Kim był Albert Einstein?

Okładka książki Kim był Albert Einstein? Jess Brallier
Okładka książki Kim był Albert Einstein?
Jess Brallier Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Wielcy i sławni literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Wielcy i sławni
Who was Albert Einstein?
Prószyński i S-ka
2015-10-13
2015-10-13
Hanna Pasierska
Hanna Pasierska

Dziś opowiem Wam o książkach, których czytanie sprawia nam wielką przyjemność. Należą one do serii: "Wielcy i sławni". Obecnie zakres ten często kojarzy nam się z pięciominutowymi gwiazdkami robiącymi niezbyt mądre rzeczy. Autorzy pokazują nam zupełnie inne wzorce niż te znane z telewizji. Książki zabierają nas w świat nauki, rozmyślań, zmieniania świata teoriami. W swojej kolekcji mamy już książkę o Marii Skłodowskiej-Curie, Albercie Einsteinu, Karolu Darwinie, Thomasu Alva'e Edisonie. Ludzie ci odmienili naukę, wywołali wiele kontrowersji, byli podziwiani, wyśmiewani, pokonywali przeciwności losu, zmieniali spojrzenie na wiele spraw. Moją ulubioną postacią jest Maria Skłodowska-Curie łamiąca wiele stereotypów i realizująca swoją potrzebę pracy naukowej. Innym równie mocno podziwianym przeze mnie uczonym jest człowiek, który stał się bohaterem wielu filmów, a jego głowa z rozczochraną czupryną stała się ozdobą kubków, koszulek i wielu innych rzeczy. Oczywiście mam na myśli Alberta Einsteina, którego życie przybliża nam Jess Brallier.
Zawiłe losy niepokornego ucznia pruskiej szkoły, pracownika urzędu patentowego, naukowca pracującego na wielu uczelniach, ekscentrycznego i zawsze życzliwego człowieka opowiedziane jest prosto. Życiorys wzbogacają informacje przybliżające czytelnikom myśli tego wielkiego naukowca, dzięki czemu nie trzeba przerywać lektury, wyszukiwać informacji o odkryciach i teoriach i próbować je wyjaśnić dzieciom w przystępny sposób. Tu robią to za nas autorzy, którzy są specjalistami.
Opowieść o tej sławnej postaci na pewno pozwoli podbudować w dzieciach wiarę w siebie i swoje możliwości. Nikt po małym Albercie nie spodziewał się, że stanie się on bardzo ważną postacią w nauce, że jego odkrycia wpłyną na losy świata. Jego niesamowicie proste teorie pozwoliły na obserwację zachowania światła, energii zawartej w różnych pierwiastkach, a do tego był aktywnym pacyfistom, przez co na tyle naraził się nazistom, że musiał opuścić Europę.
Publikację wzbogacono ilustracjami Roberta A. Parkera. Całość oprawiono w matową, kartonową okładkę, a strony bardzo dobrze zszyto, dzięki czemu książka będzie mogła dłużej nam towarzyszyć. Solidna książka zawiera dużą czcionkę i niewielką ilość tekstu na stronie, dzięki czemu doskonale sprawdzi się jako lektura dla dzieci. Będzie to świetne uzupełnienie wiedzy ze szkoły.
Myślę, że książka "Kim był Albert Einstein?" to doskonała propozycje zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Napisana bardzo prostym i zrozumiałym językiem, a do tego zdania tak skonstruowane, że bardzo dobrze czyta się ją na głos. Wszystkie książki z tej serii napisano właśnie takim żywym, przyciągającym językiem, że przez chwilę zastanawiałam się czy to nie sprawa jednego tłumacza (każda książka napisana przez innego autora). Okazało się, że jednak nie.
Naprawdę polecam całą serię, ponieważ można ją czytać nawet z przedszkolakami. Nam pozostanie cierpliwie czekać na kolejne opowieści o wielkich uczonych.

Na półkach: , , , , , , , ,

Wow! Gdyby wszystkie podręczniki szkolne były pisane tak ciekawie jak książeczki z tej serii.
Kolejna świetnie napisana książka o naukowcu. Tym razem o Albercie Einsterinie.
I tak jak od poprzednich wprost nie dało się oderwać, dopóki się nie skończyła, a potem z zaskoczeniem zamykało się skończoną książkę.
Świetne ciekawostki z życia Einsterina i świata nauki! ;)
Gorąco polecam!

Kolejna świetnie napisana książka o naukowcu. Tym razem o Albercie Einsterinie.
Świetne ciekawostki z życia Einsterina i świata nauki! ;)
Gorąco...

Najbardziej rozpoznawalna twarz myśliciela i geniusza. Einstein jest nie tylko inspiracją dla przyszłych uczonych, ale i fenomenem popkultury. Jego biografię przybliża tomik „Kim był Albert Einstein”. Autor prowadzi tu narrację prostym językiem, tak, by najmłodsi odbiorcy nie mieli trudności z odczytywaniem przebiegu egzystencji bohatera – i żeby pojęli, na czym polegał jego wkład w naukę. Akcentuje temat pacyfizmu, ale i kłopotów Einsteina w szkole – robi więc wszystko, co możliwe, żeby przyciągnąć do tomiku małych czytelników. Trzecia część cyklu Wielcy i sławni pozwala zapoznać się z postacią, która rozpala wyobraźnię. Podróż obowiązkowo zaczyna się od historii małego Alberta, a narracja sprawia, że dzieci nie zanudzą się nadmiarem faktów, za to zrozumieją postawy bohatera książki. Warto mieć tę publikację w zanadrzu – na moment, w którym najmłodsi zaczynają zadawać bardziej skomplikowane pytania.

Dla małych i dużych Einsteinów. Napisana przystępnym językiem, synek uwielbia tę serie. czytamy razem.

Wspaniała książka poświęcona Einsteinowi. Zawiera wiele interesujących i ciekawych ciekawostek na temat życia Alberta. Przeczytajcie suuuuuuuper !!!!!

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Bez których nie umiem żyć
  • Dla Ady
  • Mam ebooka2 - epub

Dodaj cytat z książki Kim był Albert Einstein?