Wojna służb. Racja stanu

Aleksander Wasilewski Wydawnictwo: SpyBook kryminał, sensacja, thriller
SpyBook
2015-04-10
2015-04-10

Czemu ja sobie to zrobiłem...
Książka napisana przez ultraprawicowego fanatyka. Objeżdża polityków, dziennikarzy, zboczeńców (gejów) i syryjskich islamistów.
Autor - nie istnieje. Wydawnictwo - podstawione i wydało tylko te jedną książkę.
Ogólnie political fiction opisujące "zakamuflowane" kulisy co się wydarzyło tak na prawdę pod Smoleńskiem w kwietniu 2010 roku.
Nie popełnijcie tego błędu co ja i nie czytajcie tego - to nie ma sensu.

Czemu ja sobie to zrobiłem...
Nie...

Super wartka i trzymająca w napięciu akcja, bardzo plastyczne opisy scen walki... i to tyle jeśli chodzi o plusy. Przeszkadzał mi trochę natłok nazwisk, choć komuś, kto bardziej interesuje się polityką, pewnie to akurat nie będzie przeszkadzało. Co z tego, że na końcu dostałem sugestię, kto za tym wszystkim stoi, skoro już nie pamiętałem, kim ta osoba w ogóle była? Aaa, no i byłbym zapomniał: błędy ortograficzne! Nie świadczą dobrze ani o autorze, który je popełnił, ani o wydawnictwie, które je przepuściło.

Książka przeczytana praktycznie na raz, z krótką przerwą na kolację. Jak dla mnie rewelacyjna. Czyta się szybko. Akcja toczy się również szybko.

Niech nie tykają tej książki ludzie, którzy nie dopuszczają do siebie wiary w teorie spiskowe, zarazem uważając, iż cały proces dziejowy to wypadkowa zupełnie przypadkowych wydarzeń natury politycznej, społecznej czy gospodarczej. Jak wiemy bowiem, w teorie spiskowe wierzą jedynie oszołomy oraz ludzie niespełna rozumu. To, że oszołom Andrzej Lepper mówił niegdyś o więzieniach CIA w Polsce, było przecież całkowitą nieprawdą, pakt Ribbentrop-Mołotow to jawna, klarowna umowa dwóch miłujących pokój państw, a kuluary śmierci Kennedy'ego jasne są od dość dawna. Już sam opis lektury może sprawić w pewnych kręgach podniesienie ciśnienia. W tym przypadku wszakże warto byłoby zacisnąć zęby, choć akcja nasuwa oczywiste skojarzenia, albowiem pozycja jest warta przeczytania, mimo pewnych niedociągnięć.

Polecam, bardzo ciekawa i interesująca książka!

Polecam, bardzo ciekawa i interesująca książka!

Jak to mówią komentatorzy piłkarscy ,,pomysł dobry ,ale wykonanie fatalne,,. Tak samo jest z tą książką

IDEALNA książka :) Czyta się ją z zapartym tchem od początku do końca. Żal ją odkładać a po przeczytaniu całymi dniami rozmyśla się o bohaterach. Polecamz całego serca!

Czytałam z zapartym tchem. Na każdej stronie dzieje się coś ciekawego, nieraz czytałam dwa razy jedną stronę napawając się słowami i wyobrażając sobie całą akcję. Jedna z lepszych książek.

Lekkie łatwe i przyjemne ;) Ciekawa interpretacja tego co się kiedyś stało. Warto się odciąć od politycznych uprzedzeń i potraktować jako 100% literackiej fikcji.

Książka bardzo dobra, trochę naciągana ale tylko dlatego jest tak wciągająca. Przeczytałem ją w 2 dni zawalając kilka innych ważnych rzeczy lecz nie żałuję.

• Kryminał
  • Do kupienia