Programowanie w JavaScript. Rusz głową!

Okładka książki Programowanie w JavaScript. Rusz głową!
Eric FreemanElisabeth Robson Wydawnictwo: Helion informatyka, matematyka
Data 1. wydania:
2014-03-26
Piotr Rajca
rusz głową javascript programowanie

Okładka książki Rusz głową! Wzorce projektowe Bert Bates, Elisabeth Freeman, Eric Freeman, Kathy Sierra
Ocena 7,5
Rusz głową! Wz... Bert Bates, Elisabe...
Okładka książki Head First HTML with CSS & XHTML. Edycja polska (Rusz głową!) Elisabeth Freeman, Eric Freeman
Ocena 7,6
Head First HTM... Elisabeth Freeman, ...

w stylu calej serii

w stylu calej serii

Bardzo dobra książka. W ekspresowym tempie pozwala przyswoić podstawową wiedzę w JS. Bardzo lekko się ją czyta, nie czuć znużenia materiałem jak w niektórych bardziej encyklopedycznych pozycjach aczkolwiek wiadomo, że taki styl nie każdemu będzie odpowiadał. Dla początkujących to jedna z najlepszych pozycji.

Świetny wstęp do JS'a. Książka napisana lekkim językiem, bardzo dobrze tłumaczy wiele zagadnień. Nie jest to encyklopedia JS'a, ale autorzy jasno napisali na wstępnie, że to wcale nie było ich zamiarem. Jest również kilka błędów, gdy chodzi o zadania (może przy tłumaczeniu?), ale według mnie nie wpływają one na ogólny odbiór książki.

Bardzo dobra książka, jednak zbyt mało ćwiczeń praktycznych przez co ciężko przyswoić tyle wiedzy

Doskonały przewodnik po języku JavaScript. To nie nudny podręcznik, przy którym można zasnąć, ale przemyślana i innowacyjna koncepcja nauczania, dzięki czemu po książkę sięga się chętnie i często. Polecam gorąco wszystkim, zwłaszcza tym, którzy tak jak ja, dopiero zaczynają swoją przygodę z programowaniem i potrzebują takiego źródła wiedzy, które ich zmotywuje do działania i pozwoli wypłynąć na głębokie wody świata JS :).

Od totalnych podstaw.
Dla każdego.

Od totalnych podstaw.
Dla każdego.

Znakomite wprowadzenie do JS'a. Autorzy prowadzą czytelnika krok po kroku tłumacząc dokładnie każdy wiersz przedstawionego kodu.

Książka jest zrealizowana w dosyć specyficzny sposób (który z początku wydał mi się infantylny), który jest wynikiem najnowszych osiągnięć naukowych w dziedzinie badań nad przekazywaniem wiedzy.
To pewnie dzięki temu nawet trudniejsze zagadnienia łatwo jest zrozumieć.

Na pewno nie jest to książka-encyklopedia, ale jak sami autorzy podkreślają stworzenie takowej nie było ich intencją.
To tylko wprowadzenie i należy o tym pamiętać przed podjęciem decyzji o zakupie.

To pewnie dzięki temu nawet trudniejsze zagadnienia...

Dodaj cytat z książki Programowanie w JavaScript. Rusz głową!