Mała księga

Kazimierz Brandys Wydawnictwo: Czytelnik biografia, autobiografia, pamiętnik
Czytelnik
biografia, autobiografia, pamiętnik
1970-01-01

Ja tego Brandysa kocham. Za jego niepokornego ducha, za nieobrośniętą sentymentalizmem szczerość, za dystans do siebie i do świata, za zdolność formułowania z tego dystansu jakże trafnych uogólnień. A przede wszystkim za ironię najwyższej próby, tutaj dozowaną oszczędnie, więc sprawiającą swymi występami tym większe wrażenie.
„Mała księga” to autobiograficzny szkic...

Znalazłem tę książkę na strychu. To była nagroda dla wujka za rozwiązanie "Kącika Rozrywek Umysłowych" w "Zielonym Sztandarze".
Przepiszę wam fragment, który mi się najbardziej spodobał, bo otaczają mnie ludzie nadwrażliwi i doskonale rozumiem sens tego fragmentu.
"Mój ojciec, który w sprawach życia miewał poglądy zdrowe i wyznawał zasadę, że człowiek powinien kierować...

• 2018
  • Autobiografie/Biografie/Wspomnienia
  • 2014
  • Brandys Kazimierz
  • Belletrystyka współczesna (zagraniczna i polska)
  • Z polecenia
  • Kazimierz Brandys

Dodaj cytat z książki Mała księga