Elmer i nieznajomy

30 min.
Dominika Dominów
opowiadanie dziecięce angielskie Elmer

Okładka książki Pomelo jest zakochany Ramona Bădescu, Benjamin Chaud
Pomelo jest za... Ramona Bădescu, Ben...
Okładka książki Cynamon i Trusia. Wierszyki od stóp do głów Charlotte Ramel, Ulf Stark
Cynamon i Trus... Charlotte Ramel, Ul...
Okładka książki Tappi i pierwszy śnieg Marta Kurczewska, Marcin Mortka
Tappi i pierws... Marta Kurczewska, M...
Okładka książki Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham Anita Jeram, Sam McBratney
Nawet nie wies... Anita Jeram, Sam Mc...
Okładka książki Jak tata pokazał mi wszechświat Eva Eriksson, Ulf Stark
Jak tata pokaz... Eva Eriksson, Ulf S...

Elmer to niezwykły słoń. Nie tylko dlatego, że jest w bajecznie kolorową kratkę, ale przede wszystkim dlatego, że swoim optymizmem, mądrością, humorem i pozytywnym nastawieniem podbił serca dzieci na całym świecie. Seria książek, o tym niesamowitym słoniu liczy sobie ponad dwadzieścia tytułów i została przetłumaczona na kilkadziesiąt różnych języków. Dzięki Wydawnictwu Papilon możemy cieszyć się nią także w Polsce.

Tym razem na polanie pojawia się Nieznajomy i według przyjaciół Elmera zachowuje się dosyć dziwnie, podskakuje i upada. Elmer postanawia sam się przekonać co oznacza to dziwne zachowanie. Na polanie zwierzęta spotykają Kangura, który stara się ćwiczyć w tajemnicy skoki przed wielkim konkursem skoków, ale niestety brak mu wiary we własne możliwości. I uważa, że umie jedynie podskakiwać (a robi to naprawdę spektakularnie),gdy jednak myśli o tym by oddać skok - przewraca się i upada. Ale zaraz, zaraz! Czy skok i podskok to, nie to samo? Tylko jak przekonać o tym Kangura?
Jeśli jesteście ciekawi czy Elmerowi i przyjaciołom udało się pomóc Kangurowi i czy wygrał ten wymarzony konkurs, koniecznie sięgnijcie po tę niesamowicie kolorową książkę. Pssst. Nie jest to nowość wydawnicza, więc bez problemu powinniście znaleźć nie tylko na księgarskich półkach, ale także w bibliotece.

Polecam, to bardzo sympatyczna książeczka, która dla młodszych dzieci może być po prostu ciepłą i kolorową opowiastką o miłym słoniu, a dla starszych przedszkolaków świetnym przyczynkiem do rozmowy o poczuciu własnej wartości, pokonywaniu ograniczeń i o tym, że te ograniczenia często są w naszej głowie. A także o tolerancji i akceptacji innych, tych "nieznajomych" - bo może okazać się, że spotkanie z nimi będzie początkiem pięknej przyjaźni.

Elmer fajny, zawsze pomocny i kolorowy. :)

Elmer fajny, zawsze pomocny i kolorowy. :)

Elmer Elmerowi nierówny:)
Chociaż naprawdę nie mam nic do zarzucenia tej części, jakoś mi się mniej podobała. Co innego mój 2-latek - ten może słuchać każdej opowieści o Elmerze po kilka razy pod rząd, a o takiego odbiorcę przecież chodzi!
W tej książeczce Elmer spotyka kogoś, kto na pierwszy rzut oka jest nieznajomym i dziwnie zachowującym się zwierzęciem, ale jak to Elmer - od razu przechodzi do działania zyskując nowego przyjaciela.
Podsumowanie: oczywiście że polecamy, szczególnie pochłaniaczom historii o Elmerze.

Elmer Elmerowi nierówny:)

"Elmer", to naprawdę wyjątkowa książka. Bajecznie kolorowe ilustracje, od których trudno oderwać wzrok. Świetnie napisane opowieści - każda zawiera w sobie morał, a mimo to, czyta się ją lekko i przyjemnie. I ten cudowny pomysł, aby bohaterem książki był kolorowy słoń - w kratkę.
Elmer zdecydowanie wyróżnia się na tle innych słoni. Jest wyjątkowy, chociaż czasem wolałby być taki, jak jego rówieśnicy. Wraz z nim dziecko odkryje czym jest tolerancja i co sprawia, że każdy z nas jest inny. I że owa odmienność wcale nie jest zła - sprawia, że życie staje się barwniejsze.
Książkę polecam dla dzieci już od 2 roku życia. Sądzę, że ta tętniąca życiem dżungla zainteresuje nawet najbardziej rozbrykane szkraby. To jedna z niewielu książek, w której ma się wrażenie, że ilustracje ożywiają. Na każdej stronie dzieje się tyle wspaniałych rzeczy, które przyciągają uwagę.

Kolejna książka z serii o słoniu w kolorową kratkę. Tym razem rzecz o odwadze, pokonywaniu przeszkód, nieśmiałości - i przyjaźni. Elmer uczy, że trzeba sobie pomagać i że przyjaźń to ważna rzecz.

Ale ten Elmer jest fajny:) Rzecz o tolerancji, inności i wielu innych ciekawych życiowych sprawach ubranych w dziecięcy, prosty język i barwny świat... w kratkę.

Tym razem Elmer zostaje poinformowany przez przyjaciół, że nieopodal, na polanie, pojawił się nieznajomy. Zwierzęta zaniepokoiły się dziwnym zachowaniem gościa. Elmer, jak wiemy z poprzedniej części, sam czuł się inny, więc nie miał uprzedzeń wobec nieznajomego. Postanowił poznać go i spróbować pomóc mu w rozwiązaniu problemu. Czy Elmerowi udało się?
Elmer to niesamowity słoń, który emanuje pozytywną energią, o powodzenie sprawy, w którą się zaangażuje nie ma potrzeby się martwić :)

"Elmer i nieznajomy" uczy tolerancji i otwartości na innych. Pokazuje, że "inny" nie znaczy gorszy. Wskazuje, że powinniśmy pomagać osobom bez względu na to czy przystają one do znanego nam wzorca, czy wręcz przeciwnie. Nieznajomy w bardzo prosty sposób może stać się nie tylko znajomym, ale nawet przyjacielem.Wystarczy dać mu szansę, spróbować go poznać, a przekonamy się, że nie ma powodu do strachu.

Książka "Elmer i nieznajomy" została ładnie wydana. Ma twardą okładkę i śliskie strony. Jest niesamowicie kolorowa, swoimi ilustracjami przyciąga wzrok dzieci. Moja córka od pierwszej chwili zachwyciła się nią. Książki o Elmerze, są pierwszymi, po które sięga rano :)

Ilustracje książeczki możecie zobaczyć na moim blogu yllla-cowgowiepiszczy.blogspot.com

Elmer to niesamowity...

Dziwny nowy

Znacie już Elmera? To sympatyczny słoń w kratę, stworzony przez Davida McKee, brytyjskiego autora książek dziecięcych i ilustratora, który debiutował w roku 1964. Dziś jego książki publikowane są w wielu krajach, tłumaczone na kilkadziesiąt języków, a wiele spośród nich doczekało się ekranizacji. McKee jest również autorem filmów animowanych i założycielem wytwórni filmowej, która stworzyła słynną serię z „Maisie”.
David McKee został nominowany przez międzynarodową sekcję IBBY (International Board of Books for Young People) do prestiżowej Nagrody im. Hansa Christiana Andersena, tzw. Małego Nobla w 2005 roku. W tym też roku do Polski trafił Elmer. Spod pióra autora wyszedł wiele lat wcześniej, bo w roku 1989.
Seria o Elmerze powstała z myślą o najmłodszych czytelnikach, których słoń zaskakuje coraz to nowymi perypetiami. Nieprzerwanie uczy, bawi i wzrusza dzieciaki, które wraz z kolorowym słoniem w kratę poznają otaczający świat i zasady na nim panujące.
„Elmer i nieznajomy” to książka, która wytłumaczy dzieciom, że nie należy bać się kogoś, kto wydaje nam się inny. Ktoś nowy w naszym otoczeniu, wyglądający i zachowujący się trochę inaczej niż w sposób do którego przywykliśmy, niekoniecznie jest straszny. Mądry słoń nauczy dzieci czym jest tolerancja. Tym razem nieznajomym okaże się sympatyczny kangur, który początkowo będzie wzbudzał strach w zwierzętach z dżungli. Na szczęście na wysokości zadania stanie mądry słoń, który nie dopuści do tego, by kangur poczuł się nieakceptowany. A przy okazji zwierzaki pomogą kangurowi rozwiązać jego wielki problem. Jaki? Przekonajcie się sami.
Dlaczego warto sięgnąć po Elmera? Bo uczy dzieci tolerancji i otwartości na drugiego człowieka. Bo książeczka przyciąga kolorowymi ilustracjami, pobudzającymi wyobraźnię i kreatywność. Warto zwrócić przy okazji uwagę na staranne wydanie i twardą oprawę, które w przypadku książek dla dzieci są sporym atutem.
Przyciągają też treści, odpowiednio dostosowane do wieku odbiorcy. Nie dziwi więc, że książka jest lekturą uwielbianą przez małe dzieci na całym niemal świecie. Wesołe historie i mnóstwo kolorów, to coś, co dzieci kochają najbardziej. Do tego wszystkiego niesamowity słoń, z którym chciałoby się zaprzyjaźnić każde dziecko. Tu wszystko jest możliwe i nic nie ogranicza wyobraźni.
Polecam każdemu rodzicowi, którego dzieci uwielbiają kiedy rodzice czytają im książki.

Dziwny nowy

• Dla dzieci
  • Literatura dziecięca
  • Dzieci
  • Przeczytane z dzieckiem
  • Czytam dzieciom

Dodaj cytat z książki Elmer i nieznajomy