Neymar o sobie. Rozmowa ojca z synem

zbyt cukierkowo, informację się powtarzały w trakcie książki, za dużo Neymara Sr, a za mało Neymara Jr

To chyba nie jest pozycja dla dorosłych ludzi. Może by mnie zaciekawiła, gdybym miał 6 lat. Ciekawy jedynie początek, jak ojciec opisuje swoją karierę piłkarską, którą godził z wychowaniem syna i opisuje też straszny wypadek samochodowy, w którym malutki Neymar prawie zginął. Książka to w 70-80% opis relacji Neymara seniora i Neymara juniora, przeplatające się rozdziały - ojciec-syn. Słodkie pierdzenie. Zajebisty był też fragment, kiedy Neymar opowiadał o tym, jak pokłócił się o wykonywanie rzutu karnego, a w domu zapłakana matka powiedziała, że "to nie jej syn, nie poznaje go", na co Ney też się popłakał i obiecał już nigdy nie popełnić tego błędu. Jak Cavani czytał, to pewnie się posikał. Pisanie, że Neymar jest skromny, nie gra pod siebie, a zawsze dla zespołu, nie nurkuje, wcale mu nie zależy na kasie. No naprawdę, szanujmy się.

Książkę czyta się lekko i przyjemnie. Tak naprawdę nie poznałam Neymara bardziej. Książka jest obrazem idealnej rodziny, cudownej więzi ojca z synem oraz pokazanie pasji, talentu i uporu w dażeniu do obranego celu. Jak dla mnie jest zbyt idealnie-każdy popełnia błędy i fajnie byłoby pokazać, że Neymar jest takim samym chłopakiem jak inni piłkarze. Nie chodzi o to żeby opisywał swoje porażki czy prał tzw."brudy" ale poprzez takie przedstaweinie osoby zyskałby bardziej na autentyczności.

Mam problem z oceną tej książki. Z jednej strony, jest to lukrowana laurka wystawiona ojcu przez syna i synowi przez ojca. Czuję się po niej jakbym zjadł pięć kilo czekolady w jedno popołudnie. Z drugiej jednak strony, dla młodszego czytelnika, próbuje przekazać coś więcej niż tylko fascynację samą piłką nożną. Próbuje - i w tym aspekcie wychodzi to autorom bardzo dobrze - przekazać, że w życiu oprócz sławy i pieniędzy, ważniejsze są inne wartości, takie jakie rodzina, Bóg, honor i prawdziwi przyjaciele, które pomagają przetrwać nawet najtrudniejsze chwile. Książkę polecam przede wszystkim młodszym czytelnikom.

Ciekawa opowieść o życiu, karierze Neymara Jr. Przeplatane wypowiedzi ojca z synem dają całkiem dobry efekt, przyjemnie sie ją czyta, zawłaszcza jeśli tak jak ja jest się fanem piłki nożnej :)

Według mnie książka jest głównie przeznaczona dla fanów Neymara Jr lub jego taty, bo jeśli ktoś po prostu się nim nie interesuje to książka może wydać się nudna. Nic bardziej mylnego moja siostra która nie pała jakąś tam miłością do Neymara,przeczytała książkę i w pewien sposób polubiła Neya.
Jest to książka pod patronatem Neymara więc jest jedyną jego biografią która w pewien sposób jest oficjalna. Bardzo serdecznie polecam tę książkę ludziom których interesuje NEYMAR da Silva Santos Junior :D

Dość cukierkowa opowieść o początkach kariery Neymara (bo jak inaczej nazwać autobiografię człowieka mającego 21 lat w momencie jej wydania?). Jest w niej jednak równie dużo wypowiedzi jego ojca. I wokół tej relacji, ojca z synem kręci się cała treść. Jest to swego rodzaju laurka dla rodzica, któremu Neymar tak dużo zawdzięcza. Dużo w niej górnolotnych słów, jednak za wielu ciekawostek z życia piłkarza nie poznamy. Widać, że jest to tytuł skierowany do młodszego odbiorcy. Mało w niej treści, sporo pustych stron. Wyłapałem też błąd merytoryczny, Pele został określony jako 5-krotny zdobywca Pucharu Świata. Książkę czyta się lekko i szybko. Z braku laku - dobra lektura, na jedno popołudnie.

Fanem piłki nożnej byłem jeszcze kilka lat temu, potem moje zainteresowania przeniosły się na inne sporty, jednak ''kopana'' nadal zajmuje symboliczne miejsce w moim sercu, dlatego do lektury ''Neymara'' zasiadałem z pewnymi oczekiwaniami i ciekawością. Biografię pochłonąłem w trzy dni. Czytało mi się w miarę przyjemnie. Urzekł mnie w niej przekaz kierowany do czytelnika. Wiele prawd życiowych płynie z tej książki. Po jej skończeniu, przestałem postrzegać Neymara w sposób, jaki robiłem to wcześniej. Nabrałem do tego chłopaka wielkiego szacunku. Doceniłem również wkład rodziny w jego życie i karierę. Lektura ciekawa, aczkolwiek myślę, że to trochę za wcześnie na pisanie o tym piłkarzu, który tak naprawdę ma najlepszy okres kariery przed sobą. Ale skoro biografia już powstała... Daję 6/10 i liczę na więcej za 10-15 lat :)

Osobiście nie przepadam za piłką nożna, ale książka jest napisana bardzo dobrze. Oceniałam tego piłkarza pewnie tak jak większość ludzi, że popisuje się sztuczkami, że ma zawsze jakąś inną fryzurę itp. Po przeczytaniu książki zmieniłam zdanie co do niego. Ma swój styl i kocha to co lubi, a to najważniejsze. Polecam!

Książka dosyć wciągająca. Można z niej dowiedzieć się dużo ciekawych informacji na temat Neymara :)

• Sport
  • Piłka nożna
  • Chcę kupić
  • 2017

Dodaj cytat z książki Neymar o sobie. Rozmowa ojca z synem