Puszka

Barbara Kosmowska Wydawnictwo: Wydawnictwo Literatura Seria: Plus Minus 16 literatura dziecięca
2014-02-11
2008-01-01
Wydawnictwo Literatura
literatura dziecięca
2014-02-11
Plus Minus 16

Barbara Kosmowska w książce "Puszka" opowiada
o zwykłe nastolatce i niezwykłych relacjach.
Podczas lektury wzruszałam się co chwila ;-)

Tytułowa Puszka nie ma ojca, ale ma świetny kontakt z matką.
Niestety musi się z nią rozstać na rok.
Na ten czas ma zamieszkać z babcią, której nie zna.

Porzuca Warszawę i kumpli, przenosi się do Słupska.
Tam zmienia się jej perspektywa,...

Urocza

Na tę książkę "nadziałam się" przez przypadek, w mojej szkolnej bibliotece. Bardzo mi się podobała. Szczególnie zapamiętałam miłość głównej bohaterki do czekolady. Książka jest realistyczna, i co istotne poruszane są w niej wątki miłosne.Polecam tą książkę nastolatkom poniżej szesnastu lat, ponieważ starszym będzie się wydawać banalna i nudna. Poza tym jeśli książka Ci się...

Książka pełna przemyśleń, pozytywnych relacji i ciepła. Zdecydowanie pisana dla młodzieży, ale ja również przeczytałam ją z przyjemnością. Czyta się bardzo przyjemnie mimo przewidywalnego zakończenia.

Przeczytałam "Puszkę" po raz kolejny po kilku latach i po raz kolejny mnie zachwyciła. Język, styl, poruszane problemy - absolutne mistrzostwo. Na pewno wrócę do niej niejednokrotnie. Polecam, polecam, polecam!

Powieść Barbary Kosmowskiej bardzo ciekawa, dobra w odbiorze dużo daje emocji, wzruszeń pozytywnych.
Historia to jest o Puszce, dawno stała się maminą Pusią wkracza w okres dorosłości, poznaje smak miłości, gorycz przyjaźni.
Lekka, przyjemna lektura poruszyła moje serce.

2028

Bardzo sympatyczna powieść dla młodzieży, ciepła, nie pozbawiona pewnej domieszki idealizmu, taka w sam raz na pokrzepienie w smętny deszczowy dzień :)

Moja przygoda z tą książką rozpoczęła się ze względu na to,że brałam udział w konkursie twórczości pani Barbary Kosmowskiej. Książka bardzo mi się podobała . Mówiąc prostym językiem : "taka swojska książka na miłe popołudnie z herbatą pod kocem dla małolatów które jeszcze lubią poczytać książkę" tak osobiście powiedziałam pani bibliotekarce ,gdy zapytała mnie jak podobała...

Przyjemna, trochę klimatem przypomina mi Jeżycjadę.

Na półkach: , , , , ,

Puszka dawno przestała być maminą "Pusią". Czy tego żałuje? Czy żałujemy ukochanej zabawki, którą już nie wypada się bawić? Pewnie tak, bo wchodzenie w dorosłość wcale nie jest łatwe. Bohaterka Puszki o tym wie. Musi przejść przez mrok rodzinnych tajemnic, przeżyć gorycz pozornej przyjaźni, odkryć samą siebie. Musi też odpowiedzieć na pytania, których, poza własnym...

• Plus minus 16
  • Literatura polska