The Pirate King

Okładka książki The Pirate King Robert Anthony Salvatore
Okładka książki The Pirate King
Robert Anthony Salvatore Wydawnictwo: Wizards of the Coast Cykl: Przemiany (tom 2) Seria: Forgotten Realms fantasy, science fiction
Przemiany (tom 2)
Forgotten Realms
The Pirate King
Wizards of the Coast
2009-07-07
2009-07-07
Forgotten Realms Fantasy Fantastyka Drizzt Salvatore

Pokój pomiędzy orkami Wielu Strzał, a krajami Marchii trwa. Jest on niepewny, lecz żadna ze stron nie zamierza go naruszyć. Drizzt z Regisem wyruszają do Doliny Lodowego Wichru, aby odnaleźć Wulfgara i zobaczyć jak żyje się zaradnemu barbarzyńcy.

Po drodze odwiedzają Luskan, którym po Pladze Magii rządzi licz czarodziej. Niezadowolona z jego rządów jest rada kapitanów Luskan. Jeden z nich – Kruk – knuje intrygę, w której główną rolę odegrają licz i kapitan Deudermont.

Czy Luskan stanie na nogi i kolejne rządy okażą się lepsze?

Bardzo luźne powiązania na linii czasu do poprzedniego tomu serii napawają mnie niepokojem odnośnie ostatniego tomu. Autor nawiązuje do różnych poprzednich tomów i książek swojego autorstwa choćby dodatkowymi bohaterami jak Jarlaxle, czy krasnolud poznany przez niego w Damarze (trylogia Najemnicy). Misz masz ciężki do ogarnięcia czasami. Nie jest tragicznie, ale mogło być o niebo lepiej. Cała nadzieje w trzecim tomie.

Kolejna z powieści o przyjaznym mrocznym elfie. Tym razem musi zmierzyć się z walką, której w ogóle się nie spodziewa na ulicach jednego z portowych miast. Istotną rolę w powieści odgrywa Deudermont oraz nie spotkany wcześniej lich.
Całość jak zwykle trzyma w napięciu, szczerze polecam.

Całość jak zwykle trzyma w napięciu, szczerze polecam.

No tak trochę skaszanione. Nawet nie skończyłem

No tak trochę skaszanione. Nawet nie skończyłem

Dobra czesc znacznie lepsza wiele sie dzieje, po poprzednich slabszch częściach ta sie polepsza.

tłumaczenie nieoficjalne, ale i tak lepsze, niż inne, które zdarzyło mi się czytać ;) opowieść się rozkręca po dziwnej stagnacji przez ostatnie kilka tomów, pan Salvatore daje czadu :D

Dodatkowa informacja.
Tłumaczenie znajdziecie na chomiku Ellifaiinn. Szkoda tylko, że u nas książki wydają wnerwieni na wydawnictwa fani. Doceńcie trud jej pracy i pomóżcie w korekcie. Powinienem dodać do nowości, bo tłumaczenie jest z kwietnia.
Nie mogłem dodać okładki na tablecie! Wielkie dzięki za okładkę.

Dodatkowa informacja.
Nie mogłem dodać okładki na tablecie! Wielkie dzięki za okładkę.

• Forgotten Realms
  • 51 serii fantasy wartych przeczytania