Ekskluzywny menel

Pascal
2015-10-07
2015-10-07
moda styl życia

Okładka książki Pytania o męskość. Kamil Pawelski w rozmowie z dr Ewą Kempisty-Jeznach Ewa Kempisty-Jeznach, Kamil Pawelski
Ocena 6,0
Pytania o męsk... Ewa Kempisty-Jeznac...

Dobre źródło inspiracji w wymyślaniu casualowych stylizacji.

Dobre źródło inspiracji w wymyślaniu casualowych stylizacji.

Kilka ciekawych propozycji łączenia różnych stylów i kolorów. Całość przepełniona po brzegi zdjęciami i krótkimi opisami. Wszystko to można znaleźć w internecie. Nie polecam kupowania tej pozycji oczekując kompletnego podręcznika ze stylizacji ubioru. Raczej nic z tego nikt nie wyniesie.

Moja opinia na: https://takieksiazki.blogspot.com/2019/10/kamil-pawelski-ekskluzywny-menel.html

Jeśli ktoś uważa, że książki zagranicznych blogerów modowych są dobre. To proszę przeczytać tą książkę. Ja zrobiłam to z przyjemnością ! Książka jest warta uwagi, rady zawarte w tej książce są dla mężczyzn przydatne, ale dla mnie kobiety również. Tylko kurcze dlaczego w naszych miastach nie ma takich mężczyzn? Mogliby przeczytać te rady chociażby. Bloga Kamila oglądam od kilku lat i jestem na prawdę zadowolona. Polecam książkę !!!

Myślę, że nie można traktować tej książki stricte poradnikowo jako książka o modzie. Menel porusza tutaj tematykę mody moim zdaniem tylko powierzchownie, ale wystarczająco. Książka po prostu jest przelaniem jego myśli na papier. I tyle, i to wystarczy, by ją przeczytać ;)

Na wstępnie muszę przyznać, że nie jestem obeznana w blogosferze, nie interesuje mnie ten świat i nie rozumiem żywego zainteresowania, jakie budzi. Zamiast czytać blogi, wolę po prostu sięgnąć po dobrą lekturę – niekoniecznie taką, o której teraz piszę. Tenże tytuł został mi wciśnięty przez znajomą, która – chyba tak ją mogę określić – fanką Ekskluzywnego Menela jest. Ja po zapoznaniu się z meritum, nią na pewno nie zostanę.

Niech Pan Pawelski pozostanie jednak przy modzie, a od pisania trzyma się jak najdalej. Sama idea tej książki osadza się na pomyśle dorobienia treści pisanej do zdjęć, które wcześniej zostały opublikowane na jego blogu modowym. I wolałabym, by na fotografiach się zatrzymał, bowiem to, co przeczytałam okazało się tak miałkie i tak nieprzyswajalnie, że będzie odbijać się czkawką jeszcze przez pewien czas. Mam alergię na „złote myśli”, które miały chyba ukazać filozoficzne zacięcie autora, a oryginalności i głębi mają w sobie mniej aniżeli kałuża. Pseudointelektualny bełkot, który budzi więcej politowania niż rzeczywiście skłania do refleksji.

Szkoda wydawać pieniądze na coś, co już dawno można sobie było obejrzeć – za darmo! – w sieci. Czar Ekskluzywnego Menela pryska po otwarciu ust – przynajmniej taki wniosek mogę wysnuć po lekturze tego dzieła – więc lepiej trzymać się zdjęć.

utwierdziła mnie w mojej opinii na temat modowych blogerów

utwierdziła mnie w mojej opinii na temat modowych blogerów

Świetna pozycja, naprawdę dobrze napisana. Nonszalancki styl wypowiedzi, proste porady, niewymuszony luz oraz wielka pasja i ogrom wiedzy, a także doświadczenia na temat mody męskiej, a ponadto stylu ubierania. Dla panów idealna pozycja by się dokształcić, znaleźć inspirację. Panie też mogą przeczytać by pomóc swoim Panom oraz żeby zmienić punkt widzenia do męskiego stroju. Rozszerzenie o osobiste odczucia oraz ciekawe miejsca z życia autora pozwalają poczuć, że książka jest pisana przez osobę doświadczoną i nie chodzi tu o zawodową stronę życia głównie. Cała treść jest rewelacyjna, a towarzyszące im zdjęcia naprawdę dobre. Nie ma tu przesady, dekadentyzmu. Jest po prostu styl. Warte przeczytania chociażby z ciekawości i poszerzenia horyzontów.

Osobiście nie oglądam i nie czytam blogerek modowych. Nie ciągnie mnie do tego, bo najzwyczajniej w świecie nie czuję potrzeby. Nie czaję tego wielkiego "wow". A i za modą nie ganiam. Noszę to co mi pasuje i to co mi się podoba, nie bacząc na trendy w modzie. Natomiast jeżeli chodzi o modę męską, to przyznam, że zwracam uwagę na to jak mężczyźni się ubierają. Przyznam, że bloga Pawelskiego nie znałam wcześniej, ale pragnę zaznaczyć, że po zapoznaniu się z częścią treści jego książki, zajrzałam na bloga i... Zostałam na dłużej.

Kamil Pawelski to facet z dużym dystansem do siebie - co ja osobiście bardzo cenię w mężczyznach. Zabawny, przystojny i "gustowny". Z czystą przyjemnością zaczytywałam się w treści książki "Ekskluzywny menel" oraz z niemałym zainteresowaniem przeglądałam zdjęcia z zestawieniami ubrań, jakie Kamil Pawelski wykombinował.

Jak sam autor zaznaczył na wstępie to jego debiut i próba literacka. Śmiem sądzić, że bardzo udana. Autor doradza z czym najlepiej i ze smakiem komponują się poszczególne elementy garderoby np. ramoneska, płaszcz, jeansy, adidasy itp. Większość z tych stylizacji bardzo przypadła mi do gustu, na inne patrzyłam z przymrużeniem oka (co nie znaczy, że mi się nie podobały. O nie!).

Wiecie Panowie (i tutaj zacnie rzecze autor) zabawa modą nie jest niczym złym, a "ubieranie się, jest uzupełnieniem naszego (męskiego) wnętrza". Dobrze ubrany mężczyzna, to mężczyzna pewniejszy siebie i na pewno zwracający uwagę płci pięknej. Panowie! Bawcie się modą. Mieszajcie style. Przecież marynarka nie musi być tylko i wyłącznie skompletowana ze spodniami w kant. Idealnie wygląda z jeansami.

Zaznaczam jednak, że w tej książce nie znajdziecie treści jedynie o modzie. Autor sporo zdradził nam o swojej osobie, ale i rzucił nam trochę światła na swój światopogląd. Są to mądre słowa, w które zagłębiałam się ze sporą dozą zainteresowania.

Drogi Ekskluzywny menelu, Twoja książka, czy też poradnik, to bardzo dobry debiut. Tak więc zaskocz nas jeszcze kolejną treścią okraszoną smacznymi zdjęciami.

1935

W otwartym społeczeństwie, jakim powoli staje się Polska, blogi o tematyce modowej mają się całkiem dobrze. Jeśli jesteś zwyczajny, a chcesz wyglądać jak ktoś, koniecznie odwiedzaj i stosuj się do surowych zasad i norm, określonych przez kreatorów.

Kamil Pawelski, w swojej książce „Ekskluzywny menel”, stara się przybliżyć czytelnikom arkana stylistyki męskiej. To przewodnik o tym, jak wyglądać lumpiasto, ale z zachowaniem wszystkich prawideł i przepisów, które tworzą nas, jako odbiorców stylu. Wejść na szczyt wyrafinowania i ekskluzywnego blichtru to przecież marzenie każdego modnisia.

Kamil to sympatyczny człowiek, ale jego sposób łączenia różnych ubrań mi nie odpowiada. Czy można określać człowieka po ubiorze? Owszem, ale przede wszystkim oceniajmy jego zachowanie i traktowanie innych. Nie narzucaj swojej kurtuazji, ale próbuj przekazać to, co uważasz za ważne dla siebie. Kto wie, ile osób przekonasz do swojego kolorytu?

Nie jest to książka mówiąca jedynie o tym, jak się ubrać, aby wyglądać trendy. Bloger przedstawia tu także miejsca warte zwiedzenia, miejsca, gdzie trzeba bywać i miejsca, które wypada znać. Przykładem są Bieszczady, czyli najpiękniejsze góry w Polsce oraz rezerwat przyrody na Wyspach Świderskich. Modne lokale to chociażby warszawska kawiarnia WarsandSawa. Poznajemy również mekkę wielbicieli kuchni japońskiej – Shabu Shabu.

Podsumowując, autor w swojej publikacji jawi się, jako osoba, która wie, jak dobrze wyglądać, bywa w modnych lokalach, a dodatkowo potrafi zachęcić innych do swojej wizji dobrego wizerunku. Styl tego pana mi nie pasuje, jednak to nie znaczy, że inni nie znajdą tu porad, mogących przydać się na co dzień.

Dodaj cytat z książki Ekskluzywny menel