Galicyanie

Stanisław Aleksander Nowak Wydawnictwo: W.A.B. Seria: ...archipelagi... literatura piękna
864 str.
Data wydania:
2016-04-20
Data 1. wyd. pol.:
2016-04-20
Liczba stron:
864
Język:
polski
ISBN:
9788328026766
Wydawnictwo:
W.A.B.
Tagi:
Galicja historia saga
Kategoria:
literatura piękna
Data wydania:
2016-04-20
Liczba stron:
864
Język:
polski
ISBN:
9788328026766
Seria:
...archipelagi...
Tagi:
Galicja historia saga
Inne
Średnia ocen
7,9 / 10
58 ocen 15 opinii

Oceń przeczytaną książkę
i
Dodaj książkę do biblioteczki

Porównaj ceny

Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Poczekaj, szukamy dla Ciebie najlepszych ofert

Pozostałe księgarnie

Informacja

Reklama
Reklama

Książki autora

Okładka książki Twórczość nr 12 / 2018 Elżbieta Baniewicz, Leszek Bugajski, Janusz Drzewucki, Igor Jarek, Bogusława Latawiec, Zbigniew Mikołejko, Stanisław Aleksander Nowak, Jerzy Pilch, Redakcja miesięcznika Twórczość, Piotr Szewc, Andrzej Titkow
7,0
Twórczość nr 1... Elżbieta Baniewicz,...
Okładka książki Twórczość nr 5 / 2018 Leszek Bugajski, Krzysztof Karasek, Wojciech Kawiński, Marek Nalepa, Piotr Nesterowicz, Stanisław Aleksander Nowak, Redakcja miesięcznika Twórczość, Rafał Rżany, Marek Sołtysik, Paweł Tański, Maria Terlecka, Aneta Wiatr
6,0
Twórczość nr 5... Leszek Bugajski, Kr...
Okładka książki Twórczość nr 4 / 2018 Janusz Drzewucki, Józef Hen, Wacław Holewiński, Jarosław Iwaszkiewicz, Jerzy Lisowski, Stanisław Aleksander Nowak, Lesław Nowara, Redakcja miesięcznika Twórczość, Rafał Skonieczny, Jacek Antoni Zieliński
6,0
Twórczość nr 4... Janusz Drzewucki, J...
Okładka książki Twórczość nr 12 / 2017 Dariusz Bitner, Krzysztof Lisowski, Zbigniew Mikołejko, Stanisław Aleksander Nowak, Redakcja miesięcznika Twórczość
6,0
Twórczość nr 1... Dariusz Bitner, Krz...

Podobne książki

Więcej
więcej

Oceny

Średnia ocen
7,9 / 10
58 ocen
Twoja ocena
0 / 10
Reklama

Opinie [15]

Sortuj:
108
6

Na półkach:

Saga rodzinna dla miłośników Chłopów Reymonta i Ksiąg Dawidowych Tokarczuk. Autor oprócz specyficznego języka używa przebogatych przenośn i tak, że momentami książce bliżej do poezji. W jednym zdaniu znalazłam nieraz ich kilka. Polecam.

Pokaż mimo to

224
30

Na półkach:

Ta książka magiczna dla wszystkich Galicyan. Niektóre słowa, zwroty pamiętam z dzieciństwa. Wspaniała epicka saga pisana gwarą językiem z którego dumni są górale i ślązacy a reszta polski się wstydzi.

Pokaż mimo to

219
71

Na półkach: ,

Wspaniała powieść w starym stylu. Bogata, ciekawa, pouczająca.

Pokaż mimo to

Reklama
190
188

Na półkach:

Jestem Galicyjką! Ta książka skradła moje serce!
Niespełna tysiąc stron sagi rodu Kończyświatów, a jednocześnie historii Galicji w zaborze austriackim.
Koniecznie muszę ją mieć w prywatnym zbiorze!

Pokaż mimo to

201
80

Na półkach:

Ta książka nie ma akcji, ale ma klimat i duszę

Pokaż mimo to

232
129

Na półkach:

Zeszło się chyba ze dwa lata (z przerwami oczywiście) zanim przeczytałam całość.
Pierwszą część pochłonęłam, potem zaczęły się ruszenia, powstania i inne bunty chłopskie - to tematy, których nie lubię, więc mnie spowolniło.
Niesamowita, magiczna książka. Gwara nic a nic nie przeszkadza w odbiorze, wręcz przeciwnie, dodaje kolorytu.

Pokaż mimo to

1534
170

Na półkach:

Przeczytałem. Łatwo nie było.

Pokaż mimo to

581
257

Na półkach: ,

"Galicyjanie" wymagają uważnej lektury, a to za sprawą języka. Książka napisana jest gwarą, autor dodatkowo zmienia szyk zdania, zaburza frazę, co wpływa na melodię języka. Nie traktuję tego jako zarzut - trzeba jedynie zarezerwować sobie nieco więcej czasu na tę pozycję.
Akcja książki rozgrywa się w Zaborowiu i obejmuje sto lat. Bohaterami są trzy pokolenia rodziny...

więcej Pokaż mimo to

435
151

Na półkach:

Jakby saga rodu chłopów z podrzeszowskiej wsi. z Czyta się dobrze (chociaż opisy przyrody są tak poetyckie, że zaczynam rozumieć tych, którzy je z książek wycinali). Bibliografia na końcu wskazuje na dużą pracę, ale nie wiadomo, co jest w książce autentyczne, a co wytworem fantazji autora. Jeżeli język wymyślił, to czy owe opisy przyrody i świata nadprzyrodzonego mają coś...

więcej Pokaż mimo to

118
109

Na półkach:

Duuużo czytania (prawie 900 stron).Książka bardzo interesujaca,sszczególnie dla osób mieszkajacych na Podkarpaciu (jak ja) i mających rodzinne korzenie w Galicji (jak ja).Mogłaby byc i zapewne w dużej części jest, dokumentacjż zycia w tamtych czasach, głownie na wsi.
To co mi przeszkadzało, to za bardzo udziwniony język.Jak dowiedziałam sie z jakiegos wywiadu udzielonego...

więcej Pokaż mimo to

Dyskusje

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    388
  • Przeczytane
    67
  • Posiadam
    42
  • Teraz czytam
    9
  • Ulubione
    5
  • E-book
    4
  • Literatura polska
    4
  • Ebooki
    4
  • Powieść historyczna
    3
  • Biblioteka
    3

Reklama

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Galicyanie


Mogą Cię również zainteresować

Reklama

Przeczytaj także

zgłoś błąd