Wiersze dla dzieci

Okładka książki Wiersze dla dzieci
Julian Tuwim Wydawnictwo: Wydawnictwo SBM Seria: Polscy Poeci wierszyki, piosenki
wierszyki, piosenki
Polscy Poeci
Wydawnictwo SBM
2013-03-19
2013-03-19

Okładka książki Poczytaj mi, mamo. 15 bajek na 100 lat Helena Bechlerowa, Wanda Chotomska, Maria Kowalewska, Tadeusz Kubiak, Barbara Lewandowska, Małgorzata Musierowicz, Joanna Papuzińska, Janina Porazińska, Elżbieta Szeptyńska, Julian Tuwim, Danuta Wawiłow, Hanna Łochocka
Ocena 8,0
Poczytaj mi, m... Helena Bechlerowa, ...
Okładka książki Zimowe wiersze i baśnie Hans Christian Andersen, Jan Brzechwa, Jacob Grimm, Wilhelm Grimm, Maria Konopnicka, Julian Tuwim
Ocena 8,5
Zimowe wiersze... Hans Christian Ande...
Okładka książki Zwierzaki wierszaki Jan Brzechwa, Dorota Gellner, Dorota Głośnicka, Stanisław Jachowicz, Julian Tuwim, Danuta Wawiłow
Ocena 8,0
Zwierzaki wier... Jan Brzechwa, Dorot...

więcej Więcej

Wspaniała literatura! Polecam dla dużych i małych! Piękne ilustracje.

Na półkach: , , , , ,

Z tej książeczki pochodzi mój pierwszy wierszyk jakiego nauczyłam się na pamięć, a mianowicie:" Spóźniony Słowik." Nauczyła mnie go ciocia.
Kiedy pewnego dnia babci spytała co bym chciała zjeść na obiad, bez namysłu odpowiedziałm: - " Sześć komarów nadziewanych w konwaliowym sosie.."
Miałam wtedy jakieś 3 latka.
Historia opowiadana do dziś na obiadach u babci:)
Najlepsze...

Ach, wspomnień czar...

Proste, masz dzieci, musisz mieć Tuwima :-) dzieciaki będą ci za to wdzięczne.
To wydanie jest o tyle fajne, że ilustracje wykonane przez Marcina Bruchnalskiego są nowoczesne, proste i zrozumiałe dla dzieci.

Cudowny zbiór wierszy mistrza poezji, Tuwima. Ta książka ubarwiła moje dzieciństwo najpiękniejszymi kolorami!

Te piękne wiersze towarzyszą mi od dzieciństwa :)
Myślę że i Wy potraficie zacytować ich fragmenty!

Recenzja jest chyba zbędna :) Moje córki zawsze uwielbiały wierszyki i większość znały na pamięć a ja siłą rzeczy razem z nimi ;)
POLECAM dla każdego malucha :)

1936
1921

Na tych wierszykach wychowywały się pokolenia. Ciepłe, urocze, napisane bardzo piękną polszczyzną. Czy dziś dzieci też to czytają ? Nie wiem, ale jeśli nie, to nie wiedzą ile tracą.

Wiersze dla dzieci Juliana Tuwima są jednymi z najbardziej znanych rymowanek, a wszystko dzięki niesamowitej biegłości językiem, propozycji zabawy słowem, interesujących historiom przykuwającym uwagę najmłodszych. Każdego roku powstaje wiele wydań z jego utworami. Dla najmłodszych czytelników są to książeczki w twardej oprawie i z kartonowymi stronami zawierającymi jeden...

Odświeżyłem sobie wszystkie dziecięce wiersze Tuwima. I chyba bawiłem się jeszcze lepiej niż w dzieciństwie! Melodyjność, fikuśne rymy, gry i zabawy słowem i formą. Nic tylko czytać dzieciom na głos i bawić się tym!

• Dzieciństwo
  • Z dzieciństwa
  • Dla dzieci
  • Lektury
  • Literatura polska
  • Literatura polska

Dodaj cytat z książki Wiersze dla dzieci