Szalejący reporter

1953-01-01
1953-01-01
Roman Karst
reportaż podróż Europa

To klasyka reportażu, ale nie tylko dla studentów dziennikarstwa. Każdy kto chce szerzej wgłębić się w historię tego gatunku powinien sięgnąć po EEK. Czytając jego reportaże można też zauważyć, jak bardzo zmienił się ten gatunek.

Zbiór reportaży pisanych w latach 30-tych XX w. Kilka np. o diamentach albo Monte Carlo ociera się o genialność. Są tak pełne anegdot, nowych informacji, tak kompletne i dające odpowiedź na wszystkie mogące się nasunąć pytania, że 99% współczesnych reporterów wydaje się niedouczonymi leniami bez krzty dociekliwości.
In minus (?) jak u wzorującego się na EE Kischu...

• Reportaże
  • DlaS
  • Literatura faktu, reportaż
  • Reportaż
  • Mam papier
  • 2009 Nabytki

Dodaj cytat z książki Szalejący reporter