ROZWIŃ ZWIŃ

Alianci

Okładka książki Alianci
Jarosław Abramow-Newerly Wydawnictwo: Wydawnictwo Akademickie Dialog powieść historyczna
powieść historyczna
Wydawnictwo Akademickie Dialog
2020-07-10
1990-01-01
powieść historyczna literatura historyczna literatura wojenna

więcej Więcej

Dość dziwnie fajna książka. Niby trochę polityki, trochę sensacji oraz odrobina szpiegostwa.
Przeczytana jednym tchem, bo akcja jest naprawdę wciągająca.

Powieść ta jest naprawdę dobra. Początek opisujący śluby Kate i Boba oraz Betty i Ricka jest skrajnie nużący. Nie sposób pojąć po co autor zmarnował tyle papieru na coś takiego. Wprowadzenie poszczególnych postaci dało się zrobić bez tego. Drażni też skrajna fabularyzacja tej powieści i kilka błędów. Nie wiem po co było zmieniać np. niektóre nazwiska postaci rzeczywistych....

Świetna powieść, którą czyta się jednym tchem. Oparta na faktach, ale naturalnie dofabularyzowana wątkami związanymi z historią bohaterów - amerykańskich lotników, ich żon, a także Rosjanki, która pomogła im ujść cało z kazamatów "sojuszniczego" aresztu...
W powieści znajdziemy zarówno dialogi postaci historycznych (opracowane na podstawie prawdziwych spisanych rozmów), jak...

Dobrze się czytało, a po wcześniejszej lekturze "Upadku gigantów" Folleta miałem wrażenie (na pewno subiektywne), jakby wyszła spod tego samego pióra.

Nie spodziewałam się wiele po tej książce bo jest dość leciwa ale bardzo przyjemnie mnie zaskoczyła. Czytało się miło i przyjemnie.

1945
1931

Świetna książka Newerlego. Amerykańscy lotnicy w sowieckich łapach. Przeczytałem jednym tchem.

Jaki ojciec taki syn. "Alianci" to naprawdę kawał fascynującej literatury. Zresztą życie pisze najlepsze scenariusze, bowiem podobne wydarzenie rzeczywiście miało miejsce.

Przyznam, że się nie spodziewałem zbyt wiele przed lekturą. A tu taka niespodzianka - rewelacja. Ktoś kto lubi książki o tematyce wojennej, szpiegowskiej, zimnowojennej, koniecznie musi przeczytać Aliantów.
W niczym nie ustępuje powieściom wybitnych, światowych autorów ww gatunków.

Bardzo ciekawie napisana historia zatrzymania członków załogi superfortecy B-29 przez Sowietów w 1945 r.
Książka doskonale przekazuje całą prawdę o kurestwie, arogancji i bucie Sowietów.

Chyba najpierw usłyszałem to w radiu, będąc nastolatkiem. Zauroczony popędziłem to antykwariatu i kupiłem pierwszy egzemplarz, który wpadł mi w ręce. Czytałem jednym tchem. Nie mogłem się oderwać...

• Z historią w tle
  • Aaa