Tappi i niezwykłe miejsce

Okładka książki Tappi i niezwykłe miejsce Marta Kurczewska, Marcin Mortka
Okładka książki Tappi i niezwykłe miejsce
Marta KurczewskaMarcin Mortka Wydawnictwo: Zielona Sowa Cykl: Tappi i przyjaciele (tom 3) Seria: TAPPI literatura dziecięca
48 str. 48 min.
literatura dziecięca
Tappi i przyjaciele (tom 3)
TAPPI
Zielona Sowa
2017-01-01
2017-01-01
48 min.
tappi chichotek Tappi i przyjaciele

Okładka książki Tata Oli już nie chce być dorosły Thomas Brunstrøm, Thorbjørn Christoffersen
Tata Oli już n... Thomas Brunstrøm, T...
Okładka książki Być jak tygrys Emilia Dziubak, Przemysław Wechterowicz
Być jak tygrys Emilia Dziubak, Prz...
Okładka książki Szary domek Natalia Jabłońska, Katarzyna Szestak
Szary domek Natalia Jabłońska,&...
Okładka książki Córka bajarza Monika Biała, Monika Radzikowska
Córka bajarza Monika Biała, Monik...
Okładka książki Misia i jej mali pacjenci. Niespodziewani goście Aniela Cholewińska-Szkolik, Agnieszka Filipowska
Misia i jej ma... Aniela Cholewińska-...

Czując druk nosem

Tappi i Chichotek to ulubieni bohaterowie mojego 6-latka. Cieszę się, że akurat te przygody przypadły synkowi do gustu bo każda z historii niesie ze sobą mądre przesłanie. Polecam przedszkolakom i nie tylko!

Najbardziej cenię wszystkie książki o Tappim za humor, ciepło, empatię, i pacyfistyczne rozwiązywanie konfliktów. Wspaniałe opowiadania 💚❤🧡💜
Świetna fabuła, liczne zwroty akcji, przygód moc. Na to liczą dzieci i u Mortki dostają!!

Bardzo zabawna część 😁😁😁

Fantastyczna literatura!

Bardzo zabawna część 😁😁😁

Fantastyczna literatura!

Tappi, niezwykle dobry i odważny wiking wraz ze swoimi przyjaciółmi przeżywa kolejne przygody 😀 Zbiór dziesięciu opowiadań, w których przekazane są ważne sprawy dla małych i dużych. Mieszkańcy Szepczącego Lasu doświadczają historii, z których płyną przesłania o dobroci, o sprzątaniu, o przechwalaniu, o współpracy, o lenistwie, o przyjaźni, o tym, że należy pomagać innym... Mój trzylatek chciałby wszystko mieć przeczytane na jeden raz, ale dawkujemy sobie opowieści, żeby więcej z nich zapamiętał. Już zamówiliśmy kolejne części. Polecam wszystkim małym i dużym. Piękne książki, sympatyczni bohaterowie ❤❤❤❤

Z twórczością Marcina Mortki znam się nie od dziś. Zaczynałam od „Karaibskiej krucjaty”, która wcale mnie nie zachwyciła, po czym dałam mu jeszcze jedną szansę sięgając po „Morza Wszeteczne” i zaśmiewałam się do łez podczas lektury, a ostatnio pochłonęłam nie wiem kiedy trylogię „Pod pękniętym niebem”. Dlatego z niejaką ostrożnością otworzyłam książkę o przygodach Tappiego. Lecz urzekła mnie niemal od pierwszej strony. Postacie są różnorodne, choć głównie zwierzęce. Mają swoje przywary, lecz potrafią zdobyć się na wysiłek naprawienia krzywd, bądź popełnionych błędów. No, i oczywiście, jest Tappi, przysłowiowy lek na całe zło – łagodzi spory, zabiera przyjaciół w ciekawe miejsca, uspokaja i uczy pomagać sobie nawzajem. Dziecko z uwagą słucha o przygodach trolli, wiewiórki, reniferka i reszty bohaterów. Bawią je ich imiona, przejmuje się ich losem, a przy okazji, w zupełnie nienachalny sposób, uczy się jak należy postępować. I ten pozytywny przekaz jest dla mnie najważniejszy. Bo przecież chcemy, aby nasze dzieci umiały przeprosić, poprosić o pomoc, czy podziękować. A tytułowe niezwykłe miejsce? Chyba nie zdradzę wielkiej tajemnicy, gdy powiem, że to biblioteka. Miejsce, z którego ludzie wychodzą szczęśliwi, bo każdy dostaje taką książkę, jaką chciałby przeczytać. Myślę, że wszyscy czytelnicy się z autorem zgodzą, biblioteka to niezwykłe miejsce. Również ładne i kolorowe ilustracje sprawiają, że dziecko chętnie sięga po książkę, przeglądając obrazki przypomina sobie przygody przyjaciół z Szumiącego Lasu. Podsumowując, ledwie odłożyłam jeden tom o przygodach Tappiego, a już sięgam po następny, co i wam radzę.

Pamiętacie Tappiego? Jestem pewna, że jeśli zaglądacie na naszą stronę to doskonale znacie już tego wielkiego i przesympatycznego wikinga, bo pisałam o nim już kilkakrotnie :) A dlaczego tak "ciągle" o nim wypisuję? Oczywiście dlatego, że Nikodem go uwielbia i ja też go uwielbiam. Zarówno jego jak i wszystkich jego cudnych przyjaciół z Szepczącego Lasu. Mam nadzieję, że i Wam do gustu przypadły te książeczki dlatego staram się pokazywać wszystkie coraz to nowsze i równie ciekawe opowieści :)

Seria "Tappi i przyjaciele" to seria, która powstała dla młodszych czytelników. Tak naprawdę wszystko zaczęło się od książki "Przygody Tappiego z Szepczącego Lasu". Ta książka ukazała się około dwóch lat temu i z powodu dużej ilości tekstu i małej ilości ilustracji przeznaczona jest dla starszych dzieciaków, powiedziałabym, że tak dla 9-10 letnich.

Od tamtej pory powstały jeszcze dwie inne części dla starszych czytelników oraz cztery dla tych młodszych :) I właśnie dzisiaj chciałabym zaprezentować Wam trzecią część z serii "Tappi i przyjaciele", która dedykowana jest dzieciaczkom od 4-6 lat, a ja powiem że z pewnością i 7, 8, 9 czy nawet 10-latkowie będą z tej lektury zadowoleni ;)

Tappi i jego przyjaciele przeżywają jak zwykle mnóstwo przeróżnych przygód. Tym razem poznamy dziesięć z nich. Przeczytamy o przygotowaniach do przyjęcia urodzinowego niedźwiedzia Brzuchacza i o tym jak Chichotek wymigiwał się od pomocy, a później było mu z tego powodu bardzo wstyd. Przeczytamy również o tym jak pewien malutki, nieśmiały skrzat Marchewka pokonuje olbrzymów w grę w piłkę.

Przeczytamy także o tym jak nieładnie jest się przechwalać i jak głupio możemy się poczuć kiedy okażę się, że te przechwałki są zmyślone. Będzie także kilka słów o niebezpieczeństwie spowodowanym pośpiechem i roztrzepaniem czyli małą przestroga przed zabawami w wodzie. Dowiemy się także jak dobrze jest pomagać innym w potrzebie i jak ważna jest praca zespołowa...

To oczywiście tylko niektóre z zawartych tutaj opowiadań. Nie będę opisywała Wam wszystkiego, bo jeszcze odbiorę Wam frajdę z czytania, a tego byśmy na pewno nie chcieli ;) Powiem Wam tylko, że każda z tych historii jest bardzo ciekawa, zabawna, a także posiada jakiś ważny przekaz. Raz przekazuje dziecku, że nie wolno się wyśmiewać z innych, innym razem, że ważna jest praca zespołowa i wystarczy poprosić kogoś o pomoc, a wszystko stanie się od razu łatwiejsze...

Zarówno ja jak i mój synek już od dawna lubimy Tappiego, Chichotka, Brzuchacza, Paplaka, Śmigaczkę, Chrobotka, Grzebieluszka i całą wesołą gromadkę mieszkającą w Szepczącym Lesie czyli w bajkowej krainie pełnej przemiłych stworzonek. Po raz kolejny nie pozostaje mi nic innego jak gorąco polecić Wam nie tylko tę książkę, ale również całą serię przygód tej leśnej bandy ;)

• Dla dzieci
  • Literatura dziecięca
  • Po polsku

Dodaj cytat z książki Tappi i niezwykłe miejsce