Analiza i projektowanie obiektowe. Rusz głową!

Okładka książki Analiza i projektowanie obiektowe. Rusz głową! Gary Pollice, David West
Okładka książki Analiza i projektowanie obiektowe. Rusz głową!
Gary PolliceDavid West Wydawnictwo: Helion informatyka, matematyka
informatyka, matematyka
Head First Object-Oriented Analysis and Design
Helion
2010-10-01
2010-10-01
978-83-246-2802-5
Piotr Rajca
programowanie informatyka projektowanie wzorce projektowe refactoring

Okładka książki Algorytmy. Almanach George Heineman, Gary Pollice, Stanley Selkow
Algorytmy. Alm... George Heineman, Ga...

Książka bardzo dobra dla początkujących. Czyta się szybko i jest ciekawa. Polecam początkującym w temacie architektury oprogramowania.

Książka traktująca o dosyć poważnych tematach w kwestii analizy i projektowania obiektowego w sposób niezbyt poważny i bardziej jak dla mnie skierowany dla podstawówki niż dla ludzi będących na studiach lub tych, którzy zainteresowani są programowaniem obiektowym na dobrym poziomie.

Książkę da się skrócić, bo zbyt wiele w niej niepotrzebnych stron i wodolejstwa. Zamiast upchnięcia na tylu stronach wielu przykładów i potraktowanie Czytelnika w sposób bardziej poważny. Kilkoma przykładami nie uda się zbudować domu, a lata doświadczeń spłaszczać do takich miniaturowych rozmiarów to po prostu duży dystans autorów do samych siebie.

A takie tam rysuneczki. Mapy myśli i banalne przykłady. Trochę mi to pomogło. Ale większość czasu mnie to śmieszyło co tam piszą w tej książce.

Kolejna książka z cyklu Head First jaką przeczytałem. Dobre wprowadzenie do tematyki, ciekawe przedstawienie wiedzy charakterystyczne dla tej serii. W moim przypadku stanowiła dobre uzupełnienie do "Wzorców Projektowych".

• Informatyka
  • Programowanie
  • Domowa biblioteka
  • Podręczniki, słowniki itp.
  • Matematyka
  • Programowanie

Dodaj cytat z książki Analiza i projektowanie obiektowe. Rusz głową!