Syberyjski szlak

Okładka książki Syberyjski szlak
Szczepan Wiesław Nalepiński Wydawnictwo: Norbertinum Seria: Z nieludzkiej ziemi biografia, autobiografia, pamiętnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
Z nieludzkiej ziemi
Norbertinum
2002-01-01
2002-01-01
wspomnienia historia biografia II wojna światowa zsyłka sybir kołchoz stalinizm wojna

Przejmująca relacja z pięcioletniej tułaczki polskiej rodziny zesłanej na Syberię. Polecam. Bardzo wartościowa.

Tragiczny los rodziny matki i siedmiorga dzieci, którzy zostali zesłani na Syberię. Poniżenie i nie ludzkie traktowanie ciężka praca i i straszne warunki życia. Polacy jak bydło byli transportowani na Syberię i pozostawieni własnemu losowi. Wielu nie udało się powrócić do ojczyzny pozostali na obcej ziemi bez grobu i pamięci. Bohaterowie rodzina Nalepińskich wróciła do...

Tą książkę również wybrałam do prezentacji maturalnej. To bardzo cenne świadectwo życia kołchozowego matki wraz z siedmiorgiem dzieci. Myślę, że nie ma się co rozpisywać, takie książki są bezdyskusyjnymi dowodami na ludzkie tragedie ubiegłego wieku. Polecam.

• II wojna światowa
  • Priorytety
  • Literatura faktu
  • Zesłanie
  • Biografie
  • Literatura "dorosła"
  • Pamiętniki/wspomnienia
  • Trudno dostępne ale warto

Dodaj cytat z książki Syberyjski szlak