Hotel Babylon

Imogen Edwards-Jones Wydawnictwo: Pascal Cykl: Babylon (tom 1) literatura piękna
Data 1. wydania:
2005-01-01
Pascal
Babylon (tom 1)
literatura piękna
Hotel Babylon

Czyta się bardzo, dobrze, kilka raz się pośmiałam dopóki nie zdałam sobie sprawy, że to są autentyczne zdarzenia, opisywane przez prawdziwego managera hoteli, wtedy nie jest już tak zabawnie....To naprawdę żenujące jak ludzie potrafią zachowywać się w hotelu. Po przeczytaniu książki zdałam sobie sprawę jak wyczerpująca bywa praca recepcjonisty i konsjerża i jak absurdalne...

Śmieszne, otwierające oczy...

Dla Hotelarzy - normalka ;)
Dla gości - zapewne szok, ale w większości to o nich...
Książka świetna, bez wciskania kitów, skupiona całkowicie na życiu hotelu. Jeśli chodzi o serial brytyjski to z małych wątków cały odcinek, doskonała gra aktorska, miło się oglądało. Gorzej poszło w polskiej wersji - "Hotel 52", większe skupienie na życiu prywatnym personelu, zamiast na...

Polecam dla osób, które pracują z klientem! Na pewno będą się utożsamiać z wieloma sytuacjami opisanymi w książce :)

Oglądałam kiedyś serial, który powstał na podstawie tej książki, więc kiedy w trakcie przeglądania działu literatury angielskiej w bibliotece mój wzrok padł na ten tytuł, pomyślałam: "czemu nie?".
Zalety? Książkę czyta się naprawdę szybko, mi wystarczyła jedna sobota i to bez pośpiechu, to zdaje się wpływ podejrzanie dużej czcionki i braku zbędnych opisów. Nie da się...

Książka przyjemna i lekka. Idealna pozycja na lekki odpoczynek po jakiejś innej książce. Sięgnęłam po nią, ponieważ w jakimś stopniu czuję się związana z turystyką/hotelarstwem. Historie opisane w książce momentami nie mieszczą się w głowie,bawią i szokują. Z przyjemnością przeczytam kolejne.

Ciekawa książka żywcem wyjęta z najbardziej jaskrawych historii pracy w hotelu. Drażniły mnie tylko ciągłe opisy pijaństwa - aż zaczęło mi się od nich kręcić w głowie. Turystyka od podszewki.

Kilka słów o tym, jak na co dzień ludzie zachowują się w hotelach i ile wydają... Oraz o tym, jak często hotele rolują klientów, w tym tych najbogatszych.

Jest również trochę ciekawostek odnośnie wizyt w drogich hotelach takich gwiazd, jak np. Michael Jackson, Pamela Anderson, Madonna, David Beckham, Margaret Tchatcher, Kathleen Turner, a nawet księżna Diana.

Po mistrzowsku opisana jedynie doba pracy w hotelu. Dodam, że jest to jeden z najdroższych i ekskluzywnych hoteli w Londynie. W książce znajdziemy dosłownie wszystko sex, alkohol, narkotyki, prostytutki, chociaż wszyscy udają, ze w tych najdroższych hotelach ich nie ma.
Jeśli mamy wyobrażenie, że takie rzeczy dzieją się tylko w filmach, to niestety jesteśmy w błędzie.
Jak...

Imogen Edwards-Jones wspólnie z ANONIMEM opisała dobę w jednym z najdroższych hoteli w Londynie, z punktu widzenia pracowników tego hotelu. Dlaczego współautor pozostaje anonimowy, staje się oczywiste po lekturze zaledwie kilku stron książki. A relacja, godzina po godzinie, jest wstrząsająca. I niestety, wszystko oparte jest na autentycznych wydarzeniach.
Nie chce się...

Dyskusje