Skuteczny menedżer. Czego nie uczą w szkole o zarządzaniu ludźmi

Okładka książki Skuteczny menedżer. Czego nie uczą w szkole o zarządzaniu ludźmi Marta Pawlikowska-Olszta
Okładka książki Skuteczny menedżer. Czego nie uczą w szkole o zarządzaniu ludźmi
Marta Pawlikowska-Olszta Wydawnictwo: Edgard, Samo Sedno poradniki
256 str. 4 godz. 16 min.
Kategoria:
poradniki
Wydawnictwo:
Edgard, Samo Sedno
Data wydania:
2015-02-01
Data 1. wyd. pol.:
2015-02-01
Liczba stron:
256
Czas czytania
4 godz. 16 min.
Język:
polski
ISBN:
9788377884720
Tagi:
zarządzanie zarządzanie zasobami ludzkimi HR psychologia pracy motywowanie pracowników coaching
Średnia ocen

6,2 6,2 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,2 / 10
25 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
507
126

Na półkach: ,

Kilka odbrych porad i wskazówek, nic odkrywczego, ale pomaga nazwać i usystematyzować pewne rzeczy.

Kilka odbrych porad i wskazówek, nic odkrywczego, ale pomaga nazwać i usystematyzować pewne rzeczy.

Pokaż mimo to

avatar
15
5

Na półkach:

Ok, skorzystałem na początku mojej drogi menedżerskiej. Wiele cennych informacji i wskazówek.

Ok, skorzystałem na początku mojej drogi menedżerskiej. Wiele cennych informacji i wskazówek.

Pokaż mimo to

avatar
3
2

Na półkach:

Książka i jej praktyczne przykłady wg mnie to idealna lektura dla osób, które chcą doskonalić się w sztuce zarządzania ludźmi. Dużo praktycznych przykładów pozwala lepiej zanalizować, czy jako menedżerowie działamy w sposób właściwy i co możemy zrobić lepiej, by zbudować silny zespół pozytywnie zmotywowanych profesjonalistów.

Książka i jej praktyczne przykłady wg mnie to idealna lektura dla osób, które chcą doskonalić się w sztuce zarządzania ludźmi. Dużo praktycznych przykładów pozwala lepiej zanalizować, czy jako menedżerowie działamy w sposób właściwy i co możemy zrobić lepiej, by zbudować silny zespół pozytywnie zmotywowanych profesjonalistów.

Pokaż mimo to

avatar
148
119

Na półkach:

Spodziewałem się trochę więcej po tej książce, mało konkretnych przykładów, książka opisana bardziej od strony psychologa,hr-owca niż menedżera.

Można to streścić tak aby być dobrym menedżerem nie trzeba znać się na wszystkim. Nie można dać się wykorzystywać ludziom oraz nie można nikogo wykorzystywać, trzeba być pewnym siebie, przyznawać się do błędów oraz że premie płacowe nie są dobrym motywatorem.

Spodziewałem się trochę więcej po tej książce, mało konkretnych przykładów, książka opisana bardziej od strony psychologa,hr-owca niż menedżera.

Można to streścić tak aby być dobrym menedżerem nie trzeba znać się na wszystkim. Nie można dać się wykorzystywać ludziom oraz nie można nikogo wykorzystywać, trzeba być pewnym siebie, przyznawać się do błędów oraz że premie...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1662
1653

Na półkach: ,

"Skuteczny menedżer. Czego nie uczą w szkole o zarządzaniu ludźmi" to pozycja, która w sposób treściwy i zwięzły opisuje nam kluczowe zagadnienia z zakresu zarządzania ludźmi z punktu widzenia menedżera. Autorka podzieliła książkę na dwie części - teoretyczną i praktyczną, która dla zwiększenia swojej atrakcyjności, zawiera wiele praktycznych ćwiczeń. Jest to dość krótkie opracowanie, ale pełne praktycznych wskazówek, gotowych do wykorzystywania w codziennej pracy.

Pełna recenzja książki na stronie:
http://moznaprzeczytac.pl/skuteczny-menedzer-czego-nie-ucza-w-szkole-o-zarzadzaniu-ludzmi-marta-pawlikowska-olszta/

"Skuteczny menedżer. Czego nie uczą w szkole o zarządzaniu ludźmi" to pozycja, która w sposób treściwy i zwięzły opisuje nam kluczowe zagadnienia z zakresu zarządzania ludźmi z punktu widzenia menedżera. Autorka podzieliła książkę na dwie części - teoretyczną i praktyczną, która dla zwiększenia swojej atrakcyjności, zawiera wiele praktycznych ćwiczeń. Jest to dość krótkie...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1559
1541

Na półkach:

Pracownicy są dziś uważani za jeden z najistotniejszych zasobów organizacji. Zmieniające się warunki społeczno-gospodarcze, przemiany, jakie zachodzą w otoczeniu oraz zwiększająca się konkurencyjność przedsiębiorstw pociągają za sobą również zmiany w zarządzaniu tymi zasobami, a także konieczność nieustannego rozwoju. Doskonalenie (w tym samodoskonalenie) zawodowe obejmuje nie tylko kompetencje dotyczące merytorycznych kwestii, ale również umiejętności komunikacyjnych, zarządzania sobą w czasie, właściwej priorytetyzacji zadań. Zrozumiałym jest, że zwiększone wymagania wobec pracowników są równoznaczne, z większymi oczekiwaniami wobec menedżerów. Dlatego też nieustannie powinni oni poszerzać zasób swojej wiedzy, uczestniczyć w szkoleniach, śledzić kariery osób, które są ich mentorami, a także sięgać po fachową literaturę, dzięki której tworzyć będą podwaliny pod realizacje nowych zadań w praktyce biznesowej.
Jedną z takich pozycji, adresowanych szczególnie do osób, które dopiero od niedawna sprawują funkcje kierownicze, jest książka autorstwa Marty Pawlikowskiej-Olszty. Opublikowany nakładem wydawnictwa Edgard poradnik „Skuteczny menedżer. Czego nie uczą w szkole o zarządzaniu ludźmi”, to zbiór informacji oraz ćwiczeń, pomagających w zgłębieniu tematów związanych z realizacją zadań warunkowanych zajmowaną pozycją, ale także zawierający wiele przydatnych wskazówek, możliwych do wykorzystania również przez szeregowych pracowników w środowisku zawodowym oraz w życiu codziennym, poza organizacją.
Autorka, psycholog pracy i organizacji, w kolejnych rozdziałach wprowadza nas w tajniki zarządzania zasobami ludzkimi oraz efektywnego organizowania pracy przekonując równocześnie, że praktyczne wskazówki z zakresu zzl znajdują zastosowanie w każdych warunkach i mogą stać się uniwersalnym zestawem narzędzi, pomagających sprawować funkcje kierownicze. Książka składa się z dwóch części, z czego pierwsza stanowi niezwykle cenne źródło wiedzy dotyczącej podstaw zarządzania kadrami. Znajdziemy tu treści związane z podstawowymi prawami psychologii, regułach wpływu społecznego w zarządzaniu, motywacji, kompetencji efektywnego menedżera czy zarządzaniu sobą w czasie. Nauczymy się także bronić przed manipulacją, budować organizację uczącą się, a także radzić sobie ze stresującymi sytuacjami.
Część druga obejmuje kwestie praktyczne – autorka zawarła tu wiele wskazówek dotyczących procesów zarządzania ludźmi, począwszy od budowy zespołu po budowanie wizerunku menedżera. Pawlikowska-Olszta tłumaczy, w jaki sposób udzielać konstruktywnej informacji zwrotnej oraz pokazuje, w jaki sposób planować zadania i nadawać im priorytety. Dowiemy się także, jak przygotować skuteczny proces rekrutacji, jak rozwijać potencjał pracowników i wybierać dobre szkolenia, a także jak minimalizować ryzyko konieczności rozstania się z pracownikiem, a jeśli już do tego dojdzie – jak zgodnie z prawem rozwiązać umowę o pracę oraz w jaki sposób można pomóc zwalnianej osobie.

(...)
Pełna treść recenzji znajduje się na stronie: http://qulturaslowa.blogspot.com/2016/02/marta-pawlikowska-olszta-skuteczny.html

Pracownicy są dziś uważani za jeden z najistotniejszych zasobów organizacji. Zmieniające się warunki społeczno-gospodarcze, przemiany, jakie zachodzą w otoczeniu oraz zwiększająca się konkurencyjność przedsiębiorstw pociągają za sobą również zmiany w zarządzaniu tymi zasobami, a także konieczność nieustannego rozwoju. Doskonalenie (w tym samodoskonalenie) zawodowe obejmuje...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

 • Chcę przeczytać
  40
 • Przeczytane
  31
 • Posiadam
  15
 • Teraz czytam
  4
 • 2021
  2
 • NiePrzeczytane
  1
 • Chcę w prezencie
  1
 • 2017 rok
  1
 • Psychologia motywacja
  1
 • Biznes
  1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Skuteczny menedżer. Czego nie uczą w szkole o zarządzaniu ludźmi


Podobne książki

Przeczytaj także