Kocia książka

Okładka książki Kocia książka
Jarosław IwaszkiewiczAlicja Rosé Wydawnictwo: Wilk&Król Oficyna Wydawnicza opowieści dla młodszych dzieci
opowieści dla młodszych dzieci
Wilk&Król Oficyna Wydawnicza
2015-12-01
2015-12-01

Jedyna książka Jarosława Iwaszkiewicza dla dzieci. I to nie bez celu pisana bo dla i z udziałem córek Iwaszkiewicza, okraszona autorskimi rysunkami autora oraz Alicji Rose.

Książka podzielona jest na 3 części. W 1 poznamy jej historię zapisaną w listach z Kopenhagi do córek, kiedy Jarosław Iwaszkiewicz pełnił funkcję ambasadora w Danii.

Oprócz samego tekstu czytelnik ma okazję zobaczyć oryginalną pisownię. Lektura pamiętnikarska, bardzo przyjemna w obiorze dla małego i dużego czytelnika.

Oprócz samego tekstu czytelnik ma...

Inny niż pozostałe utwory Jarosława Iwaszkiewicza. Pewnie dlatego, że inny jest adresat. A może ze względu na współautorstwo. Ważne jest to, iż zaskakuje. Przy tej lekturze można spotkać się wielopokoleniowo. Nawet ci, którzy nie lubią czytać, a lubią koty, znajdą w niej coś dla siebie. Może docenią krótką formę wypowiedzi. Może ich styl. Może czytelnikom spodobają się okładka i ilustracje. Jedno jest pewne Bukasia Iwaszkiewiczówna i jej pomysły wywołają uśmiech na wielu twarzach.

Maleńki, kolorowy, pełen dobrych uczuć, śliczny przerywnik. Kocham koty i pozytywne, radosne książki o nich.

Pozycja dość trudna do oceny, bo raczej jest to ciekawostka dotycząca sławnego pisarza niż książka jako taka - bez wstępu opisującego historię powstania "Kociej książki", sama książeczka pozostałaby niezrozumiana dla wszystkich poza Iwaszkiewiczem i jego córkami. Niemniej dziecięce wpisy okraszone niezwykle miłymi dla oka rysunkami są przyjemne w odbiorze. Nie warto kupować specjalnie, ale warto przejrzeć, jeśli pozycja kiedyś wpadnie komuś w ręce.

nie wiem co powiedziec o tej ksiazce i jak ja ocenic... moze jestem juz na nia za stara heh

Perełka - cudowna, ciepła, zabawna książka wydana ze starannością, będącą wyrazem miłości do Iwaszkiewicza i książek w ogóle. Warto mieć w swojej biblioteczce.

Ciekawa pozycja pokazująca wybitnego autora od zupełnie innej strony. Książeczka ta jest odzwierciedleniem dużej wyobraźni zarówno ojca jak i jego córek, przez których ta pozycja została stworzona. To także wspaniała inspiracja do stworzenia w groni rodziny takie pamiątki dla przyszłych pokoleń. Piękna oprawa, ciekawostka z przeszłej epoki. Polecam. Fajnie się czyta to i ogląda :)

Do pewnego stopnia nie jest to książka, a bardziej album wypełniony małymi, uroczymi wpisami, opatrzony wstępem, pięknie wykonany i zilustrowany. Nawet okładka jest pomysłowa, jak przystało. Nie uwłaczając nikomu cieszę się jednak, że dostałam ją w prezencie (Publio, dziękuję!), bo gdybym kupiła ją sama dla siebie (zapewne wysyłkowo) mogłabym się nieco rozczarować zawartością książki w książce w stosunku do ceny.

Moja recenzja:

Moja recenzja:

Dodaj cytat z książki Kocia książka