Amelia Jayne Larson Wydawnictwo: Znak Literanova literatura piękna
Driving the Saudis. (A Chauffer's Tale of the World's Richest Princesses (and their servants, nannies and one royal hairdresser)
Dorota Malina
Znak Literanova
literatura piękna
Dorota Malina

Oficjalne recenzje i

Limuzyny, Chanel i księżniczki w złotej klatce

[ 20 ] Link do recenzji

Książkę czyta się lekko jednakże, nie jest zbytnio interesująca. Fakt opowiada o arabskich księżniczkach, które po opuszczeniu kraju szastają pieniędzmi na lewo i prawo, ale nic więcej.

Mi się akurat tą książkę bardzo przyjemnie czytało :). Jako książkę pojedynczą (bez kolejnych części) i równocześnie reportaż, oceniam tą książkę na 9/10, ponieważ bardzo mi się podobała :)

Ksiazka wypada blado na tle bestsellefow o temetyce arabskiej, ktorymi dzis zachwycaja sie wszystkie Polki,byc moze dlatego ,ze ksiazka zostala napisana dosc dawno I jest raczej opisem osobistych doswiadczen jednej osoby I nie zawiera wielu zwotow akcja.

Pozycja dobra, jednak oczekiwałam po niej więcej. Wydaje mi się, że nie uzyskałam odpowiedzi na pytanie zawarte na okładce. Książkę można przeczytać, ale czy warto? Tego nie jestem pewna.

„Woziłam Arabskie Księżniczki” to opowieść amerykanki, która pracowała dla saudyjskiej rodziny jako ich szofer. Generalnie niewykorzystany potencjał tematu. Więcej:

Książka jest oparta na przeżyciach autorki. Autorka po nie udanej karierze aktorskiej próbuje zarobić trochę pieniędzy jako szofer. Udaje jej się dostać pracę szofera królewskiej rodziny z Sudanu. Jest zafascynowana bogactwem, wyglądem księżniczek saudyjskich oraz nastawiona na bardzo duży zarobek. Niestety rzeczywistość okazuje się inna.

Nudy...

Książka dobitnie pokazuje, jak wygląda życie rodziny królewskiej, ale i jaką rolę odgrywa tam kobieta szofer. Jednak sposób narracji, dynamika wydarzeń, lekkość pióra. Tego zabrakło. Na tle "Śmiejąc się w drodze do meczetu" wypada zdecydowanie słabiej.

Może przeczytana w otoczeniu innych książek sprawiłaby lepsze wrażenie.

Przyznaję, że mam spory problem z tą książką bo do końca nie rozumiem celu (poza stricte komercyjnym) po co w ogóle ta książka została napisana i wydana.

Autorka, aspirująca producentka, aktorka, scenarzystka, w momencie kryzysu finansowego podejmuje się pracy szofera. Jednym z zadań jakie zostają jej przydzielone jest siedmiotygodniowe towarzyszenie saudyjskiej rodzinie...

Nie jestem do końca pewna czy to opowieść o księżniczkach i ich królewskiej świcie. To nie jest też raczej opowieść o pani szofer, choć na początku na swój temat trochę przynudzała. Według mnie to raczej przypowieść o tym, że tak jak każda władza deprawuje, tak duże pieniądze zawsze psują. I jeszcze o tym jak bardzo chcemy czuć się lepszymi od innych, bo mamy tytuł...

Dyskusje

• Chcę w prezencie
  • 2014
  • Literatura faktu
  • 2015
  • 2019
  • Kindle
więcej mniej

Amelia Jayne Larson Woziłam arabskie księżniczki. Opowieść szoferki o najbogatszych księżniczkach świata (oraz ich służących, nianiach i jednym królewskim fryzjerze) Zobacz więcej