Ebola. Tragedia epidemii w dżunglach Zairu opowiedziana przez naocznego świadka

William T. Close Wydawnictwo: Amber literatura faktu
Ebola: A Documentary Novel of It's First Explosion in Zaire by a Doctor Who Was There
Paweł Cłapak
Amber
ebola epidemia Zair Demokratyczna Republika Konga Mobutu Sese Seko
literatura faktu
Paweł Cłapak
ebola epidemia Zair Demokratyczna Republika Konga Mobutu Sese Seko

Książka opisuje reakcję ludzi na nową nieznaną epidemię, która okazuje się potem powodowana wirusem Ebola. Dodatkowo widzimy punkt widzenia rdzennych mieszkańców oraz Europejczyków, obserwujemy codziennie życie na misji i zastanawiamy się co zmieniło się od czasu wydania książki i jak my odnalezlibysny się w tym świecie.

Na wiosnę tego roku w mediach całego świata gruchnęła sensacyjna wiadomość, że w krajach środkowo-zachodniej Afryki wybuchła kolejna epidemia wirusa z grupy ebola. Jak to we współczesnych mediach bywa, początkowo była to informacja nie schodząca z czerwonych pasków, dzisiaj wszyscy dziennikarze przechodzą nad informacjami z Afryki do porządku dziennego, szukając kolejnych...

• E-book niekomerc. PDF, rtf, doc. txt
  • Afryka