My Story

My Story
Penguin Books
2015-09-25
2015-09-25

Okładka książki Steven Gerrard. Serce pozostawione na Anfield. Autobiografia legendy Liverpoolu Steven Gerrard, Donald McRae
Steven Gerrard... Steven Gerrard, Don...

No niestety lipa.
Jestem kibicem Liverpoolu ale takiego czegoś się nie spodziewałem. Wprowadzenie jeszcze jakoś ujdzie ale im dalej tym gorzej po 50 stronach masz dość bo wszystko to co czytasz jest muliste i grząskie a w dodatku nie jest Ci obce- chodzi mi o ilustrowanie wydarzeń, meczy jakie miały miejsce w niedalekiej przeszłości i tu przestaje być to wszystko zabawne. Po co mam czytać o meczu z City gdzie przegrywaliśmy 0-2 do przerwy a wygraliśmy 3-2 kiedy ten mecz oglądałem ? Nie szkoda oczu czytać o meczu kto komu podał, kto zrobił akcje i kto zdobył gola, kiedy to wszystko się już widziało i przeżywało 2 dni jeszcze po meczu /?
Trochę bez sensu,,
Ktoś kto nie oglądał Liverpoolu to może wydać się to trochę ciekawsze ja osobiście nie dotrwałem do końca i na 190 stronie niestety odpadłem.
Może gdyby nie osoba Stevena pewnie bym dał ocene 1
YNWA

No niestety lipa.

Steven Gerrard - Legenda przez wielkie "L". Piłkarz obdarzony niezwykłymi umiejętnościami, charakterem, dyscypliną, przeglądem pola. Klasa sama w sobie. Zawodnik oddany i zakochany w jednym klubie. Całą piłkarską karierę spędził w Liverpoolu, któremu kibicował od maleńkiego. Nie skusiły go inne oferty, zawsze pozostawał wierny swoim barwom. Piłkarz a zarazem wielki kibic swojej drużyny. Na boisku zostawiający zawsze całe serce, walczący do ostatniej sekundy.

Wydawnictwo Sine Qua Non prezentuje autobiografie legendy. Autobiografie Stevena Gerrarda. Książka jak na autobiografie przystała bardzo ciekawa i interesująca. Pisał ją bowiem piłkarz, który ma już siedemnastoletnie doświadczenie na boisku i który ma na prawdę wiele do powiedzenia. Nie dziwi zatem fakt, że książka liczy sobie 445 stron. Nawet jakby była dłuższa, czytałoby się ją z takim samym zapałem.

Lektura zaczyna się od prologu, w którym zawodnik pisze o tym, jak wymsknęło mu się z rąk jedyne Mistrzostwo Anglii, które chciał wygrać ze swoim klubem. O tym, jak po zwykłym podaniu Shako poślizgnął się i piłka przeleciała pod jego nogą. Piłkarz opisuje swoje załamanie, frustracje, nerwy i wielki smutek.

Steven opowiada o roli kapitana zespołu, z czym musi sobie radzić na boisku i poza nim, jakie ma obowiązki i jak sobie z nimi radzi, o opiece nad młodszymi zawodnikami. Opowiada jak wysyłał smsy do piłkarzy, by namawiać ich do transferu do LFC.

Gerard pisze o swoim przywiązaniu do klubowych barw, o tym, ze nie mógłby zmienić Anfield na inne miejsce. Odrzucił wyższe oferty by zostać. Odrzucał nawet wielomilionowe oferty reklamowe od sponsorów. Prowadził normalne życie, mając wspaniałą rodzinę, na której mógł zawsze polegać. Pieniądze nie były dla niego wszystkim.

Ukazana jest również zmiana rozgrywek i angielskiego futbolu po tym jak ligą zawładnęli bogaci szejkowie w City czy Abramowicz w Chelsea. Dużo czytamy o Carragerze i Suarezie o ich pasji do gry i o tym jak Gerrard namawiał Urugwajczyka do pozostania w LFC.

Legenda The Reds opowiada także o swoim pożegnaniu z Liverpoolem, ostatnim meczu u siebie i na wyjeździe, o pożegnaniu z drużyną w Dubaju, a także planach jakie ma na przyszłość.

Nie mogło także zabraknąć pięknych historii jak cieszynki po bramkach, radość z gry, wygrana w Lidze Mistrzów, czerpanie radości z trenowania itd. Z drugiej strony ciemne strony piłki czyli kontuzje. Piłkarz przeżywa poważne urazy w 2011 roku związane z kostką i pachwiną oraz infekcjami, co skończyło się poradami i współpracą z psychologiem.

Książka zdecydowanie godna polecenia nie tylko fanom Liverpoolu i jej legendy, ale także wszystkim kibicom piłki nożnej. Steven pokazuje, jak być "normalnym" piłkarzem cieszącym się z życia rodzinnego i boiskowego. Ma wiele do powiedzenia i tym doświadczeniem dzieli się ze wszystkimi.

Momentami przydługawa, ale poza tym pozycja obowiązkowa dla każdego fana ligi angielskiej.

Dodaj cytat z książki My Story