Ten jeden rok

Okładka książki Ten jeden rok
Gayle Forman Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Ten jeden dzień (tom 2) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
2014-09-30
Hanna Pasierska
Hanna Pasierska literatura amerykańska miłość

więcej Więcej

Ciąg dalszy (choć właściwie to historia równoległa, opowiadana z perspektywy chłopaka) poszukiwań zagubionej miłości i właściwej życiowej drogi.

Jestem na nie.
Książka wcale mnie nie wciągnęła, nie czułam żadnych emocji, a nawet trochę się wynudziłam.
Jest wiele wątków, które nijak mają się do całej historii. Panuje chaos. Jest za dużo postaci, co skutkuje pogubieniem się kto jest kim. Akcji jest bardzo mało, właściwie nic się nie dzieje. Końcówka jest mało ciekawa, nie wiadomo jak doszło do tego...

Dawno się tak nie wynudziłam podczas czytania książki. Liczyłam na ciekawą kontynuację, "Ten jeden rok" spędzony razem, lekki romans, sensowne wyjaśnienie końcówki poprzedniego tomu, a dostałam opowieść o niczym. Ponad trzysta stron, by nadal nic się nie dowiedzieć. Nie polecam.

Bardzo dobry pomysł na książkę, ale jak dla mnie źle zrealizowany. Zresztą sam koniec nie uważam za zakończenie tej histori.

Wymęczyłam się, czytając tę książkę jak chyba nigdy wcześniej. Nie wiem kto pokusił się napisać na okładce książki, że jest to kontynuacja części pierwszej, bo z poznawaniem dalszych losów bohaterów nie miało to nic wspólnego. Trochę poszukiwań, trochę (lub nawet więcej niż trochę) podróży po Indiach, trochę tekstów ze sztuk Szekspira. Miałam wrażenie, że czytam o wszystkim...

Książka przedstawia odczucia Willem jakie przeżył tamtej nocy. Jak sądzi, że właśnie wtedy spotkał swoją miłość i musi ją odnaleźć. Historia trzyma w napięciu. A jaki koniec jest jej musisz się sama/ sam przekonać!

"Czasem przeznaczenie albo życie, albo jakkolwiek zechcesz to nazwać, zostawia drzwi uchylone i możemy przez nie przejść. Ale czasem je rygluje i wtedy trzeba znaleźć klucz albo wytrych, albo wywalić całą cholerną framugę kopniakiem."
⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
Kontynuacja książki "Ten jeden dzień". Świat ukazany z perspektywy Willema, towarzysza (Lulu) Allyson w wycieczce do...

Tym razem poznajemy historię widzianą oczami Willa, i na pewno czas przeznaczony na przeczytanie tej części nie będzie zmarnowany

Druga cześć powieści dla mnie zdecydowanie gorsza od pierwszej, mimo lekkości i fajnie opisanej podróży do Indii i przygod Willema związanych z szukaniem Lulu zabrakło mi w niej tego co w pierwszej części było tak pociągające czyli miłości tych dwojga młodych ludzi ! Myśle że jakby spotkali się pare rozdziałów wcześniej ksiazka byłaby równie dobra jak jej pierwsza cześć.

37/52/2019 - "Ten jeden rok" - Gayle Forman
W drugiej części znajdziemy historię całego roku Willema ... To co robił, myślał i gdzie był...aż do .....

2 068
    1 724