Bitwa na Wrzosowiskach

John Flanagan Wydawnictwo: Jaguar Cykl: Zwiadowcy: Wczesne lata (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
Battle on the moors
Małgorzata Kaczarowska
Jaguar
fantasty fantastyka
Battle on the moors
Zwiadowcy: Wczesne lata (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
Małgorzata Kaczarowska
fantasty fantastyka

Tak! To było świetne. Wojna z Morgarathem, zebranie wszystkich Zwiadowców, tego potrzebowałam.

Najlepsza seria jaką czytałam. Podczas czytania niemalże czujemy emocje bohaterów, a fabuła po prostu świetna. Świat wykreowany przez autora to cudowna rzecz.

Ciekawa książka o losach bitwy na której ważyły się losy całego potężnego królestwa Araluenu. Brały w niej udział wszystkie siły obydwu stron. Pełna napięcia i niepokoju. Przez to świetne!

Bitwa na wrzosowiskach Johna Flanagana to ciekawa i wciągająca kontynuacja historii o młodym Halcie i Crowleyu, którzy próbują stworzyć na nowo Korpus Zwiadowców, a do tego niedługo stoczą bitwę z okrutnym baronem Morgarathem.

W książce nie brakuje wciągającej fabuły, zwiadowczego humoru i lubianych postaci. Szczególnie uwagę przykuwa Epilog, w którym usłyszymy o losach...

Książka w bardzo ciekawy sposób opowiada przygody Halta i Crowleya. Cieszę się, że miałam możliwość poznać to jak wyglądała ich przeszłość i jak udało im się pokrzyżować plany mrocznego barona, jednak szkoda, że nie ma ta seria więcej tomów.
Halt jest postacią rewelacyjnie wykreowaną i mimo, że przeczytałam wiele książek, to nadal utrzymuje się w topce moich ulubionych...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Po końcówce nabrałam ochotę na zaczęcie serii głównej od początku :3

Bardzo fajny tom. Morgarath zwerbował na posługi tysiąc wargalów. Duncan ma niewielką, około 250-osobową armię. Jak ma stawić czoła takiemu przeciwnikowi? Jak mogą mu pomóc zwiadowcy? Pewne elementy układanki są tutaj trochę zbyt wyraźnie narzucone przez autora, ale są też momenty zaskoczenia.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bitwa o której później opowiadano legendy. Dobre uzupełnienie opowieści o późniejszym losach bohaterów poznanych w Zwiadowcach.

Kolejna wciągająca część młodości legendarnych zwiadowców. Jak zawsze: wartka akcja, świetne opisy bitew, klimat epickiego fantasy i charyzmatyczni bohaterowie, do których szybko się przywiązujemy.
Jasne, że książka dla dorosłego odbiorcy wydaje się momentami dość dziecinna, ale jest w tym coś urokliwego. Poczułam się jakbym znów miała te 11/12 lat i czytała „Ruiny...

Najlepsza seria jaką kiedykolwiek czytałem.
Polecam !!!

Dyskusje