Skuteczny menedżer. Czego nie uczą w szkole o zarządzaniu ludźmi

Marta Pawlikowska-Olszta Wydawnictwo: Edgard, Samo Sedno poradniki
Edgard, Samo Sedno
zarządzanie zarządzanie zasobami ludzkimi HR psychologia pracy motywowanie pracowników coaching
poradniki
2015-02-01

Ok, skorzystałem na początku mojej drogi menedżerskiej. Wiele cennych informacji i wskazówek.

Książka i jej praktyczne przykłady wg mnie to idealna lektura dla osób, które chcą doskonalić się w sztuce zarządzania ludźmi. Dużo praktycznych przykładów pozwala lepiej zanalizować, czy jako menedżerowie działamy w sposób właściwy i co możemy zrobić lepiej, by zbudować silny zespół pozytywnie zmotywowanych profesjonalistów.

Spodziewałem się trochę więcej po tej książce, mało konkretnych przykładów, książka opisana bardziej od strony psychologa,hr-owca niż menedżera.

Można to streścić tak aby być dobrym menedżerem nie trzeba znać się na wszystkim. Nie można dać się wykorzystywać ludziom oraz nie można nikogo wykorzystywać, trzeba być pewnym siebie, przyznawać się do błędów oraz że premie...

"Skuteczny menedżer. Czego nie uczą w szkole o zarządzaniu ludźmi" to pozycja, która w sposób treściwy i zwięzły opisuje nam kluczowe zagadnienia z zakresu zarządzania ludźmi z punktu widzenia menedżera. Autorka podzieliła książkę na dwie części - teoretyczną i praktyczną, która dla zwiększenia swojej atrakcyjności, zawiera wiele praktycznych ćwiczeń. Jest to dość krótkie...

Pracownicy są dziś uważani za jeden z najistotniejszych zasobów organizacji. Zmieniające się warunki społeczno-gospodarcze, przemiany, jakie zachodzą w otoczeniu oraz zwiększająca się konkurencyjność przedsiębiorstw pociągają za sobą również zmiany w zarządzaniu tymi zasobami, a także konieczność nieustannego rozwoju. Doskonalenie (w tym samodoskonalenie) zawodowe obejmuje...

• 2021
  • 2018