Galicyanie

Okładka książki Galicyanie
Stanisław Aleksander Nowak Wydawnictwo: W.A.B. Seria: ...archipelagi... literatura piękna
864 str. 14 godz. 24 min.
Kategoria:
literatura piękna
Seria:
...archipelagi...
Wydawnictwo:
W.A.B.
Data wydania:
2016-04-20
Data 1. wyd. pol.:
2016-04-20
Liczba stron:
864
Czas czytania
14 godz. 24 min.
Język:
polski
ISBN:
9788328026766
Tagi:
Galicja historia saga
Inne
Dodaj do pakietu
Dodaj do pakietu

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Poczekaj, szukamy dla Ciebie najlepszych ofert

Pozostałe księgarnie

Informacja

Reklama
Reklama

Książki autora

Okładka książki Twórczość nr 12 / 2018 Elżbieta Baniewicz, Leszek Bugajski, Janusz Drzewucki, Igor Jarek, Bogusława Latawiec, Zbigniew Mikołejko, Stanisław Aleksander Nowak, Jerzy Pilch, Redakcja miesięcznika Twórczość, Piotr Szewc, Andrzej Titkow
Ocena 7,0
Twórczość nr 1... Elżbieta Baniewicz,...
Okładka książki Twórczość nr 5 / 2018 Leszek Bugajski, Krzysztof Karasek, Wojciech Kawiński, Marek Nalepa, Piotr Nesterowicz, Stanisław Aleksander Nowak, Redakcja miesięcznika Twórczość, Rafał Rżany, Marek Sołtysik, Paweł Tański, Maria Terlecka, Aneta Wiatr
Ocena 6,0
Twórczość nr 5... Leszek Bugajski, Kr...
Okładka książki Twórczość nr 4 / 2018 Janusz Drzewucki, Józef Hen, Wacław Holewiński, Jarosław Iwaszkiewicz, Jerzy Lisowski, Stanisław Aleksander Nowak, Lesław Nowara, Redakcja miesięcznika Twórczość, Rafał Skonieczny, Jacek Antoni Zieliński
Ocena 6,0
Twórczość nr 4... Janusz Drzewucki, J...
Okładka książki Twórczość nr 12 / 2017 Dariusz Bitner, Krzysztof Lisowski, Zbigniew Mikołejko, Stanisław Aleksander Nowak, Redakcja miesięcznika Twórczość
Ocena 6,0
Twórczość nr 1... Dariusz Bitner, Krz...

Podobne książki

Reklama

Oceny

Średnia ocen
7,9 / 10
66 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
30
29

Na półkach:

Bardzo ciekawa książka. Miałam ochotę na wiejskie klimaty i to był trafny wybór. Książka to zbiór różnych opowieści, które jednak nie stanowią zwartej całości. Nie ma akcji, jest opis. Chociaż ciekawa, trochę mnie zmęczyła.

Bardzo ciekawa książka. Miałam ochotę na wiejskie klimaty i to był trafny wybór. Książka to zbiór różnych opowieści, które jednak nie stanowią zwartej całości. Nie ma akcji, jest opis. Chociaż ciekawa, trochę mnie zmęczyła.

Pokaż mimo to

0
avatar
174
8

Na półkach:

Saga rodzinna dla miłośników Chłopów Reymonta i Ksiąg Dawidowych Tokarczuk. Autor oprócz specyficznego języka używa przebogatych przenośn i tak, że momentami książce bliżej do poezji. W jednym zdaniu znalazłam nieraz ich kilka. Polecam.

Saga rodzinna dla miłośników Chłopów Reymonta i Ksiąg Dawidowych Tokarczuk. Autor oprócz specyficznego języka używa przebogatych przenośn i tak, że momentami książce bliżej do poezji. W jednym zdaniu znalazłam nieraz ich kilka. Polecam.

Pokaż mimo to

0
avatar
270
48

Na półkach:

Ta książka magiczna dla wszystkich Galicyan. Niektóre słowa, zwroty pamiętam z dzieciństwa. Wspaniała epicka saga pisana gwarą językiem z którego dumni są górale i ślązacy a reszta polski się wstydzi.

Ta książka magiczna dla wszystkich Galicyan. Niektóre słowa, zwroty pamiętam z dzieciństwa. Wspaniała epicka saga pisana gwarą językiem z którego dumni są górale i ślązacy a reszta polski się wstydzi.

Pokaż mimo to

5
Reklama
avatar
224
75

Na półkach: ,

Wspaniała powieść w starym stylu. Bogata, ciekawa, pouczająca.

Wspaniała powieść w starym stylu. Bogata, ciekawa, pouczająca.

Pokaż mimo to

2
avatar
366
362

Na półkach:

Jestem Galicyjką! Ta książka skradła moje serce!
Niespełna tysiąc stron sagi rodu Kończyświatów, a jednocześnie historii Galicji w zaborze austriackim.
Koniecznie muszę ją mieć w prywatnym zbiorze!

Jestem Galicyjką! Ta książka skradła moje serce!
Niespełna tysiąc stron sagi rodu Kończyświatów, a jednocześnie historii Galicji w zaborze austriackim.
Koniecznie muszę ją mieć w prywatnym zbiorze!

Pokaż mimo to

8
avatar
225
84

Na półkach:

Ta książka nie ma akcji, ale ma klimat i duszę

Ta książka nie ma akcji, ale ma klimat i duszę

Pokaż mimo to

0
avatar
299
181

Na półkach:

Zeszło się chyba ze dwa lata (z przerwami oczywiście) zanim przeczytałam całość.
Pierwszą część pochłonęłam, potem zaczęły się ruszenia, powstania i inne bunty chłopskie - to tematy, których nie lubię, więc mnie spowolniło.
Niesamowita, magiczna książka. Gwara nic a nic nie przeszkadza w odbiorze, wręcz przeciwnie, dodaje kolorytu.

Zeszło się chyba ze dwa lata (z przerwami oczywiście) zanim przeczytałam całość.
Pierwszą część pochłonęłam, potem zaczęły się ruszenia, powstania i inne bunty chłopskie - to tematy, których nie lubię, więc mnie spowolniło.
Niesamowita, magiczna książka. Gwara nic a nic nie przeszkadza w odbiorze, wręcz przeciwnie, dodaje kolorytu.

Pokaż mimo to

8
avatar
1922
170

Na półkach:

Przeczytałem. Łatwo nie było.

Przeczytałem. Łatwo nie było.

Pokaż mimo to

0
avatar
636
303

Na półkach: ,

"Galicyjanie" wymagają uważnej lektury, a to za sprawą języka. Książka napisana jest gwarą, autor dodatkowo zmienia szyk zdania, zaburza frazę, co wpływa na melodię języka. Nie traktuję tego jako zarzut - trzeba jedynie zarezerwować sobie nieco więcej czasu na tę pozycję.
Akcja książki rozgrywa się w Zaborowiu i obejmuje sto lat. Bohaterami są trzy pokolenia rodziny Kończyświatów. Żadnemu z nich nie udaje się przeżyć spokojnie całego życia na własnym podwórku, każde zostaje wciągnięte w wydarzenia historyczne, które zmuszają do opuszczenia wsi. Jednak nie historia jest tu głównym bohaterem, a raczej to, jak Kończyświaty radzą sobie z niespodziewanymi wyzwaniami i jak ich chłopski rozum im w tym pomaga - albo ściąga na nich kłopoty.
I to jest osią całej książki - chłopska mentalność, zabobonność, zapalczywość i zaciekłość. Mimo że w Zaborowiu dzieją się rzeczy straszne, przeplatane są zwykłą codziennością, zwyczajnym radzeniem sobie ze światem. Okrucieństwo zaś wynika z głupoty albo próby odwrócenia niesprawiedliwego losu.
Przeplatane jest to wszystko z opisami przyrody, zwyczajami, zachwytem nad światem. Sens ma każde wydarzenie, które zwiastuje zmianę pór roku. Nic nie jest uciążliwe - ani wiosenne roztopy, ani letni upał czy jesienne błoto. Są tylko gwarancją, że świat będzie nadal trwał w niezmienionym kształcie.
Czyta się to świetnie, spokojnym rytmem sagi rodzinnej.
Autor wykonał mnóstwo pracy, poświęcił na tę książkę sporo czasu. Zdarza się, że taka informacja ma nas czytelników przekonać do tego, że obcujemy z dziełem niezwykłym - choć tak naprawdę mamy do czynienia z literacką wydmuszką. Tym razem jednak czytelnik ma tylko przyjemność obcując ze światem "Galicyjan". Polecam.

"Galicyjanie" wymagają uważnej lektury, a to za sprawą języka. Książka napisana jest gwarą, autor dodatkowo zmienia szyk zdania, zaburza frazę, co wpływa na melodię języka. Nie traktuję tego jako zarzut - trzeba jedynie zarezerwować sobie nieco więcej czasu na tę pozycję.
Akcja książki rozgrywa się w Zaborowiu i obejmuje sto lat. Bohaterami są trzy pokolenia rodziny...

więcej Pokaż mimo to

15
avatar
436
152

Na półkach:

Jakby saga rodu chłopów z podrzeszowskiej wsi. z Czyta się dobrze (chociaż opisy przyrody są tak poetyckie, że zaczynam rozumieć tych, którzy je z książek wycinali). Bibliografia na końcu wskazuje na dużą pracę, ale nie wiadomo, co jest w książce autentyczne, a co wytworem fantazji autora. Jeżeli język wymyślił, to czy owe opisy przyrody i świata nadprzyrodzonego mają coś wspólnego z realiami?

Jakby saga rodu chłopów z podrzeszowskiej wsi. z Czyta się dobrze (chociaż opisy przyrody są tak poetyckie, że zaczynam rozumieć tych, którzy je z książek wycinali). Bibliografia na końcu wskazuje na dużą pracę, ale nie wiadomo, co jest w książce autentyczne, a co wytworem fantazji autora. Jeżeli język wymyślił, to czy owe opisy przyrody i świata nadprzyrodzonego mają coś...

więcej Pokaż mimo to

3

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Galicyanie


Reklama
zgłoś błąd