Ostatni szturm. Ze Starówki do Śródmieścia 1944

Oficyna Wydawnicza Finna
powstanie warszawskie Stare Miasto
historia
powstanie warszawskie Stare Miasto

Pan Szymon Nowak stał się jednym z moich ulubionych historyków PW'44. Nie opisuje niczego nowego. Zaletą jego pracy ( prac ) jest merytoryczne i sprawne łączenie źródeł i co najbardziej cenię w książkach historycznych, wyraźnie oddzielanie przytaczanych faktów od swoich wniosków i opinii.

Całkiem fajna pozycja - tekstu właściwego 200 stron, do tego załączniki (wykazy bronie orde de battalie etc), sporo zdjęć fajnie dobranych (mnie się najbardziej podoba zdjęcie pani przeglądającej się w lusterku w środku PW - robi niesamowite wrażenie) - choć część to zdjęcia rekonstruktorów "udające" materiał oryginalny, sporo planów. Okładka miękka, strony klejone ale...

• Powstanie Warszawskie
  • Powstanie Warszawskie 1944🇵🇱