Niebezpieczna gra

Harlequin
2013-05-15
2013-05-15
Lena Perl
podstęp wyspa porwanie miłość namiętność

Okładka książki Elemental magic Carol Berg, Jean Johnson, Sharon Shinn, Rebecca York
Elemental magic Carol Berg, Jean Jo...

Książka na jeden wieczór, a ja czytałam ja kilka dni. Za pierwszym podejściem jakos mnie do niej nie ciągnelo. Ale za drugim juz ja skonczylam. Szybko sie ja czyta bo jest cienka.

CZY ZGODZISZ SIĘ ZOSTAĆ MOJĄ PRZYNĘTĄ?

Maddie jest szefową agencji Stana Winstona i jej zadaniem jest przede wszystkim dbanie o bezpieczeństwo innych. Jedną z osób, które są oddane pod jej opiekę jest Dawn- córka jej szefa. Któregoś jednak dnia córka Winstona usypia Maddie i ucieka. Kiedy Maddie przerażona całą zaistniałą sytuacją dowiaduje się, że jest ona więziona przez okrutnego, bezwzględnego, nie znającego litości mafioza- Oliviera Reynarda na Wyspie Orchidei, decyduje się poprosić o pomoc w odbiciu Dawn swojego kolegę po fachu- Jacka Connorsa. Wspólnie opracowują szczegółowy plan mający na celu sprowadzenie jej z powrotem do domu do zmartwionego jej zniknięciem ojca. Zadanie nie wydaje się łatwe, jednak oni pogarszają położenie, w którym się znajdują testując swoją wytrzymałość. Dają się ponieść pożądaniu i wzajemnej fascynacji wychodząc dalece ze schematu, który wcześniej ustalili.

Czy uda im się odbić Dawn z rąk odrażającego gangstera?
Czy uda im się wrócić bez żadnego szwanku do Nowego Jorku i żyć jak przedtem?
Jak potoczy się historia dwóch obcych sobie ludzi odgrywających na potrzeby akcji bliskich sobie kochanków?

Zabierając się za lekturę, z góry wiedziałam, że nie mam do czynienia z literaturą najwyższych lotów, jednak to co znalazłam w środku niesamowicie mnie zafascynowało do tego stopnia, że lekturę przeczytałam w jeden wieczór. Przeczytałam i zastanawiałam się kiedy ten czas zleciał. Zleciał swoją drogą bardzo przyjemnie.

„Niebezpieczna gra” nie jest typowym, rasowym erotykiem, lecz hybrydą literacką łączącą sensację z wątkami erotycznymi. Ale szczerze? Nie ma tu dobrze rozwiniętych ani wątków sensacyjnych, ani miłosnych, gdyż te „groźniejsze” momenty nie zmroziły mi krwi w żyłach nawet w minimalnym stopniu, a scen miłosnych było zdecydowanie za mało, a jednak nie ukrywajmy, najbardziej na nie czekałam. Mimo to nie mogę powiedzieć, że jestem zawiedziona. Co prawda dostałam do rąk coś innego niż się spodziewałam, ale to summa summarum dobrze, gdyż nie mogłam tego rozgryźć i zostałam naprawdę mile zaskoczona.

Bohaterowie muszę przyznać są świetnie nakreśleni. Jack (Pan Obojętny) udaje… obojętność względem Maddie. Idealnie sprowadza dziewczynę na manowce nie okazując żadnych większych emocji i uczuć, mimo iż wewnątrz aż się w nim kotłuje. Skrywa swoje prawdziwe oblicze, by przypadkiem nie zostać odtrącony. Poza tym zdaje sobie sprawę, że tworzenie jakiegokolwiek związku z kobietą, z którą się współpracuje nie wchodzi w grę.
Z kolei Maddie to dojrzała, ale zarazem delikatna, pełna wdzięku kobieta, która wręcz została zahipnotyzowana przez Jacka. Wycofuje się, gdyż widzi, że on tak postępuje i tym samym również nie odkrywa przed mężczyzną kart- nie okazuje prawdziwych uczuć, którymi darzy Jacka. I tak właśnie to wygląda, gdy nikt nie ma odwagi zrobić tego pierwszego najistotniejszego kroku…

Natomiast jeśli chodzi o sceny seksu, to jest ich niewiele, ale jak już się pojawiają, nie są przedstawione w sposób brutalny czy wyuzdany, lecz opisane są ze smakiem i z delikatną nutą romantyzmu, także z pewnością lektura jest idealna dla osób, które dopiero wkraczają w literaturę erotyczną i nie chcą być od samego początku zniesmaczone. „Niebezpieczna gra” raczej tego efektu wstrząsu nie wywoła.

Z kolei język jest lekki, łatwy, prosty i przyjemny w odbiorze, do tego stopnia, że kartki praktycznie same się przerzucają, a czytelnik z coraz większym apetytem śledzi poczynania głównych bohaterów.

A zakończenie? Zdradzać dużo Wam nie będę, ale mogę jedynie napisać, że jest raczej do przewidzenia. Ja w każdym bądź razie spodziewałam się czegoś takiego, tylko sądziłam, że zostanie to przedstawione w nieco inny sposób. No cóż, nie można mieć wszystkiego ;)

Podsumowując, uważam, że to świetna pozycja wydawnicza nadająca się na nieco luźniejszy, leniwy wieczór. W takim wypadku powinna ona wdać się w łaski niejednemu czytelnikowi i urzec swoją prostotą. Zapraszam w takim wypadku do lektury :)

Polecam!

CZY ZGODZISZ SIĘ ZOSTAĆ MOJĄ PRZYNĘTĄ?

Bardzo dobrze napisana książka z gatunku powieści sensacyjnej z wątkiem erotycznym w tle.Maddie jest szefową agencji Stana Wilsona i dba o bezpieczeństwo jego i jego ludzi,a zwłaszcza córki Dawn.Kiedy dziewczyna ucieka usypiając Maddie,ta prosi o pomoc w odnalezieniu jej swojego kolegę po fachu,Jacka.Gdy okazuje się,że dziewczyna jest więziona na Wyspie Orchidei przez bezwzględnego i okrutnego mafiosa Oliviera,Maddie i Jack opracowują plan dostania się na wyspę i porwania uwięzionej tam Dawn.Z pozoru proste i nieskomplikowane zadanie zaczyna się gmatwać, tym bardziej że rola odgrywania kochanków przez Maddie i Jacka zaczyna wychodzić poza schemat wcześniej przez nich ustalony.Do głosu dochodzi wzajemne pożądanie,fascynacja i przyciąganie.Pojawiające się w tle niebezpieczeństwo tylko podkręca temperaturę,a luksusowe otoczenie wyspy dopełnia całości.Książkę czyta się szybko i z zapartym tchem.Ja "połknęłam" ją w jeden wieczór.Coś mi się wydaje,że z tego byłby niezły film :-) Gorąco polecam !!!

Myślę że ta książka jest godna polecenia. Historia ciekawa, kilka scen erotycznych, ciągle coś się dzieje, niestety rozczarowało mnie samo zakończenie. Tak jakby Autorka siekierką odcięła, przygodę która tak na prawdę zapowiadała się ciekawie, niemniej polecam,,, :)

Pozycja lekka, łatwa i przyjemna.

Pozycja lekka, łatwa i przyjemna.

Jak na biblioteczkę Faktu, spodziewałam się czegoś gorszego... trochę romansu, trochę przygody - da się przeżyć!

Jak dla Mnie Prosta lekka bez owijania w bawełnę historia :)
Czyta się migiem! Naprawdę miłe przewietrzenie umysłu, pomijam już pewne niezgodności bo książkę czyta się na prawdę bez żadnych nonsensów.
Polecam na długie podróże =)

Jak dla Mnie Prosta lekka bez owijania w bawełnę historia :)
Polecam na długie podróże =)

Tradycyjny romans zakończony happyendem, ale nie tylko.
Książka jest naprawdę dobra, po za dużą dawką romansów, książka nafaszerowana jest sporą dawką przygody.
Stale trzyma w napięciu i dużo się dzieje.
Polecam

Tradycyjny romans zakończony happyendem, ale nie tylko.
Stale trzyma w napięciu i dużo się dzieje.
Polecam

• 0_Autorki
  • Rezygnacja
  • 🇩🇪🇩🇪 Przeczytane w DE 🇩🇪🇩🇪
  • Z Erotyzmem :)
  • Harlequin

Dodaj cytat z książki Niebezpieczna gra