicz, Michał Sutowski
Polski Węgiel Edwin Bendyk, Urszu...

Kontynuacja "Świata na rozdrożu". Z powtórzeniami. Z większą dawką Polski w tekście. Z nowym rozwiązaniem klimatyczno-gospodarczego pata. Zwłaszcza dla Polski.
Z całym szacunkiem dla autora, ale nie widzę nadziei dla kraju JPII. A'propos, czy na pewno papież Franciszek jest właściwym autorytetem do cytowań w tego typu książce? Mógł to sobie autor darować.

Aha ... I jeszcze krecha dla wydawnictwa. Za spartoloną, posklejaną z powtarzającymi się kartkami książkę. Granda!

Aha ... I...

Dycha za przystępne i świetne poruszenie ważnego tematu.

Dycha za przystępne i świetne poruszenie ważnego tematu.

Od dawna pragnąłem powiększyć swoją wiedzę w zakresie energetyki i jej aspektów politczno-środowiskowych. Ponieważ znajoma poleciła mi właśnie książkę "Rewolucja energetyczna..." M. Popkiewicza, bez wahania zabrałem się za jej czytanie. I muszę przyznać, że była to jedna z najciekawszych lektur, jaką kiedykolwiek popełniłem. To prawdziwe kompendium wiedzy o energetyce, w dość prosty, acz wciąż rzetelny sposób wyjaśniające dlaczego system oparty o węgiel jest skrajnie niewydolny, po co nam odnawialne źródła energii oraz jakie modele powinny wdrażać państwa, aby uwolnić się od szkodliwego CO2. A wszystko to okraszone wykresami, tabelami oraz faktami historycznymi dla poparcia tez autora. Absolutne "must-read" dla każdego, komu nie jest obojętna przyszłość naszej planety. Mały minusik: ostatnie wydanie książki pochodzi z 2015 r., a od tego czasu rozwój energetyki odnawialnej poszedł znacznie przyspieszył. Moim zdaniem przydałoby się jej "odświeżenie", tak aby w pełni oddawała dzisiejsze realia.

Bardzo ważna pozycja w dzisiejszych czasach. Autor w dosadny sposób obrazuje czytelnikowi jak groźna może okazać się ignorancja wobec ochrony środowiska.Myślę, że mnóstwo wykresów, analiz i precyzyjnie sformułowanych wniosków jest w stanie przekonać nawet najbardziej zatwardziałego konserwatyste. Poza spojrzeniem ogólnościowym Popkiewicz daje wskazówki jak nawet pojedyńcza jednostka może przyczynić się do zielonej rewolucji. Uważam, że każda osoba której choć troszkę zależy na życiu przyszłych pokoleń powinna się zaznajomić z wiedzą zawartą w tej publikacji.

Książka ważna, potrzebna., uświadamiająca. Każdy powinien ją przeczytać. Każdy z nas. Również każdy polityk, biznesmen, osoba jakkolwiek decyzyjna.
Byłoby 10/10, ale dziwi mnie, że ani słowem nie wspomniano o tym, że działania związane z hodowlą zwierząt powodują w sumie ok. 18% całkowitych emisji gazów cieplarnianych, za jakie odpowiada nasza cywilizacja. Dla porównania cały transport (samochodowy, morski, lotniczy itd.) to są wartości niższe lub porównywalne. A o transporcie było dużo...

Książka jest rewelacyjna. Można się dowiedzieć sporej ilości ciekawostek jak i rzeczy na pozór których powinien wiedzieć typowy Kowalski. Bardzo łatwo się wciągnąć.

To moja trzecia książka tego autora i trzeci wstrząs. Autor opisuje zmiany, jakie zachodzą w zakresie klimatu oraz mechanizmy, które wpływają na te zmiany. Książkę bardzo dobrze się czyta, jest napisana świetnie pod względem literackim, jednak niestety nie można mówić o przyjemności czytania dowiadując się o tym, co prawdopodobnie nas czeka. Polecam jednak każdemu.

To powinien przeczytać każdy człowiek na świecie.

Dyszka za język, prostotę przekazu i tonę cennych informacji oraz przemyśleń z jakimi się zostaje po tej lekturze.

To powinien przeczytać każdy człowiek na świecie.

Książka przestawia ważny dylemat: czy robić rewolucję energetyczną, która pociąga za sobą wiele wyrzeczeń i na którą, muszą się zgodzić wszyscy, czy może jeszcze sobie poczekać. Jest to kontynuacja/uzupełnienie poprzedniej książki autora "Świat na rozdrożu". Cześć jest uaktualnionym powtórzeniem. Warto wraz z autorem się pochylić nad tematem.

Książka z którą powinien zaznajomić się każdy, komu choć w małym stopniu zależy na naszej planecie, albo jest ciekaw zasad funkcjonowania, niektórych na pierwszy rzut oka niewidocznych mechanizmów napędzających nasz świat, naszą cywilizację.
Książka na pewno nie jest przyjemną lekturą ze względu na swoją tematykę, ale autor starał się opisać wszystko w dość łatwy i zrozumiały sposób.

• Popularnonaukowe
  • Ekologia

Dodaj cytat z książki Rewolucja energetyczna. Ale po co?