Japonizacja: anime i jego polscy fani

Anna KoralewskaPiotr Siuda Wydawnictwo: Katedra popularnonaukowa
Katedra
manga anime japonizacja otaku fan fansuberzy fansub
popularnonaukowa
manga anime japonizacja otaku fan fansuberzy fansub

RECENZJA: https://mira-bell.blogspot.com/2017/11/istota-fenomentu-japonizacja-anime-i.html

Na półkach: , , , ,

Według mnie to w tej chwili jedna z lepszych pozycji dotyczących tematyki japońskiej animacji. Cieszę się, że coraz więcej tego rodzaju tytułów zaczyna się pojawiać na polskim rynku, niestety wciąż bardzo ubogim w tym względzie. Nie mogę jednak powiedzieć, że książka pozbawiona jest niedociągnięć. I nie mam tu na myśli okładki, która mnie osobiście odstrasza i absolutnie...

Na półkach: , , , ,

"Japonizacja" jest dobrą i rzeczową książką z pogranicza socjologii i kulturoznawstwa. W publikacji znajdziemy teoretyczne rozważania na temat fanów oraz anime i jego popularności, a także monografię polskiego środowiska fansuberów anime.
Do plusów książki zaliczam:
- poruszenie niszowych w polskiej literaturze zagadnień;
- używanie niehermetycznego języka;
-...

Wnikliwa analiza socjologiczna fenomenu fanów anime, przeważnie dość trafna (mogę to ocenić, bo sama się do nich zaliczam ^_^). Brakuje mi w niej tylko dwóch zagadnień. Pierwsze zostało poruszone, ale nie rozwinięte, a według mnie jest bardzo ciekawe i zasługuje na poświęcenie uwagi: chodzi mi o twórczość literacką fanów zwaną fanfiction. Drugie zagadnienie, które mnie...

• Legimi
  • Chcę w prezencie
  • 2015
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Japonizacja: anime i jego polscy fani