Grzeczne dziecko

Okładka książki Grzeczne dziecko Tina Payne Bryson, Daniel J. Siegel
Okładka książki Grzeczne dziecko
Tina Payne BrysonDaniel J. Siegel Wydawnictwo: Muza poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców
No-Drama Discipline. The Whole-Brain Way to Calm The Chaos and Nuture Your Child’s Developing Mind
Muza
2015-04-15
2015-04-15
2014-09-23

Okładka książki Rodzicielstwo bez awantur. Jak odzyskać spokój w rodzinie i wesprzeć rozwój dziecka Tina Payne Bryson, Daniel J. Siegel
Rodzicielstwo ... Tina Payne Bryson, ...
Okładka książki Potęga obecności. Jak obecność rodziców wpływa na to, kim stają się nasze dzieci i kształtuje rozwój ich mózgów Tina Payne Bryson, Daniel J. Siegel
Potęga obecnoś... Tina Payne Bryson, ...

Bardzo mądra i przydatna książka. Lubię u tych Autorów to, że nie oceniają rodziców, nie wymadrzaja się ale faktycznie starają się ich wesprzeć. Przytoczone tezy są poparte badaniami naukowymi, jak i przykładami z życia (swojego lub pacjentów). A opisanie niewłaściwych zachowań z własnymi dziećmi świadczy o odwadze, pokorze i ich dużym dystansie do siebie. Zdarza im się powtarzanie w kółko tego samego, ale dla mnie ułatwia to zapamiętanie. Moim zdaniem są bardzo przekonywujący w tym, że dyscyplina bez awantur jest możliwa. Wartościowe pozycja dla rodzica w praktycznie każdym wieku dziecka.

Moim zdaniem tytuł książki jest mylący i tym samym wprowadza czytelnika w błąd. Treść książki dotyczy regulacji emocjonalnej u dzieci, a ściślej tego, jak rodzice mogą pomóc dzieciom w regulacji emocji, a nie o grzecznym dziecku. Grzeczne dziecko w naszej kulturze społecznej kojarzy się z posłuszeństwem, słuchaniem starszych i zazwyczaj tłumieniem własnych emocji, a nie ich ekspresją. To dość duża rozbieżność. Poza tym tytuł w języku polskim zupełnie nie pokrywa się z tytułem oryginału.
W książce jest sporo wiedzy o działaniu mózgu, która jest opisana w bardzo przystępny, obrazowy sposób, ułatwiający zrozumienie przeciętnemu czytelnikowi. Niemniej jednak uważam, że książka jest „przegadana”, zawiera zbyt wiele powtórzeń i odwołań do innej książki autorów. Jak na poradnik dla mądrych rodziców, co sugeruje napis na okładce, wystarczyłoby 200 stron 😉

Książka, którą powinien przeczytać każdy rodzic. Zmieniająca wydźwięk słów dyscyplina i konsekwencja, jak również myślenie o tym, w jaki sposób rodzice mogą pomagać dziecku się rozwijać.

Bardzo dobrze napisany poradnik. Sama ma jedno dziecko i to malutkie, więc ciężko mi wprowadzić wiele z metod w życie, ale myślę, że wraz ze wzrostem dziecka wiele rzeczy będzie mi się przydawało :)

to, co pisze Siegel jest nie do przecenienia, bardzo dobra pozycja (!)

to, co pisze Siegel jest nie do przecenienia, bardzo dobra pozycja (!)

• Poradniki
  • Kupić
  • Szukam ebooka
  • Wychowanie
  • Anglojęzyczne

Dodaj cytat z książki Grzeczne dziecko