H.K.T.

Henryk Sienkiewicz Wydawnictwo: Wolne Lektury klasyka
Wolne Lektury
klasyka
2013-07-05

Krótka metafora na temat patriotycznej postawy Polaków i agresywnej zaborców. Krótko, zwięźle i na temat.

Alegoryczne przedstawienie postaw: politycznej agresji (sęp-zaborca niemiecki) oraz godności i obrony własnej tożsamości (sokół-polski patriota).

Krótko, zwięźle i na temat. Ku pokrzepieniu serce (oczywiście)

• Henryk Sienkiewicz
  • AUTOR: Laureat literackiej Nagrody Nobla
  • 2016
  • CZAS POWSTANIA: XIX wiek
  • Anno domini 2016
  • Przeczytane w 2015
  • WOLNE LEKTURY

Dodaj cytat z książki H.K.T.