Kupa faktów

Pascal
ciekawostki fakty mity toaleta
popularnonaukowa dziecięca
ciekawostki fakty mity toaleta

Połowa z tego ma wartość poznawczą. Reszta to bzdury. Warte przeczytania dla tej lepszej połowy.

Część faktów była naprawdę interesująca i odkrywcza, część nudna i niepotrzebna a inna część oczywista i zbyt "oklepana".Niektóre komentarze autora nawet zabawne. Książka przeciętna, ale można przeczytać i dowiedzieć paru nowych rzeczy.

Najbardziej w tej książce rozbawiły mnie podziękowania na samym początku. Są dość długie i rozwlekłe, co najmniej jakby autor za to cudo otrzymał jeśli nie literacką Nagrodę Nobla, to przynajmniej Pulitzera.
Mało tego - ten wielki autor, który trudził się nad tą książką, gdy inni wesoło bawili się na barbecue, dziękuje pewnej osobie, która wyszukała mu te ciekawostki....

Ciekawe...i to momentami bardzo ciekawe.

Zawsze szukałam miejsca, w którym będą spisane ciekawostki z różnych dziedzin i w końcu znalazłam. Książka jest napisana w sposób prosty, humorystyczny i ciekawy. Jest to "najlepsza książka do czytania w toalecie"!

Gdyby nie "pełne polotu żarty" autora (czy to takie tłumaczenie, sam już nie wiem), byłaby to nawet całkiem niezła książka, a tak to faktycznie kupa.

Bardzo słaba pozycja. Duże rozczarowanie. Męczone. W sumie nie wiem czemu skupiałam się nad nią tylko w miejscu jej przeznaczenia... Niestety większość faktów jest oczywista/znana, mało interesująca. Może ze 3 rozdziały były tak naprawdę ciekawe. Do tego często nietrafione żarciki autora, które dodatkowo nużyły. Nie polecam.

Wszystko byłoby ok, gdyby nie żenujące uwagi autora przy podanych informacjach...

Kupa faktów – komentarze autora tak suche jak żarty w Familiadzie.

Książka zawiera wiele ciekawych faktów ze wszystkich dziedzin życia,, napewno przydatna dla uczniów, studentów, oraz wszystkich tych co chcą poszerzyć swoje horyzonty wiedzy.Niektore fakty są zaskakujące i nie jest to książka w żaden sposób trudna, bo nie jest napisana naukowo, ciągiem a są to jakby wyzwanie z kontekstu, krótkie, ale jednocześnie uporządkowane...

• 2015
  • 001. Mam - literatura faktu
  • » Z biblioteki «
  • ~ Science
  • ▪ Popularnonaukowe, edukacyjne, ciekawostki itp
  • Do zdobycia
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Kupa faktów