Życie i 101 przyjaciół

poradniki
Sensus
2017-01-10
2017-01-10

Książa zbyt osobista, a co się z tym wiąże niezbyt ciekawa. Takie tam sobie przemyślenia autora, z którymi można się zgadzać albo i nie. Ogólnie nie polecam, bo szkoda czasu, nie wspominając o pieniądzach

Mocno osobista, ale zbyt słaba żeby aspirować do tych zmieniających spojrzenie na świat.

Bardzo zgadzam się z przedmówcą. Nic dodać, nic ująć. Treści przekazywane przez pana Krzysztofa w mediach społecznościowych i książce, mają się nijak do jego sposobu bycia i życia. To co na zewnątrz, to tylko manipulacja ludźmi, którzy potrzebują znaleźć drogę do uzdrowienia samych siebie, po to, żeby móc zarabiać. Ze szczerością i dobrymi intencjami tego człowieka, nie ma to nic wspólnego.

Mój problem z mówcami i motywatorami polega na tym, że w większości przypadków mam szczere wątpliwości co do tego, czy Ci ludzie naprawdę wiedzą o czym mówią. Opanowali sztukę retoryki i teorię, której ich życie nie odzwierciedla. Tak właśnie jest w przypadku Krzysztofa. Kreując się na człowieka sukcesu, prywatnie nie radzi sobie ani w sferze osobistej, ani zawodowej. Jedyne w czym naprawdę się spełnił i spełnia w życiu to ojcostwo. Dla mnie ta książka jest nic nie warta. Została napisana tylko po to, żeby zarobić pieniądze i móc wyjść w końcu z tarapatów finansowych wygenerowanych przez kolejne niedojrzałe pomysły na super dochodowy biznes, przy którym jednocześnie nie da się zmęczyć. Nie dla większej idei, jak przedstawiać to próbuje Krzysztof. Znamy się osobiście. Jestem jednym ze 101 przyjaciół, o których przeczytacie Państwo w tej książce. Puste słowa człowieka, który nie szanuje sam siebie, a co dopiero docenia innych.. Osobiście polecam wybrać inną z pozycji fantastyki. Z pozdrowieniami dla autora, Karol.

Szukasz książki podobnej do poradnika, ale nim nie jest, ja bym nazwał bardziej wskazówką życiową, która nic nie narzuca tylko otwiera oczy i poleca na spojrzenie na świat trochę z innej perspektywy.

To dzieło Krzysztofa naprawdę zasługuję na uwagę, ponieważ zostało w niej zawarte wiele rzeczy, które rozwija w ciekawy sposób.

Największą zaletą jest, że nie ma nudnych momentów, bo oferuję rozdziały dwu/trzy stronę, więc nawet jak nam nie podejdzie jeden możemy szybko przeskoczyć na następny.

Jest prosta do interpretacji ale w swej prostocie jest coś, że czytasz rozdział za rozdziałem, różnorodności tutaj też nie brakuję, każdy rozdział mówi o czym innym ;)

Tytuł polecam każdemu, kto ma potrzebę zmiany czegoś w swoim życiu i uświadomieniu sobie różnych mechanizmów ludzkich.

Czuć szczerość od autora, opowieści z jego życia także nie brakuję ;)

Gorąco polecam tytuł.

Największą zaletą jest, że nie ma nudnych...

1964

Niezwykle optymistyczna, a jednocześnie nie naiwna lektura. Dawkowałam ją sobie. Będę do niej wracała. Wszakże jest dzieleniem się doświadczeniem, zachęca do odkrywania siebie, otaczających ludzi, czerpania radości z tego, co dla innych prozaiczne a dla nas może stanowić wartość i inspirować do działania, do przekraczania własnych granic, nie dlatego, że to modne, lecz dlatego, że się chce. Dzięki Krzysztofie i Marku!

Nie sądziłam, że mam tylu przyjaciół :-) Może nie aż 101, ale jednak sporo ;-) :-) Okazuje się, że w naszym życiu prawie wszystko, co nas otacza może nam przynieść ukojenie, poczucie spełnienia i bezpieczeństwa. Zanim jednak zaczniemy szukać tego wokół siebie musimy to odnaleźć w sobie. Krzysztof Liegmann przypomina nam starą psychologiczną prawdę, że najważniejszym przyjacielem dla każdego z nas jesteśmy my sami. Powinniśmy siebie pokochać, polubić i zaakceptować, a wtedy cały świat wyda nam się przyjaźniejszy i łatwiej będzie innym nas pokochać. Kiedy już to nastąpi możemy się zastanowić, co lub kto jeszcze sprawia, że każdego dnia uśmiechamy się do siebie i do innych. Lista może być naprawdę imponująca. Krzysztof Liegmann - urodzony wizjoner i marzyciel - w swojej najnowszej książce "Życie i 101 przyjaciół" uzmysławia nam ile piękna dookoła nas czeka aż je odkryjemy i docenimy. Okazuje się, że wokoło mamy mnóstwo sprzymierzeńców, którzy skutecznie zmotywują nas do codziennego rozwoju. Pomogą nam zrealizować nasze plany i marzenia, uzyskać upragniony spokój, pogodę ducha, spełnienie oraz szczęście. Dzięki nim wreszcie łatwiej będzie nam zaakceptować wszystkie nasze dobre i złe emocje, wspomnienia i doświadczenia. Kiedy to nastąpi właściwie z dnia na dzień odkryjemy sens istnienia i zaczniemy cieszyć się każdym dniem. Miłość, uśmiech, bliskość, książka, kino, muzyka, tulipany, fotografia, kawa, czekolada, anioły, wyobraźnia, nadzieja, samotność, dystans, poczucie humoru, niesienie pomocy, bezinteresowność, zaufanie, dobroć i tak dalej ;-) to tylko nieliczni moi przyjaciele, którzy są niezwykle pomocni w codziennym zmaganiu się z własnymi problemami i słabościami. Nigdy tak o tym wszystkim nie myślałam, nie postrzegałam tych wszystkich elementów mojej codzienności w takim świetle, nie myślałam o nich jak o przyjaciołach. Szkoda, bo ty był duży błąd. Przyjaciel bowiem to ktoś, kto między innymi zawsze nas wysłucha, nigdy nie oceni zbyt pochopnie, zawsze znajdzie dla nas czas i przyniesie ukojenie oraz wewnętrzny spokój. Z przyjacielem łatwiej jest iść przez życie. No a jeśli ma się aż tylu sprzymierzeńców to świat od razu staje się piękniejszy :-) Fajnym spostrzeżeniem jest również sposób na oswojenie wszystkich swoich strachów i złych doświadczeń. Wystarczy je poznać i się z nimi zaprzyjaźnić. Tego również uczy na Krzysztof Liegmann. To trudna sztuka, ale możliwa do wykonania, zwłaszcza jeśli zależy nam na własnym rozwoju. Ten poradnik to bardzo nietypowa książka rozwojowa, książka pocieszyciel i książka nauczyciel. Polecam!

mufloneks.blogspot.com

Życie i 101 przyjaciół to nie jest zwykła książka motywacyjna, za jaką moglibyśmy ją uważać. Patrzymy na rzesze książek i na boom samorozwojowych treści w dzisiejszym świecie, ale nie każda pozycja skłania do refleksji. Tym różni się Życie od mnóstwa innych poradników.

Panna M. została moją przyjaciółką, kiedy poznałem jej sens i prawdziwe znaczenie dzięki dziesiątkom książek. Jest zupełnie inna niż się powszechnie uważa. To energia, którą nosimy w sobie, aby dzielić się nią ze światem. To energia życia, która napędza wszystko, co nas otacza, co powoduje, że rośniemy i żyjemy.

Krzysztof Liegmann to wizjoner, który odnalazł w życiu to, co chciał w nim odnaleźć. Poprzez poszukiwania sensu i własnego ja, wydobył ze świata to, co w nim najpiękniejsze. Emocje, stany ducha, a nawet zwykłe rzeczy nazywa swoimi przyjaciółmi.
Autor książki odkrywa przed nami cuda, które dla nas mogłyby nie być cudami. Życie mamy jedno i z tym zgodzi się chyba każdy czytelnik. Ale co z nim zrobimy, to już nasza sprawa.
W momencie sięgnięcia po tę książkę, czytelnik tak naprawdę nie wie, o czym ona jest. Tytuł nam tak naprawdę nic nie mówi. I może właśnie dlatego lektura tego dzieła jest porywająca i wciągająca. Liegmann ma smykałkę w pisaniu. Pisze przekonująco i, co najważniejsze, nie ujmuje w zbyt trudne słowa żadnego zagadnienia. Rzekłabym, że autor bardzo po ludzku przekazuje informacje na temat naszych „przyjaciół”.
Ale czy tak naprawdę smutek, żal, krew mogą być naszymi przyjaciółmi? Liegmann pokazuje, że rzeczywiście tak może być, podchodzi on zupełnie inaczej do tematu, aniżeli reszta społeczeństwa. On sam nauczył się obchodzić z przyjaciółmi tak, aby mu w życiu pomagali, a nie go krzywdzili.

W Życiu i 101 przyjaciół znajdziemy wskazówki, jak zaprzyjaźnić się z nawet najbardziej przerażającym nas przyjacielem: emocją, zachowaniem, rzeczą czy chwilą. Autor pokazuje nam drogę, którą możemy kroczyć, zanim będzie za późno i podnieść się z dna na wyżyny naszej produktywności i samoświadomości, a także akceptacji siebie i świata nas otaczającego.
Muszę przyznać, że książka wciągnęła mnie niesamowicie nie tylko pod względem stylu pisania autora czy krótkich rozdziałów, ale także pod względem typowo merytorycznym i jak założyciel Architektów Umysłu potrafi opowieścią w naprawdę ludzki sposób przekazać psychologiczne podejście do świata.
Książkę polecam każdemu, kto chciałby móc uświadomić sobie, jak ważne są niektóre aspekty w naszym życiu i jak bardzo są one potrzebne nam do tego, żeby zrozumieć samych siebie. Czytelnik po przeczytaniu tejże lektury potrafi wywnioskować z nawet najgorszych momentów w swoim życiu to, co było w nich wartościowe. Nie zamykajmy się więc na pomoc od innych ludzi czy też wybranie trochę trudniejszej drogi.

Bardzo ciepła i wartościowa książka.

Bardzo ciepła i wartościowa książka.

Książka napisana od serca dla serca. Czytając, miałem wrażenie, że czytam o przyjacielu, którego znam od lat. Były w niej momenty, które wywoływały u mnie uśmiech, ale również takie przy których się wzruszałem. Ktoś kiedyś zapytał „czym jest seminarium ?”, na co padła odpowiedz, że to moment, w którym ktoś zebrał doświadczenie swojego 20-sto letniego życia i opowiedział o nim w jeden dzień. Taka była dla mnie książka Krzysztofa Liegamann’a

• Z polecenia do kupienia ...
  • Poradniki
  • 52 książki 2017