Okładka książki Psychologiczny GPS. Jak zadbać o siebie, stawiać zdrowe granice i tworzyć budujące relacje Marta Pawlikowska-Olszta
Marta Pawlikowska-Olszta Wydawnictwo: Infor nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Infor
2018-11-01
2018-11-01
zmiana własnego życia psychologiczny poradnik rozwój

Nigdy nie byłem fanem książek psychologicznych. Wczesniej probowalem czytac ksiazki innych autorów, ale nudzily mnie i sprawialy mi opory, nie zrozumiane terminy psychologiczne i bla,bla,bla. Psychologiczny Gps jest napisany w sam raz dla mnie prostego faceta. Jest napisana w jezyku zrozumianym przeze mnie. Jak dla mnie bardzo obrazowo opisuje przyklady i porady.Sytuacje życiowe i przypadek sprawił, że zacząłem czytać właśnie tę książkę. Tak naprawdę nie zdawałem sobie sprawy, (chociaż czasem miałem takie pytania sam do siebie) jak reagować na różne sytuacje. Dzięki tej książce podjąłem ciężką, ale myślę że słuszna decyzję. Mianowicie powinienem się skonsultować z psychoterapeutą. Ta książka otworzyła mi oczy na wiele spraw i uświadomiła mi jak ważne w życiu jest żyć w zgodzie ze samym sobą, ta książka dala mi więcej pewności siebie i pozwoliła przekroczyć pewne bariery trudne do pokonania w moim życiu. Naprawdę polecam każdemu kto chce zrozumieć siebie, każdemu kto chce czuć się swobodnie w związku,w pracy, no w zasadzie na każdej płaszczyźnie. Dziękuję bardzo autorce tej książki, że pojawiła się w odpowiednim czasie na mojej drodze.

Świetnie się czyta i zawiera solidna dawkę psychologicznej wiedzy ujętej w syntetyczny sposób. To wiedza, którą każdy z nas powinien mieć by bardziej świadomie, zdrowiej układać sobie relacje z sobą i innymi ludźmi. Przykłady i ćwiczenia są, moim zdaniem bardzo pomocne. Jeżeli miałabym mieć na półce jedną książkę o tematyce psychologicznej - to byłaby to ta. Praktyczna, konkretna i napisana klarownym językiem. Świetny podręcznik do ludzi :)

Jeśli na mapie swojego życia poszukujecie drogowskazów, które mają na celu ukierunkować Was na właściwą drogę w realizacji wyzwań, obierzcie kurs na „Psychologiczny GPS” autorstwa Marty Pawlikowskiej Olszty. Autorka tej książki, psycholog pracy i organizacji oraz doradca HR posiada kilkunastoletnie doświadczenie w zarządzaniu zasobami ludzkimi. Na łamach tej książki Pani Marta dzieli się swoją bogatą wiedzą w kontekście budowania siebie, poszukiwania własnej drogi, czy też wsparcia procesów psychoterapii. Autorka prowadząc szkolenia dla menedżerów oraz wykładając na studiach magisterskich i podyplomowych doskonale zna potrzeby ludzi dążących do rozwoju. Niniejsza publikacja, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Infor, to kopalnia wiedzy, badań oraz doświadczeń, które każdemu z nas mogą pomóc w radzeniu sobie w pracy zawodowej oraz w życiu prywatnym. Książka ta jest idealną receptą na osiągnięcie sukcesu w pracy, a także kluczem do znalezienia radości w życiu prywatnym. Pani Marta dzieli się z nami swoim doświadczeniem oraz wiedzą, dzięki czemu z większą świadomością możemy spojrzeć w głąb siebie i swoich potrzeb. Możemy uświadomić sobie, że zmiana jest możliwa, a co najważniejsze, zdobędziemy narzędzia do wprowadzenia jej w swoje życie. Autorka krok po kroku przeprowadzi nas przez ścieżkę rozwoju osobistego, a wskazówki, które wykorzystamy powiodą nas do zamierzonego celu. Rzetelna wiedza zawarta w tej książce, podana jest w ciekawej i bardzo przejrzystej formie. Nie ma tutaj chaosu, niezrozumiałych określeń. Wszystko opisane jest zrozumiałym językiem, co sprawia większe poczucie bezpieczeństwa w drodze do samorealizacji, a także buduje nić zaufania między czytelnikiem a autorką. Książkę polecam każdemu, kto to pragnie zadbać o siebie, o higienę swojej wewnętrznej sfery. Jeśli stawiacie na własny rozwój i dążycie do ugruntowania poczucia własnej wartości, czy też pragniecie przyjrzeć się swoim emocjom na otaczającą Was rzeczywistości – koniecznie sięgnijcie po tę książkę. Ona powiedzie Was odpowiednimi ścieżkami ku zbudowaniu odpowiednich i „czystych” relacji zgodnych z Waszym „JA”. Marta Pawlikowska-Olszta stworzyła „Psychologiczny GPS” który jest Genialnym Przewodnikiem (do) Samorealizacji. Autorka w przystępny sposób uświadamia nam, iż zmiany nie muszą być bolesne, nie musimy się ich bać bowiem mogą być one „przepustką do poprawy jakości życia”. Możemy nauczyć się jak radzić sobie z oporem przed zmianą. Dzięki tej książce możemy poznać siebie, przyjrzeć się bliżej zachodzącym w nas mechanizmom psychologicznym, które rządzą naszym zachowaniem i determinują nasze decyzje. Książkę otwiera rozdział, który ma na celu uświadomić nam w jakim punkcie rozwoju osobistego obecnie się znajdujemy. Możemy przyjrzeć się swoim potrzebom oraz określić sposób budowania poczucia własnej wartości. Pani Marta dzieli się z nami wskazówkami dotyczącymi radzenia sobie ze stresem. W bardzo ciekawy sposób uświadamia nas o ogromnym znaczeniu asertywności w naszym życiu. Ważne, by nauczyć się odróżnić asertywność od agresji i bierności. Dzięki tej książce możemy tę umiejętność nabyć. Książka zawiera nieco ponad dwieście stron rzetelnej wiedzy, która dla każdego z nas jest źródłem zasobu wiadomości, z której czerpać możemy energię do życia w lepszych barwach. Ta książka do kopalnia wiedzy, studnia drogocennych wskazówek, a także wulkan pozytywnej energii. To wszystko połączone w jedną całość Pani Marta spięła w doskonałą klamrę, która pozwoli każdemu z nas tworzyć budujące relacje. „Psychologiczny GPS” zawiera nie tylko, rzetelną wiedzę opartą na doświadczeniu Pani Marty, lecz również wzbogacony jest o liczne wskazówki i ćwiczenia, które powiodą nas drogą pod właściwy adres – ul. SPEŁNIONY(A) JA. Za egzemplarz recenzencki serdecznie dziękuję Wydawnictwu Infor oraz Pani Marcie Pawlikowskiej-Olszty.

• Zarządzanie / Przywództwo
  • Wyzwanie 52 książki w 2019