W obronie wegetarianizmu

2011-12-28
2011-12-28
weganizm wegetarianizm dieta

Okładka książki Matka wegetarianka i jej dziecko Carolin Pawlak, Roman Pawlak
Matka wegetari... Carolin Pawlak, Rom...
Okładka książki Matka wegetarianka i jej dziecko. Praktyczne wskazówki dotyczące stosowania wegetariańskiej diety podczas ciąży, karmienia i w pierwszych latach życia dziecka. Carolin Pawlak, Roman Pawlak
Matka wegetari... Carolin Pawlak, Rom...

warto

warto

Niewielka ,ale bardzo dobra książka dla początkujących wegetarian,albo dla osób które jeszcze się wahają,czy zaprzestać jeść produkty odzwierzęce.Myślę że po przeczytaniu rozdziału o obecnej hodowli zwierząt ,mało kto będzie nadal jeść mięso.Jeśli ktoś znowu z dziwną miną zapyta Was ,dlaczego nie jecie mięsa,dajcie mu te książkę ;)
Poza opisem badań porównujących wegetarian i mięsożerców ,znajdziemy tu również rozdziały dotyczące witamin ,na tym mi najbardziej zależało,gdyż można się dowiedzieć jaki poziom jest odpowiedni i kiedy potrzebna jest suplementacja.
Polecam!

Poza opisem badań porównujących...

Książka w moim odczuciu bardzo przejrzysta. Skupia się na kluczowych problemach i co najważniejsze udziela wystarczających odpowiedzi. Autor jest naukowcem, więc porozumiewa się z czytelnikiem językiem faktów potwierdzonych badaniami. Według mnie pozycja obowiązkowa dla osób zainteresowanych dietą wegańską/wegetariańską.

Bardzo dobra, rzeczowa pozycja. Jest bardo syntetyczna, czasami brakuje trochę rozwinięcia niektórych wątków, ale nie oczekujmy aż tak dużo, od tak cieniutkiej książki. Jest to encyklopedia w pigułce, bardzo dużo przytoczonych badań, wskazówek, wytłumaczonych zależności typu witamina X wpływa na x. Można z tej lektury dużo się nauczyć. Polecam!

Bardzo dobra, rzeczowa książka. Duży plus za rozpiskę i analizę ważnych składników, witamin itd. w diecie.
Chętnie przeczytałabym uaktualnione wydanie, bo na pewno wiele nowych badań i wiedzy na opisywane tematy się pojawiło w ciągu dziesięciu lat.

• Kupić_Papier
  • Zdrowie/ odżywianie
  • Health
  • Oddane
  • Wegetarianizm
  • 2015
  • Vege cooking

Dodaj cytat z książki W obronie wegetarianizmu