Simona. Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak

Okładka książki Simona. Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak Anna Kamińska
Nominacja w plebiscycie 2015
Okładka książki Simona. Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak
Anna Kamińska Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
Wydawnictwo Literackie
2015-06-18
2015-06-18
literatura faktu biografia dzienniki wspomnienia listy Simona Kossak
Inne

Okładka książki Rozmowy o odpowiedzialności. Tom II. Zachłanność Małgorzata Bonikowska, Justyna Dąbrowska, Łukasz Grass, Anna Kamińska, Piotr Mazik, Grzegorz Nawrocki, Paweł Oksanowicz, Krystyna Romanowska, Agnieszka Rosner, Jarosław Traczyński, Artur Włodarski
Ocena 8,0
Rozmowy o odpo... Małgorzata Bonikows...
Okładka książki Rozmowy o odpowiedzialności. Tom III. Gniew Bartosz Bartosik, Małgorzata Bonikowska, Justyna Dąbrowska, Magdalena Derezińska - Osiecka, Zbigniew Gajewski, Anna Kamińska, Paweł Łukasiak, Jędrzej Malko, Eliza Michalik, Marcin Napiórkowski, Grzegorz Nawrocki, Paweł Oksanowicz, Marek Rabij, Grzegorz Sroczyński
Ocena 7,0
Rozmowy o odpo... Bartosz Bartosik, M...

Oficjalne recenzje i

Czarownica z Puszczy Białowieskiej

Link do recenzji

276 0 130

Piękna opowieść o walczeniu o siebie pomimo przeciwności, o miłości do natury i (tej trudniejszej) do ludzi. Zapraszam na bookstagram po dłuższą recenzję.

Świetna książka na gorsze chwile i w poszukiwaniu życiowych inspiracji. Mocno polecam dla młodych osób, które szukają swojej drogi w świecie.

Piękna książka o pięknym człowieku.

Piękna książka o pięknym człowieku.

To trzecia biografia Anny Kamińskiej. Dla mnie najciekawsza, ale może sama bohaterka jest mi bliższa… Książka dobrze przemyślana, bardzo ciekawa, wyczerpująca temat. Polecam

To jest naprawdę niesamowita historia, ujawniająca liczne, czasem szokujące fakty zarówno z życia Kossaków, jak i samej Simony Kossak. Czytając recenzje i opisy reklamowe można mieć zupełnie mylne wrażenie tego, kogo poznamy wchodząc w ten świat a Simona była postacią o najwyraźniej wielu twarzach. Część wynikała z traumatycznego dzieciństwa, potrzeby udowodnienia, że zasługuje na uznanie, domagania się później tego uznania w bardzo apodyktyczny sposób. Pełna otwartości i odwzajemnionej miłości do zwierząt, kreatywna, uległa dla jednych a równocześnie zarozumiała, despotyczna i wulgarna dla innych. Kobieta zagadka.
Trochę zabrakło mi w tej książce choć kilku kolorowych zdjęć.

Jak zwykle bardzo dobra książka Pani Kamińskiej. Jest to rzetelnie przygotowana biografia, napisana w oparciu o liczne źródła, wywiady i inne materiały. Po historii, którą otrzymuje tutaj czytelnik widać zaangażowanie autorki i możemy mieć pewność, że dostajemy książkę najlepszej możliwej jakości. To, co podoba mi się w książkach Pani Kamińskiej, a chyba mogę tak uogólnić, bo to już moja trzecia książka jej autorstwa, to to, że postaci, o których pisze są przedstawione w prawdziwy sposób. Nie ma tutaj wybielania nikogo, zbędnych zachwytów, ale nie ma też pogrążania i szukania sensacji. Czytelnik dostaje prawdę, a opisana postać jest bardzo ludzka, dowiadujemy się o jej wadach, zaletach, ale także o motywacjach i barierach, które kierowały jej czynami. Dzięki temu historie opisane przez Panią Kamińską tak wciągają. W końcu wielcy ludzie też byli/są tylko ludźmi i nic co ludzkie nie jest im obce.

Bardzo lubię czytać o ludziach z TAKĄ niesamowitą pasją, o kobietach odważnych, wyzwolonych, świadomych co jest dla nich najważniejsze w życiu. Świetnie napisana biografia!

Książka przeczytana czwarty raz, niezmiennie inspiruje

Książka przeczytana czwarty raz, niezmiennie inspiruje

Fascynujący portret silnej kobiety, która po ciężkim dzieciństwie zawalczyła o swoje miejsce na ziemi w zaciszu puszczy. Mieszkała wraz z krukiem terrorystą, oswojonym dzikiem Żabcią, rysicą, stadem oswojonych saren, strusiami, gromadą psów i całą resztą ferajny. Ponad trzydzieści lat żyła w drewnianej chatce pośrodku Puszczy Białowieskiej, bez wody i prądu. Profesor nauk leśnych, psycholog zwierząt, naukowiec, ekolog, autorka nagradzanych filmów i słuchowisk radiowych. Aktywnie działała na rzecz najstarszego lasu w Europie walcząc o dobro flory i fauny. Gościła u siebie przyrodników z całego świata. Nie raz skrzywdzona przez bliskich tak naprawdę tylko wśród zwierzą czuła się bezpieczna i akceptowana. Bycie prawym człowiekiem było dla niej bardzo ważne. A radość stawiała wyżej niż miłość … mówiła, że radością można się dzielić a miłość niesie tylko cierpienie. W swojej leśniczówce Dziedzińce stworzyła idyllę dla zwierząt i ludzi. Miejsce promieniowało dobrymi fluidami i energią wabiąc do siebie wszelkie stworzenia duże i małe ;-) Natomiast "Saga Puszczy Białowieskiej" Simony Kossak jest spłatą długu za ponad 30 lat życia "u Pana Boga za piecem, w zielonym raju (...)". Piękny portret wartościowego człowieka w pięknym miejscu okraszony niesamowitymi zdjęciami. Bo nie ma nic ważniejszego w życiu niż móc realizować dziecięce marzenia! Polecam :-)

Kolejna (wcześniej dzięki autorce poznałam, Wandę i Halinę) świetna biografia pióra Pani Anny Kamińskiej... Kolejna nietuzinkowa bohaterka a już trochę zapomniana. Rodzina znanych i uznanych artystów powszechnie szanowana w rodzinnym mieście wraz z wybujałym ego jej poszczególnych członków, młodość, Kraków i bunt wobec powyższych ukształtowały kobietę która wyprzedziła swoje czasy.
Pewnie obecnie taki sposób bycia i życia jaki uprawiała Simona nikogo by specjalnie nie szokował ani nawet nie dziwił ale wtedy? To były inne czasy. Po raz kolejny autorka przedstawia swoją bohaterkę w taki sposób ,że od razu możemy ją polubić. Mimo oczywistych wad i trudnego charakteru śledząc jej historię po prostu jej kibicujemy. Książka ma w sobie i romans i wartką akcję i ciekawe historyczne tło. Czyta się zapartym tchem z ciekawością co dalej? Co potem?
Super polecam i czekam z apetytem na Kotana ;)

Anna Kamińska Simona. Opowieść o niezwyczajnym życiu Simony Kossak Zobacz więcej