Zabijemy albo pokochamy. Opowieści z Rosji

Okładka książki Zabijemy albo pokochamy. Opowieści z Rosji
Anna Wojtacha Wydawnictwo: Znak Literanova Seria: Znak literanova literatura piękna
literatura piękna
Znak literanova
Znak Literanova
2015-04-06
2015-04-06
rosja europa wschodnia putin słowiańszczyzna polityka

Podoba mi się wrażliwość pani Wojtachy. Czytając jej opowieści czułam się jakbym tam była. Kielicha też bym mogła z nią wychylić.

książka, którą jeszcze kilka dni się trawi - albo i dłużej. Polecam!!!!

Dość wciągająca książka.
Opowieści ciekawe.
Bardzo fajnie się czyta.

W książkę się wpada jak w studnię, złapie fantastycznym opisem osób, które poznajemy razem z autorką. Bohaterowie reportażu tak jak sama Wojtacha są charakterne, wyraziste, niespotykane. Poznajemy ich pogląd na Rosję, na władzę, historię ich życia. Po przeczytaniu zostałam z dziwnym poczuciem pustki i niewiedzy co dalej czytać. Co wybrać, żeby wciągnęło na równi z...

„-Ty masz fajną robotę, wiesz?
-Tak?
-No bo ty zawodowo gadasz z ludźmi, dobrze zrozumiałem?
-Tak by to w sumie można ująć...Tak, Igor, ja zawodowo gadam z ludźmi”.

Powyższy dialog znakomicie oddaje charakter reporterki i korespondentki wojennej, Anny Wojtachy, i jej najnowszej książki „Zabijemy albo pokochamy. Opowieści z Rosji”. Dziennikarka odkrywa przed czytelnikiem...

Bardzo dobra i wciągająca książka, zdecydowanie godna polecenia. Przygody autorki są niesamowite i niewiarygodne - ale jak widać takie rzeczy tylko w Rosji; a nawet jeśli całość jest odrobinę (lub bardziej) podkoloryzowana, to i tak doskonale się czyta.

Serdecznie polecam dla każdego kto interesuje się Rosją i nie tylko. Pokazana została ona jednak ze strony zwykłych ludzi, różne zawody, różne historie. Bardzo wciąga i nie chce puścić. Muszę przyznać że aż nabrałem ochoty na bliższe poznanie z tym pełnym kontrastów i tajemnic krajem.

Wojtacha pali, Wojtacha pije, Wojtacha wyjada ze śmietnika, łazi po Moskwie z prostytutką, "rozmawia" z agentem FSB gdzieś na syberyjskim zadupiu, bzyka się w wagonie pierwszej klasy, na trasie do Jakucka. Dzięki temu, powstał fajny reportaż, o Rosji jakiej nie znamy, dalekiej od tego co zobaczymy w folderach turystycznych.

Bardzo wciągające reportaże z Rosji. Autorka opisuje historię napotkanych podczas swoich podróży po Rosji ludzi od Pani wynajmującej pokój, po robotników rurociągu w tajdze, bezdomnego, czy prostytutkę. Niezwykle wciągająca bo taka ludzka, bliska drugiej osobie.

Nie do końca trafiła w mój gust.
Każdy rozdział ma innego bohatera. Mamy tu między innymi : pikantny romans autorki z żołnierzem Specnazu, bezdomnego z Ułan Be, staruszkę z synem alkoholikiem z Irkucka, czy prostytutkę z Moskwy.
Książkę czyta się bardzo szybko i łatwo, ale czuję, że z tych historii można było wyciągnąć dużo więcej.
Znam wiele lepszych książek...

• Rosja
  • Chcę w prezencie