The Assassin's Curse

Okładka książki The Assassin's Curse Cassandra Rose Clarke
Okładka książki The Assassin's Curse
Cassandra Rose Clarke Wydawnictwo: Strange Chemistry Cykl: The Assassin's Curse (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
The Assassin's Curse (tom 1)
Strange Chemistry
2012-10-02
2012-10-02
1908844019

Trochę musiałam posiedziec przy niej ze słownikiem - mój angielski nie jest najlepszy, choć większosc treści zrozumiałam. Bardzo dobra ksiazka.

Absolutnie prześliczna okładka, która zawiera, ni mniej ni więcej, dość przyjemne czytadło :)
Definitywnie trzeba pochwalić świat wykreowany przez autorkę - połączenie motywów korsarskich rodem z Piratów z Karaibów, z zabójcami kojarzącymi się z japońskimi ninja, to faktycznie unikalna mieszanka. Do tego książka jest pełna akcji, przez co czyta się ją ekspresowo. Na zdecydowany plus wypada także główna bohaterka - Ananna to rasowy wilk morski, szybko myśli, sprawnie działa, a dobrym słowem jakim można ją opisać byłoby "badass" ;)
Ze słabszych aspektów - Naji to typ ponurego, wiecznie zamyślonego asasyna, który ma pewnie działać na dziewczęcą wyobraźnię i odwoływać się do ich opiekuńczych instynktów, zaś mnie tym miejscami irytował. Niby fajnie, że autorka zrezygnowała ze stereotypu "damy w opresji", ale zamienienie go na "zabójcę w opresji", już tak genialnym rozwiązaniem nie jest ;p Plus język, jakim napisana jest książka, także pozostawia trochę do życzenia - początek brzmi dość niezdarnie (później albo się to poprawia, albo człowiek po prostu się przyzwyczaja),a wzorowanie go na jakimś rodzaju amerykańskiego slangu sprawia, że co jakiś czas widziałam zdania zdające się być niepoprawne gramatycznie i trochę kuło mnie to w oczy.

Ogółem jednak Klątwa Zabójcy to niezobowiązujące oraz raczej krótkie czytadło, które może i nami nie wstrząśnie, ale dostarczy dozę lekkiej rozrywki.

The Assasin's Curse należy do tych książek od których nie można się oderwać, które połykam w ciągu jednego dnia.
Gdy czytałam książkę, to do Ananny nic nie czułam w przeciwieństwie do Najiego, którego od samego początku polubiłam. Pewnie dlaczego,że było mi go szkoda, przez tą klątwę i te jego umieranie... Do samego końca miałam nadzieję, że uda się obojgu złamać tą klątwę, ale po przeczytaniu książki do końca zmieniłam zdanie. Nie mogę się już doczekać ich kolejnych przygód.

Suuuper...

Suuuper...