Pozdrowienia z Korei. Uczyłam dzieci północnokoreańskich elit

literatura faktu
Agnieszka Sobolewska
Agnieszka Sobolewska korea polnocna korea północna reżim
Inne

Bardzo dobra, mocna, mega wciągająca książka. Świetnie napisana, aż chce się wiedzieć co było dalej.

Świetna książka, zdecydowanie wyróżniająca się spośród innych pozycji o Korei Północnej. Zamiast kolejnych historii uchodźców, Autorka przedstawia życie uprzywilejowanych studentów z elitarnych środowisk.
Czytałam z zapartym tchem jak wciągającą powieść.
Odejmuję jedną gwiazdkę - nie mogę pozbyć się wrażenia, że studenci zostali ukarani po publikacji ich rozmów z...

Bardzo interesująca książka. W zasadzie mój pierwszy wgląd w Koreę Północną. Ciekawie opisane, dobrze się czyta, a autorka wciąga czytelnika w swoje emocje, przez co nie jest to taka płaska historia. Polecam :)

Wartościowych i wiarygodnych świadectw z życia w Korei Północnej jest niewiele. Na tym tle "Pozdrowienia z Korei" wydają się szalenie oryginalne. To (jak sama autorka określa) coś między reportażem, a pamiętnikiem. Skomplikowane miejsce w hierarchii społecznej autorki (tj. głównej bohaterki) z jednej strony dostarcza Suki ciągłych wątpliwości i zmiennych uczuć względem...

Jeden z ulubionych reportaży, pełen bardzo trafnych spostrzeżeń i świetnie napisany.

Przeczytana, na półce:)

Bardzo ciekawy reportaż ujawniający zalążek rzeczywistości życia młodocianej elity w Korei Północnej, widziany oczami kobiety z zachodu. Zdecydowanie potrafi zaspokoić ciekawość :)

Jakiś czas temu przed przeczytaniem książki widziałam reportaż o Korei, nie był on nagrywany z ukrycia, tylko Koreańczycy pokazywali swój kraj, tak jak chcieli, a raczej tak jak im zlecono. Było to tak genialne, że zainteresowałam się tematem. Książka "Pozdrowienia z Korei" jest napisana w formie takiego jakby pamiętnika z pobytu autorki w Korei. Jest to niezwykłe pod tym...

Z uwagi na mocną reklamę stosunkowo słabej książeczki Palina warto może ocenić kolejne dwie pozycje " w temacie" - choć przeczytałem je już jakiś czas temu. Książka Suki Kim, pomijając drobne słabości i kontrowersje jakie wywołała - jedną unikalną wartość przynosi - autorka obcowała bowiem, z racji bycia nauczycielką języka, z "elitarną" młodzieżą Pyongyangu, tą częścią...

Na półkach: , , , ,

Książka będąca opisem pobytu autorki na uniwersytecie PUST w Pjongjangu jako nauczycielka języka angielskiego. Właściwie nie stanowi opisu Korei Północnej jako takiej, a bardziej skupia się na przeżyciach zarówno autorki, jak i jej studentów. Ma wymiar bardziej socjologiczny. Polecam!

Dyskusje

• Reportaż
  • Korea Północna
  • 2019
więcej mniej

Suki Kim Pozdrowienia z Korei. Uczyłam dzieci północnokoreańskich elit Zobacz więcej