Kazanie na Górze. Ponadczasowy podręcznik mocy pozytywnego myślenia

Okładka książki Kazanie na Górze. Ponadczasowy podręcznik mocy pozytywnego myślenia Emmet Fox
Emmet Fox Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
The Sermon on the Mount: The Key to Success in Life
Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
2014-11-10
2014-11-10
Karolina Łachmacka

Nie wiem jak ocenić tę książkę... Jest ona dosyć trudna więc czyta się ją powoli. Podobała mi się interpretacja modlitwy "Ojcze nasz" - dużo z tego wyniosłam. Mam jednak zbyt małą wiedzę teologiczną o chrześcijaństwie czy katolicyzmie by mieć pewność, że to co czytam w niej nie jest sprzeczne z nauką Kościoła. Na pewno wrócę do niej w przyszłości.

"Kazanie na górze "ma być,z tego jak mówi podtytuł, podręcznikiem pozytywnego myślenia, w dodatku źródłowym; ma stanowić podstawę, na której należy budować swoje "pozytywne życie ". Sama książka nie jest obszerna, a poszczególne kroki na drodze duchowego rozwoju opisane są w siedmiu rozdziałach. Poza kolejnymi rozdziałami, na końcu podręcznika dość szczegółowo przedstawiona została interpretacja modlitwy "Ojcze Nasz". Książka ta, to swoisty elementarz na drodze duchowego zrozumienia, baza na której "budowali" znani i popularni autorzy jak Ester i Jerry Hicks, Louise L.Hay ,czy Marianne Williamson. Książkę można przeczytać szybko, ale powracać do niej trzeba wiele razy, aby przyswoić materiał- wymaga aktywnej pracy...W efekcie następuje zmiana w świadomości człowieka, który należycie zastosuje treści. Interpretacja znanej prawie każdemu modlitwy "Ojcze Nasz" daje zupełnie nowe,świeże spojrzenie na tą popularną a jakże źle odmawiana modlitwę i kieruje nas na właściwe tory. Książka stanowi więc odpowiedź, jak należy żyć,jak się modlić,aby wieść szczęśliwe, spełnione życie...Polecam

• Chrześcijańskie
  • Poradniki jak żyć :)
  • Psychologia dla amatora
  • Z polecenia M.

Dodaj cytat z książki Kazanie na Górze. Ponadczasowy podręcznik mocy pozytywnego myślenia