Widziałam

reportaż
Czerwone i Czarne
2018-04-08
2018-04-08

Ewa Ewart porusza w swojej książce temat filmów, które zrealizowała. Wiele razy ryzykując życie dla powstania kolejnych prawdziwych historii dokumentów. W każdym kolejnym spotkaniu czy to w otoczonej wojną Czeczeni, lasy Kolumbii czy przed dziedzińcem szkoły w Biesłanie najważniejszy był Bohater. To on nadawał sens całej niełatwej pracy. Najbardziej poruszyły mnie dwa...

Pierwszy raz czytałem autobiografię... i przyznam szczerze że ta książka to był strzał w dziesiątkę. Niesamowite połączenie biografii z reportażami z Kolumbii czy Czeczenii. Czyta się z zapartym tchem, niczym naprawdę dobrą powieść. Gorąco polecam!

Bardzo cenię Ewę Ewart. Było to bardzo ciekawe doświadczenie dowiedzieć się o kulisach powstawania filmów, które się widziało. To niezwykła i pasjonująca kobieta i zdecydowana królowa „dokumentu”.

świetna książka, co za życie! daje czytelnikowi tak dużo tematów do refleksji nad światem, że warto się powstrzymać przed przeczytaniem jej jednym tchem (co nie jest łatwym zadaniem), żeby dać sobie czas.

Wspaniała, pełna emocji książka, którą warto przeczytać i polecać wszystkim.

Książkę- mimo ciężkich tematów w niej poruszanych- czyta się szybko i @[email protected]
Jeśli chodzi o mnie to wymiękłam na rozdziale @ Dzieci Biesłanu @. Książkę polecam.Warto.

Książką, która ratowała mnie w czasie ostatnich bezsennych nocy, była pozycja p. Ewy Ewart pt. "Widziałam" wydawnictwa Czerwone i Czarne. Książka czekała na przeczytanie od października. Jakoś nie było mi z nią po drodze, bo przerzuciłam się na wydania elektroniczne, które są dla mnie bardziej wygodne do czytania w podróży (skończę jedną i mogę zacząć kolejną bez...

Autorka przedstawia, jak tak naprawdę wygląda praca dziennikarki - dokumentalistki. Zarówno zmagania związane z częstymi podróżami, ze zmianą adresu zamieszkania, z relacjami z ludźmi, rodziną oraz z podejmowaniem trudnych decyzji zarówno zawodowych, jak i prywatnych.

Pokazuje również piękno i możność przeżycia ciekawych historii, jakie zdarzają się rzadko i mała grupa...

Zainspirowała mnie do obejrzenia dokumentów autorki. W książce znajduje się wiele ciekawostek o kulisach powstawania filmów.

Tytuł bardzo wymowny i oddający treść książki, której Autorki nie trzeba chyba przedstawiać. Wielki szacunek dla Pani Ewart za bardzo ludzki i humanitarny przekaz tego, co zobaczyła podczas swojej pracy - okrucieństwa, bestialstwa, masakr ludności, reżimu, bossów karteli narkotykowych - słowem największy brud świata. Mogę się tylko domyślać ceny, jaką Autorka płaci po...

• Chcę w prezencie
  • 2018