Bitwa na Wrzosowiskach

Okładka książki Bitwa na Wrzosowiskach
John Flanagan Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Zwiadowcy: Wczesne lata (tom 2) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Zwiadowcy: Wczesne lata (tom 2)
Battle on the moors
Jaguar
2016-11-23
2016-11-23
Małgorzata Kaczarowska
fantasty fantastyka

Przewspaniała! Uwielbiam tych bohaterów, ten styl pisania i to, że tak szybko się to czyta. To są zwiadowcy tak świetni jak początkowe książki z serii o przygodach Willa. Mamy tu też smaczek z przeszłości Willa i tego jak trafił do Araulenu. Genialne. Bardzo polecam!

Uwielbiam serię Zwiadowców . Wczesne lata nie są złe , jednak to nie to samo co główna seria.

cudowna

cudowna

Seria Zwiadowcy, czyli Niekończąca się opowieść w innym wydaniu 😄
Najdłuższa seria na moich półkach - 15 tomów właściwych oraz 2 prequele. Brakuje mi 16 tomu wydanego w październiku tego roku.
Książki pokochałam od pierwszego tomu i choć niektórzy zapewne z nich zrezygnowali moja miłość pozostała niezmienna 😊
Każda przygoda wnosi oryginalny klimat, a dodawane czasem elementy fantasy dodają uroku i tajemniczości.
Uwielbiam bohaterów, ich wyraźne zarysowanie, charaktery i specyficzne zachowanie. Poczucie humoru autora również mocno przypadło mi do gustu - nic na siłę, luźne docinki przyjaciół niczym w codziennym życiu 😁
W książkach znajdziecie zamki, bitwy, poważne misje, wyprawy konne i cudne małe koniki, które potrafią wszystko! 🤩 ach no i Zwiadowców - tajną organizację chroniąca królestwo 🤫
Pomimo tasiemca nie ma nudy! Ciągle coś się dzieje a bohaterowie po prostu żyją - starzeją się, kochają, przyjaźnią, zmieniają a na ich miejsce wskakują nowi. Czasem troszke smutku zostaje po poprzednich, ale oni wcale nie schodzą z pola gry. W dodatku zrobione jest to z takim wyczuciem, że nie czuje się żalu a przygody zachowują swoją świetność ❤️
Dużym plusem są piękne okładki i fabuła do pochłonięcia w 2-3h

Seria Zwiadowcy, czyli Niekończąca się opowieść w innym wydaniu 😄
Każda przygoda wnosi oryginalny klimat, a dodawane czasem...

Tak samo jak pierwsza część ta książka jest bardzo przyjemna. Uzupełnia część wydarzeń z głównej serii. Z wielką chęcią wzięłabym następną część która np. opisuje szkolenie Gilana na zwiadowcę

Świetne rozwinięcie pierwszej wspólnej przygody Hala, Crowlea i Duncana, które w serii ,,Zwiadowcy" jest owiane mgłą tajemnicy.
Powieść idealnie zlewa się z historią którą przeczytamy w głównej serii.
Sekrety, spiski, epickie walki i bitwy oraz pierwsze miłości.
Ja nie wymagam niczego więcej.

Powieść idealnie zlewa się z historią którą przeczytamy w głównej serii.
Sekrety, spiski, epickie walki i bitwy oraz pierwsze miłości.
Ja nie wymagam niczego więcej.

Kolejny świetny sequel, choć moim skromnym zdaniem - nieco gorszy od "Turnieju w Gorlanie". W części tej humor został znacznie ograniczony na rzecz imponujących opisów scen akcji i bitew. Nie można odmówić akcji wartkości - cały czas coś się dzieje, a opis końcowej potyczki przywodzi na myśl bitwę pod Helmowym Jarem z "Wladcy Pierścieni". Mam nadzieję, że to nie ostatni tom opowiadający o czasach młodości Halta.

Myślę, że ocenę, jaką wystawiam, sporo podnosi fakt, że od nowa spotykamy się z tymi bohaterami, których w częściach 12+ mamy zdecydowanie za mało: Halta, Crowleya, Gilana (o, jego to szczególnie uwielbiam i już mam pragnienie przeczytania książki o jego naukach u Halta). Tak naprawdę mamy tu do czynienia z początkami wszystkiego i otrzymujemy odpowiedzi na niektóre z pytań, na temat spraw, których nie wyjaśniono w głównym cyklu.

Niestety jestem trochę nienasycona głównym starciem, miałam wrażenie, że skończył się szybciej niż się zaczął. Oczywiście, zdawałam sobie sprawę, że główny antagonista jest potrzebny w późniejszych częściach, ale przez to całość wyszła lekko sztucznie.

Pierwszy tom podobał mi się bardziej. Ten był zdecydowanie cięższy, prawie nie było w nim humoru. Ciągłe opisy potyczek, a potem bitwy z Morgarathem i jego wargalami okazały się dość nużące. Na plus - w tym tomie poznajemy młodego Gilana, który bardzo zaimponował mi swoimi umiejętnościami.

Tak! To było świetne. Wojna z Morgarathem, zebranie wszystkich Zwiadowców, tego potrzebowałam.