2012 koniec świata? Chrześcijański przewodnik dla tych, którzy się boją

Okładka książki 2012 koniec świata? Chrześcijański przewodnik dla tych, którzy się boją Raymond Hundley
Raymond Hundley Wydawnictwo: IDG POLAND S.A. reportaż
2011-01-01
9788321119007
Dorota Chabrajska
koniec świata 2012 kataklizm przygotowanie na koniec świata chrześcijanie

Książka jest bardzo ciekawa. Napiszę tutaj moje niektóre odpowiedzi do zamieszczonych w niej pytań:
(ogólna opinia na temat książki na końcu)

WPROWADZENIE
1. Na czym polega "nałóg" wyszukiwania przepowiedni i do jakiego stopnia dotyczy on Ciebie?
-Muszę przyznać, że szukanie przepowiedni o końcu świata mnie nie interesuje. Albo inaczej. Jestem tym zaciekawiona, ale zdecydowanie nie wierzę w to, że ktoś jest niby w stanie przepowiedzieć, kiedy będzie koniec świata.

2.Jaką metodą posługuje się Michael Drosnin w swojej książce "Kod Biblii" i jakie prognozy dla roku 2012 stawia na podstawie założeń tej metody?
-Michael Drosnin w swojej książce pisze od rzeczy.

4.Czym różni się twoja reakcja na doniesienia dotyczące roku 2012 od reakcji młodego człowieka, który wypowiedział się na forum internetowym poświęconym tej kwestii?
-Nie boję się końca świata. Zobaczę wtedy Boga (chyba, że umrę wcześniej to Go zobaczę wcześniej)

6.Jeżeli obejrzałeś film "2012", jak czułeś się po jego zakończeniu? (Jeżeli nie obejrzałeś tego filmu, jak zareagowałeś na streszczenie jego akcji zawarte w książce?).
-Co do filmu "2012", czytając jego streszczenie w książce wiem, że po końcu świata nie będziemy sobie od nowa tworzyć cywilizacji. Pójdziemy wtedy do Nieba, do Boga, do innego wymiaru.

8. Co może się okazać najbardziej konstruktywnym skutkiem fenomenu roku 2012?
-Najbardziej konstruktywnym skutkiem fenomenu roku 2012 będzie to, że końca świata wtedy nie będzie i może komuś to przemówi do rozumu.

FAKTOR MAJÓW
3. W jaki sposób rytuały (krwawe ofiary z ludzi)sprawiły, że Majowie stali się znawcami astronomii?
-W żaden. Niektórzy tylko coś w tym widzą, ale nie ma żadnych sensownych uzasadnień.

7.Co sądzisz na temat faktu, że kalendarz Majów kończy się na dacie 21 grudnia 2012 roku?
- Sądzę, że kalendarz się skończy, ale świat się nie skończy. W mitologię Majów nikt już nie wierzy. Nie rozumiem więc czemu mamy wierzyć w koniec świata. Jestem chrześcijanką. Tylko Bóg wie, kiedy o nastąpi.

BURZE SŁONECZNE
2.Jakie są przewidywania naukowców z NASA oraz NCAR co do burz słonecznych w przyszłości?
-Bardzo możliwe, że kiedyś nastąpi burza słoneczna, która zniszczy ziemię.

4.Jakie zdaniem Kena Tegnella z NOAA, mogłyby być dla świata skutki burzy słonecznej?
-Świat się może skończyć. ALE MY BĘDZIEMY ŻYĆ W NIEBIE Z BOGIEM. BĘDZIE NOWE NIEBO I NOWA ZIEMIA.

5.Jakie jest twoje zdanie na temat prognoz burz słonecznych towarzyszącym przepowiedniom końca świata w roku 2012?
-Wiem, że w 2012r. burze słoneczne NIE ZNISZCZYŁY ziemi, ale możliwe, że kiedyś ją zniszczą.

3. CERN I WIELKI ZDERZACZ HADRONÓW
8.Jakie jest twoje zdanie na temat ryzyka związanego z uruchomieniem Wielkiego Zderzacza Hadronów?
-Moim zdaniem zawsze istnieje jakieś ryzyko. Właściwie przy wielu czynnościach domowych ryzykujemy, ale przecież używamy np. kuchenek gazowych, chociaż wiemy, że gaz może zagrażać naszemu życiu. Tak samo jest z CERN-em.

4. PRZEPOWIEDNIE NOSTRADAMUSA
6.Czy zgadzasz się z interpretacjami tych rysunków dokonanymi przez Bridgesa i Bainesa?
- Nie zgadzam się z interpretacją tych rysunków. Nie wiadomo, czy w ogóle namalował je ten typek, a nawet jeśli tak to ja nie widzę w tym nic do końca świata. To tak jak ja bym namalowała dziewczynę z łukiem, a za 50 lat ktoś doszedłby do wniosku, że kobiety podbiją mężczyzn i uczynią z nich swoich niewolników. BEZSENS.

7. Czy uważasz, że przepowiednie te wskazują na apokalipsę w roku 2012?
-Piszę krótko: nie.

5.ODWRÓCENIE BIEGUNÓW MAGNETYCZNYCH
5.Jaka jest twoja ogólna ocena prawdopodobieństwa, że inwersja pola magnetycznego Ziemi będzie miała zgubne skutki?
-Nie jestem do końca pewna skutków zmiany pól magnetycznych. Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie tego do końca, ale kiedy ponoć to już kiedyś było, a Ziemia jest dalej no to nie jest źle!

6.ZDERZENIE Z PLANETĄ X
6.Jak oceniłbyś prawdopodobieństwo, że dojdzie do zderzenia?
--Nancy mówi bardzo niemądrze., niedorzecznie. Nie wiem jak można jej wierzyć. Co do planety X nie można wykluczyć, że nie istnieje. Filozofowie mówią, że to, że nigdy nie widziało się białego kruka nie znaczy, że on nie istnieje. Tak samo nie można wykluczyć istnienia planety X, ale nie martwi mnie fakt, że może ona się zderzyć z ziemią. Po pierwsze o mało prawdopodobne, a po drugie nie boję się końca świata. Trzeba być tylko do niego przygotowanym. Duchowo.

7.KONIUNKCJA GALAKTYCZNA
8.Jak poważny w twoim odczuciu jest ten argument?
-Uważam, ze Morrison ma rację. Nie widzę nic niebezpiecznego w koniunkcji naszego układu słonecznego z centrum Drogi Mlecznej.

9.ERUPCJA SUPERWULKANU
Nie wiem co powiedzieć na ten temat...

10.PROGRAM KOMPUTEROWY WEB BOT PROJECT
5.Jakie jest twoje zdanie na temat dokładności programu Web Bot Project dotyczących roku 20122?
-GŁUPOTA!!!

11. PODSUMOWANIE
1. Jakie wrażenie wywarł na tobie hipotetyczny opis 21 grudnia 2012 roku?
-Uważam, że coś takiego może KIEDYŚ nastąpić, ale:
nie wiadomo kiedy
niekoniecznie ze wszystkimi zdarzeniami tam zapisanymi

2. Oceń każdy z dziesięciu argumentów przemawiających za apokalipsą w roku 2012.
a)Końcowa data kalendarza Majów - absolutnie nie przekonujące
b)Burze słoneczne - przekonujące
c)Awaria wielkiego zderzacza hadronów - niezbyt przekonujące
d)Nostradamus - absolutnie nie przekonujące
e)Odwrócenie biegunów magnetycznych - niezbyt przekonujące
f)Zderzenie z planetą X - niezbyt przekonujące
g)Koniunkcja - absolutnie nieprzekonujące
h)Erupcja superwulkanu - w pewnym stopniu przekonujące
i)Web Bot Project - absolutnie nieprzekonujące
j)Przepowiednie religijne - większość przekonujące (zwłaszcza chrześcijańska)

3.Podsumowując, jak bardzo jesteś przekonany, że świat skończy się w roku 2012?
-Wcale. Albo inaczej: Jest to możliwe, ale równie dobrze tak samo możliwe jest w roku 2013, 2014, 1025, 2015, 2016, 2017, 2018 itd.

12.JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ NA KONIEC ŚWIATA?
1.Co sądzisz na temat skuteczności budowy podziemnych bunkrów mających uchronić ludzi przed kataklizmem w roku 2012?
-Budowanie bunkrów itp. jest bez sensu, gdyż jak będzie koniec świata to wszyscy odejejdą z TEGO świata i nikt się nie "uchroni".

6.Czy nawiązałeś osobistą relację z Jezusem Chrystusem?
-Tak! Zrobiłam to!!! On mnie bardzo kocha!!!!!

EPILOG
7.Czy lektura niniejszej książki wywarła wpływ na twoje życie?
-Ta książka miała istotny wpływ na moje życie. Chcę żyć każdego dnai tak, jakby następnego dnia miał się skończyć świat. Zauważyłam, że kilka rzeczy, które robię są bardzo ważne.

PS "Bo nie znacie dnia ani godziny..."

(ogólna opinia na temat książki na końcu)

WPROWADZENIE