Kup teraz - 9 ofert w cenie od 6.99 zł do 29.90 zł

Simona. Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak

Nominacja w plebiscycie 2015
Anna Kamińska Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie biografia, autobiografia, pamiętnik
Wydawnictwo Literackie
literatura faktu biografia dzienniki wspomnienia listy Simona Kossak
biografia, autobiografia, pamiętnik
literatura faktu biografia dzienniki wspomnienia listy Simona Kossak
Inne

Oficjalne recenzje i

Czarownica z Puszczy Białowieskiej

Link do recenzji

Nie słyszałam wcześniej o Simonie Kossak, a książkę kupiłam po przeczytaniu biografii Wandy Rutkiewicz. Teraz mam niedosyt i z pewnością sięgnę po pozycje wydane przez bohaterkę. To oznacza, że Anna Kamińska osiągnęła sukces, ponieważ sprawiła, że chcę się dowiedzieć o Simonie jeszcze więcej 🙂 Doceniam także za odarcie słynnych Kossaków z "pomnikowości".

Był to bardzo dobry wybór jak na pierwszą biografię. Napisana lekko i ciekawie.

Biografia interesująca, ciekawie napisana. Mnie akurat niezwykle interesuje wszystko, co dotyczy rodziny Kossaków, więc z tym większą ciekawością po nią sięgnęłam.

Cóż powiedzieć. Simona Kossak była bez wątpienia osobą barwną, trudną i bezkompromisową. Przez to ogromnie frapującą, jako bohaterka biografii. Jej stosunek do zwierząt, do przyrody z jednej strony urzeka, ale...

czy to talent autorki, czy to wyjątkowość Simony Kossak, sama nie wiem, ale gawęda o niej mnie urzekła. Wspaniała historia o wspaniałym człowieku, aż żal że nie dane było Pani Annie Kamińskiej napisać jeszcze przynajmniej kilku rozdziałów ...

Na półkach: , , , ,

Simona Kossak była córką Jerzego, wnuczką Wojciecha i prawnuczką Juliusza — potomkinią trzech sławnych malarzy, wywodzących się z tak zwanych wyższych kręgów elity. Jej ciotkami były Maria Pawlikowska-Jasnorzewska i Magdalena Samozwaniec, wybitne poetki. Sama Simona miała być synem, czwartym Kossakiem. Tak jak przodkowie, powinna dźwigać sztalugi, bądź dzierżyć pióro i...

Bardzo rzadko czytam książki biograficzne, zdecydowanie częściej sięgam po fikcję literacką. Wychodzę z założenia, że z prawdziwymi ludźmi (często niestety) mam do czynienia na co dzień, dlatego przy doborze lektur, które są dla mnie relaksem i rozrywką wolę wybierać wymyślone postaci.
Jednak Simona Kossak była tak inna od wszystkich, że dla książki o niej złamałam swoją...

Pomimo, że nie jestem wielbicielką książek autobiograficznych, tę lekturę przeczytałam do końca., a to głównie za sprawą Simony Kossak. Niesamowite było zapoznać się bliżej z tak niebanalna osobą. Jej miłość do przyrody , współzamieszkiwanie ze zwierzętami ... wspaniałe. Dobrze, że powstała ta książka.

Świetna książka, dobrze napisana, bardzo przyjemnie mi się czytało. Bardzo ciekawa postać i historia

Simona Kossak była barwną postacią, pochłoniętą pasją nie mniej niż jej sławni przodkowie. Wprawdzie nie realizowała się w malarstwie czy poezji, ale zostawiła po sobie bogatą spuściznę naukową i popularnonaukową. Zawsze kontrowersyjna, zawsze idąca pod prąd, miała zapewne więcej wrogów niż przyjaciół.

Anna Kamińska - autorka książki nigdy nie spotkała Simony Kossak. Jej...

Przepiękna opowieść o pasji, miłości i ... kobiecości, tak odległej od narzucanych nam stereotypów. Gdybyśmy wszystkie podążały ścieżką Simony świat wyglądałby inaczej.

2 106
    1 395
  • 2018
  • Biografie
  • 2019
  • Chcę w prezencie
  • Z biblioteki

Anna Kamińska Simona. Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak Zobacz więcej