Oko tygrysa

Małgorzata Martens-Czarnecka
Mozambik literatura południowoafrykańska literatura RPA sensacja thriller

Okładka książki Po dwóch stronach David Churchill, Wilbur Smith
7,7
Po dwóch stronach David Churchill, Wi...
Okładka książki Łzy wojny David Churchill, Wilbur Smith
7,1
Łzy wojny David Churchill, Wi...
Okładka książki Ghost Fire Tom Harper, Wilbur Smith
8,0
Ghost Fire Tom Harper, Wilbur ...
Okładka książki The Tigers Prey Tom Harper, Wilbur Smith
0,0
The Tigers Prey Tom Harper, Wilbur ...

całkiem niezła fabuła, spoor zwrotów akcji. to co słabe to płytkie postacie.

Jak zawsze każda książka wilbura jest genialna

Sprawnie napisana opowieść, w której protagonista dowcipkuje, gdy do niego strzelają i zawsze się uwolni, bo czarne charaktery zostawią butelkę z benzyną w pomieszczeniu, w którym go uwięziły. Nie byłaby ta historia warta komentarza, gdyby nie jedna rzecz: intryga (intryga, nie fabuła)jest niezwykle podobna do intrygi "Tunelu" Jana Kraśki, choć być może należałoby ująć to...

Ze Smithem miałam już styczność wcześniej, przeczytałam całą Sagę Egipską i "Piekło na morzu".
Tak sobie myślę, że gdyby ktoś podsunął mi kawałek jego książki, oczywiście nie mówiąc wcześniej, że to jego, rozpoznałabym go bez problemu.

Whisky, bogate, stylowe wnętrza, drogie samochody i inne "męskie zabaweczki", tak, to zdecydowanie cały Smith.

"Oko tygrysa" czytało mi...

Zdecydowanie wolę czytać powieści tego autora osadzone w czasach starożytności. Potrafią zaczarować swoim klimatem

Niezwykła i ciekawa powieść przyjemnie się czyta...wciągająca akcja, postacie wspaniałe, trzyma w napięciu niezłym..bardzo poruszająca, na prawdziwych faktach.

klasyczny Wilbur :-)

Rewelacyjna sceneria, super zbudowany wątek sensacyjno-przygodowy, bohater z poczuciem humoru i zaskakujące zakończenie, wszystko to daje wynik bardzo dobry z plusem. To moje pierwsze spotkanie z tym autorem i na pewno nie ostatnie.

Bardzo dobra książka opowiadająca o człowieku, który potrafił zmienić swoje życie na lepsze mimo tego, że los ciągle podsuwał mu różne kęski nie do końca legalne. Polecam również ze względu na cudne opisy raf koralowych.

Bardzo fajna książka do przeczytania na parę wakacyjnych wieczorów. Mamy tu przedstawioną historię byłego najemnika Harrego Fletchera, który po osiedleniu się na małej wyspie zarabia na życie organizując wyprawy łowieckie. Jedna z takich wypraw wplątuje Harrego w wielkie kłopoty. I tak zaczyna się bardzo ciekawa akcja, która właściwie trwa nieprzerwanie aż do końca książki....

• Wilbur Smith
  • Chcę w prezencie