Koszmarny Karolek. Potwory i stwory

Znak emotikon
2014-09-08
2014-09-08
Matylda Biernacka, Maria Makuch

Francesca Simon to autorka serii o Koszmarnym Karolku, którą uwielbiam już od kilkunastu lat. Z okazji 20-lecia została wydana specjalna 20-tomikowa seria, w którą oczywiście musiałam się zaopatrzyć. Dziś zapraszam Was na ,,Koszmarny Karolek. Potwory i stwory" Francesci Simon.

Pierwsza część książeczki to cztery opowiadania z Koszmarnym Karolkiem w roli głównej. Pierwsze dotyczy konkursu na najładniejszego bałwana, a nagrodą jest roczny karnet na lody. Karolek zrobi wszystko, by go wygrać. W drugim Karolek pisze swój testament. W kolejnym Wredna Wandzia otwiera swój salon piękności. Karolek nie chce być gorszy i już planuje metamorfozy swoich klientów. W ostatnim w klasie Karolka i Damianka ma się odbyć spotkanie z ich ulubionymi pisarzami. Karolek jednak nie będzie w nim uczestniczył...

Druga część książki to wszystko o dinozaurach - co oznaczają ich nazwy, ciekawostki, kiedy żyły, co się z nimi stało, mity, o ich jajach, wielkości, pożywieniu. Mnóstwo informacji dla tych, którzy interesują się tą tematyką. Sama lubię dinozaury, więc z chęcią o tym czytałam. Całość okraszona typowo karolkowymi ilustracjami. Styl, jak zwykle prosty, i przeznaczony dla młodszego czytelnika.

,,Koszmarny Karolek. Potwory i stwory" to ładnie wydana książeczka z jubileuszowej kolekcji, którą polecam miłośnikom Koszmarnego Karolka i dinozaurów. Zwłaszcza ta druga część jest ciekawa, bo nie spotkałam się z nią nigdy wcześniej.

Moja ocena: 5/6

Potwory, zęboludy i wszystkie najkoszmarniejsze stwory tego świata można spotkać jak zwykle u Koszmarnego Karolka. Ale oczywiście nie ma się czego obawiać, wszystkie te koszmary są przedstawione nieco przekornie, jakby w krzywym zwierciadle :-) Ja osobiście bardzo lubię tego małego łobuza za jego ,,pokręcone" poczucie humoru, a z tego co obserwuję dzieciaki, to one też doskonale się z nim bawią. Zresztą, nie można się nudzić z kimś, to ma zawsze tak wiele pomysłów. Świetna!

Walka pomiędzy przyjaciółmi. Małe kłamstewka Karolka tylko po to by wygrać:) Świetnie się nam czytało, Kacperek mimo słuchania o w zasadzie złych zachowaniach Karolka, wie że tak nie należy postępować, że jest to tylko książka która ma bawić i kształcić. Polecamy wraz z synkiem.

Choć Koszmarnego Karolka poznałem późno, bo dopiero podczas czytania książek moim dzieciom to muszę przyznać, że przypadły mi do gustu i równym stopniu śmieszą zarówno moje pociechy jak i mnie ;)

Zabawna książka dla dzieci ze starszych klas podstawówki, chociaż trochę nie wychowawcza.

• Konrad
  • Dzieci: Biblioteczka chłopców
  • Dziecięce
  • Rok 2016