Alianci

Jarosław Abramow-Newerly Wydawnictwo: Wydawnictwo Akademickie Dialog powieść historyczna
2020-07-10
1990-01-01
Wydawnictwo Akademickie Dialog
powieść historyczna literatura historyczna literatura wojenna
powieść historyczna
2020-07-10
powieść historyczna literatura historyczna literatura wojenna

Dobrze się czytało, a po wcześniejszej lekturze "Upadku gigantów" Folleta miałem wrażenie (na pewno subiektywne), jakby wyszła spod tego samego pióra.

Nie spodziewałam się wiele po tej książce bo jest dość leciwa ale bardzo przyjemnie mnie zaskoczyła. Czytało się miło i przyjemnie.

Świetna książka Newerlego. Amerykańscy lotnicy w sowieckich łapach. Przeczytałem jednym tchem.

Jaki ojciec taki syn. "Alianci" to naprawdę kawał fascynującej literatury. Zresztą życie pisze najlepsze scenariusze, bowiem podobne wydarzenie rzeczywiście miało miejsce.

Przyznam, że się nie spodziewałem zbyt wiele przed lekturą. A tu taka niespodzianka - rewelacja. Ktoś kto lubi książki o tematyce wojennej, szpiegowskiej, zimnowojennej, koniecznie musi przeczytać Aliantów.
W niczym nie ustępuje powieściom wybitnych, światowych autorów ww gatunków.

Bardzo ciekawie napisana historia zatrzymania członków załogi superfortecy B-29 przez Sowietów w 1945 r.
Książka doskonale przekazuje całą prawdę o kurestwie, arogancji i bucie Sowietów.

Chyba najpierw usłyszałem to w radiu, będąc nastolatkiem. Zauroczony popędziłem to antykwariatu i kupiłem pierwszy egzemplarz, który wpadł mi w ręce. Czytałem jednym tchem. Nie mogłem się oderwać...

Historia świata, wpleciona w fabułę z ciekawymi bohaterami i zwrotami akcji. Książka dobrze ukazuje naiwny stosunek USA do polityki prowadzonej przez Józefa Stalina.Cała prawda o tym, jakim aliantem był był tak naprawdę Związek Sowiecki. Polecam!

Jest początek 1945 roku. Z misji bojowej nad Japonię wraca uszkodzony superbombowiec B-29 należący do sił powietrznych USA. Załoga podejmuje decyzję o próbie wylądowania na najbliższym terenie do jakiego zdołają dolecieć. Dramatyczne lądowanie udaje się. Lekko uszkodzony samolot wylądował na terenie sojuszniczej Rosji to przecież przyjaciele, sojusznicy - alianci. Załoga...

Książka nieziemsko mnie zachwyciła. Sięgnęłam po nią bez przekonania, gdyż staram się wypróbowywać różne gatunki, ale nie żałuję. I będę gorąco polecać moim znajomym czytelnikom:)

• Z historią w tle
  • Aaa
  • EpuB
  • 1. Tak, posiadam w swoich zbiorach (ebook)
  • Słuchałam

Dodaj cytat z książki Alianci