Wypowiedz jej imię

2015-06-03
2015-06-03
9788328020740
Marcin Sieduszewski
Marcin Sieduszewski nastolatkowie młodzież Krwawa Mary tajemnica upiór Halloween przetrwanie literatura brytyjska
Inne

Niesamowicie zaintrygował mnie opis tej książki i spodziewałam się, że historia będzie naprawdę dobra, ale nieco przeliczyłam się z oczekiwaniami. Przez pierwsze kilkadziesiąt stron jak dla mnie nie działo się kompletnie nic, nie zanosiło się również na jakąkolwiek poprawę. Stopniowo zaczęło się robić minimalnie ciekawej, jednak dużo elementów i wydarzeń było po prostu mało realistycznych i naiwnych.

Kreacja bohaterów została potraktowana po łebkach, autor nie dostarczył zbyt rozszerzonych charakterystyk postaci. Dodatkowo wprowadził wątek miłosny, który okropnie mi tutaj nie pasował. Zepchnął on główny temat książki na drugi plan. Sama koncepcja fabuły na plus - ciekawy i oryginalny pomysł, ale wykonanie średnie.

Nie dajcie się zwieść obiecującemu tytułowi, intrygującej okładce i ciekawemu opisowi historii, bo "Wypowiedz jej imię" to książka, nad którą trzeba by trochę popracować, aby stała się ona prawdziwym i dobrym horrorem. Nie polecam, ale też nie odradzam, książka nie jest najgorsza, czytałam dużo słabsze pozycje. Ta jest po prostu przeciętna.

Typowa historyjka dla małolatów spragnionych dowiedzieć się czegoś więcej o najsłynniejszej na świecie legendzie. Totalne „meh”, ale takie książki też są potrzebne.

Hmmm.... no cóż to mogła być naprawdę mega ksiazka, ciekawa historia, wciągająca, zagadkowa.... Mam trochę żal do autorki za niewykorzystany potencjał. Zamiast strasznego horroru dostałam historie z dreszczykiem dla nastolatek.... Mimo to książka mi się podobała, szybko się czytało i wciągnęła mnie od razu. Takie dobre 4+

Czytałam ją jako chyba piętnastolatka i mam świetne wspomnienia. Serdecznie polecam.

historia dosc nudna i oklepana tysiacami legend miejskich, filmow i ich przerobek. postacie nie zapadaja w pamiec, nie ma checi by komukolwiek w tej opowiesci kibicowac, stylistycznie tez raczej nie porywa. bac sie po prostu nie ma czego

Dużo lepsza niż myślałam. Dobrze się czytało mimo iż nie jestem nastolatką, a to o nich jest książka. Historia niby znana, ale nie miałam wrażenia, że wiem co wydarzy się za chwilę. Czytanie dostarczyło mi dobrej rozrywki.

Bardzo lubię legendę o Krwawej Mary więc obok książki nie mogłem przejść obojętnie. I mimo , że jest to horror młodzieżowy to wciągnąłem się. Na plus również historia Mary , którą poznają bohaterowie. A samo zakończenie skojarzyło mi się z zakończeniem horroru „Ring”(amerykańska wersja)

"Wypowiedz jej imię". Horror dla młodzieży, który planowałam przeczytać właściwie odkąd go wydano.
Mimo lekko irytującej "nastolatkowatości", jest to bardzo dobry horror. Świetny pomysł na fabułę, przemyślane szczegóły.
Co prawda Bobbie Rowe to dość sztampowa bohaterka... jej relacja z Cainem też była mocno konwencjonalna, ale przestało mi to przeszkadzać po kilku pierwszych rozdziałach i z łatwością byłam w stanie skupić się na wątku grozy.
Jeśli by spojrzeć na tę książkę od strony horroru, jest zaskakująco dobra. Intrygująca postać zjawy, jej historia w tle oraz, oczywiście, jeden z moich ulubionych wątków: stary, ponury budynek z dużą ilością tajnych przejść i tajemnic. Dało mi to wiele przyjemności z czytania i zapewniło dobrą rozrywkę.
Ogółnie jest to książka raczej mało dostępna. Ja zdobyłam używaną. Ale jeśli uda Wam się na nią natrafić, a macie ochotę na lekki, młodzieżowy horror, to zachęcam do zapoznania się. Mnie się bardzo podobała.

Horror młodzieżowy, który można porównać do horrorów klasy D z grupą nastolatków z zasadniczą różnicą, że w tym wypadku bohaterowie nie są idiotami! Ich zachowania miały sens i nie czułam zażenowana ich decyzjami - to jest zdecydowanie na plus! Miało to jeden element, który był totalnie niepotrzebny, szalony i dziwny, na szczęście szybko minął. Poza tym czytało mi się to na tyle przyjemnie, że wystarczył mi jeden wieczór, by przeczytać całość. Była też to moja pierwsza książka o Krwawej Mary i autor podjął się jej w ciekawy sposób. I do tego zakończenie było satysfakcjonujące.

Bardzo fajna książka z klimatem, ciekawą wciągającą historią oraz zaskakującym zakończeniem. Jeśli ktoś lubi horrorowe klimaty to pozycja idealna dla niego. Książka to typowa młodzieżówka dlatego może styl pisania nie jest najwyższy lotów, ale dobrze i sprawnie się to czytało. Daje tak wysoka ocenę głównie za fabułę która w jakiś sposób mnie urzekła.

• Horror
  • 2015