Szamanka

Okładka książki Szamanka Patricia Leitch
Okładka książki Szamanka
Patricia Leitch Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Jinny z Finmory (tom 7) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Jinny z Finmory (tom 7)
The Magic Pony
Wydawnictwo Dolnośląskie
2014-09-24
2014-09-24
Grażyna Borkowska
konie

Po niefortunnym skoku przez wysoki mur Shanti ulega kontuzji. Miejscowy weterynarz nie potrafi pomóc klaczy dlatego Jinny z miłości do ukochanego konia i nie mogąc patrzyć na jego cierpienie za wszelką cenę szuka innych rozwiązań. Mając nadzieję, że Brenda jej pomoże przyjeżdża do szkółki jeździeckiej Arrana. Zszokowana tragicznymi warunkami w jakich żyją w większości stare konie, na których nie powinno się już jeździć bardzo chce pomóc. Jej serce skradła zwłaszcza Pisanka - stara, schorowana, lecz piękna klacz, która w przeszłości wygrywała pokazy. Kiedy Tam uratował Shanti, Jinny obiecała mu pomoc, której chłopczyk z wędrownego plemienia teraz bardzo potrzebuje. Stara szamanka i uzdrowicielka trafia wbrew swej woli do szpitala. Kobieta wie, że to jej ostatnie dni, jednak chce spędzić je wśród swoich i zrobić jeszcze jedną ważną rzecz przed śmiercią.
Czy Jinny uda się dotrzymać słowa danego Tamowi i pomóc szamance? Co tak naprawdę dolega Shanti i kto jest w stanie jej pomóc?
Kolejny tom z serii, warty polecenia, ukazuje jak ogromna może być miłość człowieka do zwierząt. Autorka pokazuje także, że nie każdy jest tak naprawdę taki, jaki nam się wydaje w pierwszej chwili.

Siódma część przygód Jinny z Finmory. Po niefortunnym skoku Shanti ulega kontuzji. Miejscowy weterynarz nie potrafi pomóc klaczy, wiec Jinny desperacko szuka innych rozwiązań. Gdy trafia do szkółki jeździeckiej Arrana, jest zszokowana okropnymi warunkami, w jakich trzymane są konie. Za wszelka cenę pragnie pomoc zwłaszcza Pisance - starej, schorowanej klaczy, która w przeszłości wygrywała konne pokazy. Gdy stara szamanka i uzdrowicielka z plemienia Wędrowców trafia wbrew swej woli do szpitala, Tam przypomina Jinny o złożonej mu obietnicy.

Ciekawa, polecam.

Ciekawa, polecam.

Kolejna część jak każde inne tomy rewelacyjne.

Kolejna część jak każde inne tomy rewelacyjne.

Zawładnęła mną i wzruszyła opowieść o Szamance jestem pasjonatką koni książka mnie oczarowała,zachwyciła naprawdę.
Opowiada o Jinny z Finmory, która zajmuje się własnym koniem piękną klaczą Shanti uległa ona poważnej kontuzji, nie może skakać brać udział w zawodach jeździeckich.
Miejscowy weterynarz nie potrafi jej pomóc. Dlatego Jinny szuka innego rozwiązania, pomocy przyjeżdża do szkółki jeździeckiej Arrana a co tam zastaje to w opłakanych, strasznych warunkach konie jest wstrząśnięta, przerażona, jak one cierpią, w boksach siedzą co przeżywają.
Dziewczyna postanawia pomóc schorowanej ciężko klaczy Pisance w przeszłości ona wygrywała pokazy konne, odnosiła sukcesy chce żeby wyzdrowiała i znowu zaczęła galopować, występować w konkursach wygrywać w zawodach.
Poznaje też starą szamankę i uzdrowicielkę z plemienia wędrowców trafia wbrew swojej woli do szpitala dziewczyna chce dotrzymać złożonej mu obietnicy.
Pełna ciepła, miłości trzeba mieć dla koni być cierpliwym, opiekować się tymi cudownymi, mądrymi zwierzętami i z miłością, czułością podchodzić.
Przejmująca, śliczna historia...malownicza, piękna Szkocja,,akcja ciekawa trzymająca w napięciu przeżywałam razem z Jinny niezwykłe, urocze przygody doceniam ją ile poświęciła dla koni, ma wielkie serce, ogrom dobroci w sobie.
Dla mnie książka przecudna,wyjątkowa sięgnę po następne części o tych wspaniałych koniach bo czyta się cudownie i przyjemnie.

Tę serię można podzielić na dwie części - tomy opisujące rzeczywiste przygody bohaterów oraz te, w których celtycka magia przejmuje kontrolę. Te drugie, do których należy "Szamanka" zawsze pozostawiają we mnie niezidentyfikowane uczucia, podobne do opisywanych tajemniczych czarów. Cudna książka dla młodszej młodzieży, a może także miłośników koni chcących na chwilę przenieść się do swoich dziecięcych fantazji.

Super powieść!!!!!! gorąco polecam szczególnie fanom i fankom koników i jazdy konnnej!!!!!!!!!!!!! :)

• Horses
  • Niezapomniane