Al-Kindi i początki filozofii w świecie islamu

Okładka książki Al-Kindi i początki filozofii w świecie islamu Tomasz Imran Stefaniuk
Okładka książki Al-Kindi i początki filozofii w świecie islamu
Tomasz Imran Stefaniuk Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej filozofia, etyka
filozofia, etyka
Wydawnictwo Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej
2013-11-11
2013-11-11
filozofia filozofia Islamu Al-Kindi rozum i wiara

Spore rozczarowanie. Ważny, niemal nie tykany w Polsce temat filozofii islamskiej został przez autora co najmniej słabo opracowany. Od strony formalnej książka jest po prostu słaba, dużo literówek, dziwnych zdań typu "ten fakt nie może budzić żadnych wątpliwości" (tak jakby fakty mogły je budzić.. zdania, opinie, tezy, etc mogą budzić wątpliwości, ale fakty, jako elementy świata, raczej nie),niezgrabnych powtórzeń, niespójności..
Mimo wszystko dobrze, że książka na temat Al-Kindiego i filozofii muzułmańskiej powstała, na duży plus (ratujący wartość książki) zasługują tłumaczenia z języka arabskiego i dobre wskazówki bibliograficzne; skala opracowanego materiału też zasługuje na uznanie. Gdyby nie ilość błędów formalnych i językowych, mogła by to być naprawdę świetna książka.

• Filozofia
  • 2) Filozofia
  • 4) Islam

Dodaj cytat z książki Al-Kindi i początki filozofii w świecie islamu